Vedoucí tandem fotbalového přeboru prohrál

04.06.2018 14:38:39 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Velké Hamry,Železný Brod,Jablonecko

V minulém kole byl sehrán duel dvou vedoucích týmů s výsledkem zisku tří bodů pro Hamry a zdálo, že ty ve Skalici svoje postavení, leč nestalo se. Došlo však k zajímavé situaci - oba týmy o víkendu prohrály. Železný Brod svoji stoupající formu potvrdil vítězstvím právě v Přepeřích.

FK Přepeře - FK Železný Brod 3:5 (2:2)

V dalším zápase nadstavby zajížděl brodský tým do Turnova, kde ho čekal dosavadní nejlepší tým jarní části krajského přeboru a druhý tým tabulky Přepeře. Soupeři sice pár hráčů chybělo, ale i tak proti Brodu nastoupil velmi silný. Od úvodu to byl celkem vyrovnaný zápas. Brod hrál odvážně a ujal se vedení v 21. minutě, kdy se míč trochu náhodně dostal před prázdnou branku ke Hlouškovi a ten otevřel skóre zápasu 0:1. Prakticky vzápětí se dostal do vyložené šance Picek, kterého zradilo zpracování a šanci promrhal. Z protiútoku domácí vyrovnali, když se skrz děravou obranu Brodu prosadil Novotný 1:1. O tři minuty později Brod opět vedl. Po Aubrechtově centru se míč opět odrazil ke Hlouškovi, který znovu skóroval 1:2. Ve 30.min. nastřelil tyč domácí branky Makula. Ve 34. minutě Brod chyboval při autu domácích, kdy zůstal Hloušek sám na dva hráče a po vhození autu došlo k přečíslení. Následný centr si našel domácí Petřík a pěknou hlavičkou k tyči vyrovnal 2:2. Do poločasu měl soupeř ještě jednu šanci, ale skóre se již nezměnilo.

Nástup do druhého poločasu Brod zaspal a Přepeře po pěkné patičce Řeháčka otočili v 46.min. vývoj zápasu 3:2. Hosté se ale nevzdávali a dál byli domácímu favoritu nepříjemným soupeřem. Brodské výpady ale nevedly k vyrovnání a zhruba v 65. min. měli domácí šanci pojistit své vedení. Gól ale přišel nečekaně na druhé straně, když Makula prostrčil míč v 73. minutě na osamoceného Hlouška, který střelou od tyče završil svůj hattrick a vyrovnal na 3:3. V závěrečných minutách byl Brod nebezpečnější a hned po svém příchodu na hřiště měl slibnou pozici Kysela. V 82. minutě se dostal za obranu domácích Kotlár a střelou podél gólmana Přepeř dostal Brod do vedení 4:3. Domácí poté dokázali vyrobit v brodském vápně ještě jeden závar, ale vše pro hosty dobře dopadlo. V poslední minutě přišla pojistka Kotlára, který své 50 metrové sólo zakončil podobně jako při předchozí brance a zvýšil na konečných 5:3. V Turnově tak došlo ve prospěch Železnobrodských k milému překvapení.

Videosestřih Ivo Zahradnika:

„Přepeře jsme již potrápili v prvním jarním kole v Brodě a pro nás jsou určitě nejlepším týmem jara. Nicméně tím, že minulé kolo remízou v Hamrech reálně ztratily šanci na vítězství v krajském přeboru, tak jsme si mysleli na dobrý výsledek. Hráli jsme dobře a tím opět potvrdili naši jarní výkonnost. I když soupeř má několik zraněných, tak byl silný a výhry si hodně ceníme," uvedl za Brod Jaroslav Kletečka.

Branky - 23. Novotný, 34. Petřík, 46. Řeháček - 21., 26. a 73. Hloušek, 82. a 90. T. Kotlár
Rozhodčí: Rouček. ŽK: 1:1, Diváků: 60. Přepeře: Kumprecht - Krasnický (67. Vokáček), Vlach (80. Vaníček), Mička, Petřík -Peškar, Bína, Sedláček (53. Abraham), Horáček - Novotný, Řeháček. Železný Brod: Kopal - Král, Aubrecht, Picek (76. Kysela), Makula, Šilhán, Svoboda (73. Šefr), Vanc, Maryško (25. Kotlár), Musílek, Hloušek.

SK Skalice u České Lípy - TJ Velké Hamry 2:0 (1:0)

Vedoucí tým soutěže z Velkých Hamrů sehrál další utkání nadstavby krajského přeboru na hřišti třetího týmu tabulky ve Skalici u České Lípy. Hrálo se ve vysokém tempu a šance se střídaly na obou stranách. První půle nabídla vyrovnaný fotbal, ani jednomu ze soupeřů se ale nepodařilo proměnit ani ty největší šance. Soupeř, ale jednu ze svých příležitostí proměnil a do šaten se šlo za stavu 1:0 pro domácí. Akce to byla ale ukázková, z půlky na čtyři doteky poslal Lebruška míč za záda brankáře Velkých Hamrů.

Do druhé Hamerští vstoupili s tím, že se pokusí vyrovnat, ale střelecká nemohoucnost je provázela i celým druhým poločasem, velké šance spálili Rudolf, Hlubuček i Kováčik. A tak přišel trest v podobě druhého gólu v síti hostů, který dostali v 80. minutě opět bez většího odboru obrany Hamrů. Domácí útočník poslal nedůraznou ránu na Kobachidzeho, ta přistála na břevně a dostala se k nekrytému Bezouškovi, který šanci hlavou proměnil na druhý gól.

„Předvedená hra nebyla špatná a domácím jsme byli po celý zápas vyrovnaným soupeřem, ale bez gólu se vyhrát nedá, " řekl NJ Rudolf Říha, asistent trenéra.

Branky: 30. Lebruška, 80. Bezouška. Rozhodčí: Marek. ŽK: 3:2. Diváků: 160. Velké Hamry: Kobachidze - Barcuch, Šedý, Macháček, Šidlo - Kováčik, Vencbauer (57. Bistiak), Linka, Soukup (57. Žitka) - Rudolf, Hlubuček (66. Vitkovič).