Vedoucí celky soutěží potvrdily svá postavení

19.10.2016 11:33:26 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonecko

V obou skupinách fotbalové I. B třídy jsou na čele celky z Jablonecka - Pěnčín a Jenišovice. Oba to potvrdily výhrami na svých hřištích. Zajímavý duel hlásí z Kokonína, kde domácí bojují o své žití v soutěži a ani tentokrát se jim doma nevedlo. Kokonínští dokonce ztratili v duelu s Plavy vedení 3:0 z počátku druhého poločasu.

Skupina východ:

Horní Branná - Lučany 2:2 (1:2)

Fotbalisté Horní Branné patří již několik let k tomu lepšímu v soutěži I.B třídy, a tak bod z jejich horké půdy je jistě pro Lučany úspěchem. Hosté však měli před zápasem potíže se sestavou, když zkušený Maňák musel do práce, Vaněček si měnil směnu, ale příjezdem překvapil lyžařský reprezentant Ondra Berndt, který „přerušil" i přípravu na Světový pohár...

Zápas začal klasicky pro hosty, gólem ve 4. minutě - „Než jsme se rozkoukali, tak jsme ho tam měli," řekl nám vedoucí Lučan Oldřich Churý. Pak se ale Lučanští zlepšili a v prvním poločase byli Lučanští lepším týmem, což vyjádřili dvěma slepenými góly po dvaceti minutách hry.
Ve druhém poločase se domácí chytli a byli naopak oni lepší ve hře. Převaha jim také přinesla vyrovnání, ale závěrečná remíza byla pro oba týmy zasloužená.

Branky: 4. Paulů, 65. Šimek - 21. Purm, 25. Kořínek. Rozhodčí: Bahník. ŽK: 0:2. Diváků: 112.Lučany: Sobotík - Vaněček, Berndt, Hušek, Svozil - Horký (70. Patočka), Koudelka (34. Procházka), Kořínek, Pavelka - Nesvadba, Purm.

Albrechtice - Smržovka 4:2 (3:0)

Hrálo dlouho očekávané derby I. B třídy východ. Domácí chtěli pokračovat na vítězné vlně, v níž naposledy prohráli 24. září v Držkově. A od té doby mají na svém kontě tři vítězná utkání za sebou. Do zápasu nastoupili s dobrým elánem a již ve 20. minutě, po přihrávce Hradeckého, se Marek Sedlák střelou z úhlu trefil přes celou branku a domácí šli do vedení 1:0. Ve 33. minutě před brankou doběhl Hradecký míč a s přehledem zvýšil na 2:0. A přišla další akce ve 43. minutě, když po rohu se Hradecký hlavou nemýlil a zakončil poločasový výsledek na 3:0.

Hned ve druhé půli, po rozehrání, se hosté dostali před branku domácích a Jelínek s přehledem snížil na 3:1. Hosté potom začali nakopávat míče na své dlouhé hráče a domácím dost znepříjemňovali hru. A ti často chybovali. A byli to opět hosté, kteří v 55. minutě po rychlé akci udeřili a Kedroň snížil na rozdíl jediné branky na 3:2. Pak ale přišla v 83. velká šance Albrechtic. Po úniku Sedláka a jeho centru zakončil svůj hattrick Jakub Hradecký. Závěrečný tlak hostů domácí ustáli a zaslouženě si připsali tři velmi důležité body. Poděkování si zaslouží i 160 diváků, kteří za chladného počasí na derby dorazili.

Branky: 33., 43.a 83. Hradecký, 20. Sedlák - 46. Jelínek, 55. L. Kedroň. Rozhodčí: Bohata. ŽK: 2:2. Diváků: 160. Albrechtice: Vávra - Bělina, Honzák, Koldovský, Pipek - Štěpnička, Sedlák M., Svoboda, Sedlák J. - Bělohlávek, Hradecký (Sedlák M.). Smržovka: Hrabánek - Šich, Patočka, Sucharda, Vokuš - Frydrych, Brož A., Jelínek, Weilguny, Štěpánek - Kedroň.

Pěnčín - Jablonec n. J. 5:3 (3:0)

Pěnčín pokračuje ve vítězné vlně, když vyhrál pět utkání za sebou. Tentokrát to byl Jablonec nad Jizerou, který si odvezl s Pěnčína pět branek. První branku vstřelil už v 8. minutě Nemyrovskyy. Do přestávky nejprve Zapadlo zvýšil na 2:0. Ve 41. minutě se zapsal poprvé mezi střelce Roman Hušek z penalty a výsledkem 3:0 skončila první půle.

Po přestávce v 53. minutě se domácí radovali počtvrté brankou opět Huška. V 66 minutě hosté snížili na 4:1, ale netrvalo dlouho a střelec domácích Roman Hušek, svojí třetí brankou uzavřel brankové konto domácích. Pro Huška byla branka třináctou v podzimní části sezony, a je tak v čele střelců této soutěže. Potom domácí hodně polevili a hosté dvěma brankami snížili na konečných 5:3.

Branky: 41.,52.a 70. Hušek, 6. Nemyrovskyy, 38. Zapadlo - 66. Havlíček, 80. Pěnička, 84. Vrána. Rozhodčí: Kvítek. ŽK: 3:6. Diváků: 80. Pěnčín: Pivrnec - Hušek, Heinrich (48. Matúška), J. Matějček (56. Mastník), P. Matějček (71. Pumrle) - Ferenc, Lang, Barcuch, Záveský - Zapadlo, Nemyrovskyy.

Kokonín - Plavy 3:5 (2:0)

Přáním hostů bylo zakončit úspěšný „anglický týden" tři body na hřišti na Rádle, kde hraje svá domácí utkání Kokonín. Bohužel průběh prvního poločasu potvrdil letitou tradici Plavů ztrácet body s nejslabšími mužstvy soutěže. Do zápasu nemohl nastoupit zraněný kanonýr Sitarčík, ale do sestavy se vrátil po zranění Lupa.

Začátek zápasu hostům vůbec nevyšel, nebyli schopni odkopnout míč na polovinu domácích, o nějaké zdařilé kombinaci nelze ani mluvit. Domácí hráli jednoduše na hrot na v pohodě hrajícího M. Šilhána, kterému obránci hostů dávali příliš prostoru. Nejprve ve 14. minutě M. Šilhán po uvolnění prostřelil z úhlu hostujícího brankáře a v 17. minutě po chybě celé obrany včetně brankáře dal hlavou druhou branku. Ke všemu po střetu s M. Šilhánem musel ve 25. minutě opustit hřiště otřesený Plný a s hosty to nevypadalo vůbec dobře. Do konce poločasu si hosté nevytvořili žádný trvalejší tlak. Další ranou pro hosty bylo odstoupení Lupy ve 42. minutě, pro kterého obnovením svalového zranění zřejmě skončila předčasně podzimní sezóna.

Předsevzetí hostů s výsledkem ještě něco udělat vzalo za své ve 49. minutě, kdy opět po nedůrazném bránění propasovali domácí míč před bránu a Hlubuček zvýšil na 3:0 pro domácí. V obrat v zápase i s ohledem na předváděnou hru by si nevsadil ani největší optimista. Trenér Sitarčík sáhnul spíše už jen z marnosti v 55. minutě ke třetímu střídání, kdy na hřiště poslal jako třetího útočníka Tomíčka a vyplatilo se. Po rychle rozehraném autu v 58.minutě uklidil míč ke vzdálené tyči po zemi Tomíček a snížil na 1:3. Tím odstartoval patnáctiminutovku snů hostujícího celku. Najednou bylo hostů plné hřiště a domácí nevěděli, kam dříve skočit. V 62. minutě uklidil míč povedenou střelou k levé tyči z 18 metrů Jón. Další pohroma pro domácí přišla v 65. minutě, kdy míč před branku vrátil hlavou Tomíček na Čermáka a jeho hlavu dorazil u tyče do brány Rimský. Hosté ale chtěli tři body a v tlaku již nepolevili. V 68. minutě unikl po pravé straně Toman, který centrem před bránou hledal Čermáka. V tísni uklidil míč do vlastní sítě J. Šilhán. Gólovou tečku zápasu udělal v 73. minutě po samostatnému úniku Toman. Domácí byli na ručník a hosté v euforii mohli vstřelit do konce zápasu i další branky, zvláště samostatný nájezd Kohoutka volal po gólu.

Za vítězství nakonec patří pochvala po příchodu Tomíčka (roč. 1961!) celému mužstvu, které zápas za nepříznivého stavu nezabalilo.

Branky: 14.a 17. M. Šilhán, 49. Hlubuček - 58. Tomíček, 62. Jón, 65. Rimský, 68. vlastní, 73. Toman. Rozhodčí: Řeháček. ŽK: 2:0. Kokonín: Paldus - Malý, Hlubuček, Šourek (77. Maixner), Staněk - Pala (70. Chuchla), Kalous (30.Brož), M. Šilhán, Mrklas - J. Šilhán, Sýkora. Plavy: Škaloud - J .Černý, Korotvička, Plný (25. Jón), Jelínek - M. Lejsek (55. Tomíček), L. Lejsek, Lupa (42. Čermák), Rimský - Toman, Kohoutek.

Harrachov - Držkov 2:1 (2:1)

Držkov má střídavé výsledky v letošní soutěži a tak do Harrachova nepřijel jako favorit. Domácí naopak bojují na špici a tak chtěli své postavení na špici potvrdit. Již ve třetí minutě se domácí ujali vedení, ale Držkovští nově nalezeným střelcem Stoličným po čtvrthodince vyrovnali. Bojovníci z Krkonoš však to myslí v boji o čelo tabulky vážně, a tak se jim podařilo do půle ještě dostat do vedení 2:1. Druhá část zápasu byla ve znamení snahy obou týmů o změnu stavu, ale na něm se již nic nezměnilo.

Branky: 3. Barbořák, 41. Tuhela - 18. Stoličný. Rozhodčí: Čuřík - Klimt, Kutílek. Diváků: 80. Harrachov: Uhlíř - Kočíb, Barbořák, Rieger, Bergmann - Medal, Kyncl (70.Chlup), Poselt, Tuhela - Hany (89. Morávek), David. Držkov: Zelenka - Čermák, Pavlata, J. Dvořák, Batěk - Vágner, Stoličný, Och, Stumer - Vokáček, Ševčík.

Roztoky - Libštát 2:1 (0:1)

Skupina západ:

Jenišovice - Osečná 5:0 (3:0)

Domácí sehráli zápas velmi dobře a již v první půli rozhodli o výsledku zápasu. Už do poločasu dali tři góly a ve druhé části jen náskok udržovali. Jenišovičtí mají ve svém středu střelce Vavřicha, který opět vstřelil hattrick, ale také bratry Randákovi, kteří přidali další dva góly. Marek Randák předvedl krásný gól z třiceti metrů z běhu. Vavřich se dostal na dělené první místo v tabulce střelců a pěnčínským (LI) Bártou, oba mají na kontě již 12 gólů.

Branky: 1.,9. a 70 (PK) Vavřich, 22. Mar. Randák, 67. Mat. Randák. Rozhodčí: Švajdler. ŽK: 2:1. Diváků: 80. Jenišovice: Cejnar - Bubák (74. Žabokrtský), Mat. Randák, Poláček, Bernard - Kalousek, Vích, Dlouhý (56. Žák), Mar. Randák - Hurt (65. Dvořák), Vavřich.

Mšeno B - Jablonné v Podještědí 3:2 (2:1)

V neděli do Břízek dorazil celek z Jablonného a podle postavení v tabulce to měl být jeden ze slabších celků. To se potvrzovalo několik prvních minut, kdy měla Jiskra tři vyložené šance, ale branku se jí vstřelit nepodařilo. Poté se hra vyrovnala, ale ne tak tím, že by Tatran hrál tak dobře, ale spíš díky tomu, že špatně hrála Jiskra. Divácí, kteří viděli minulý zápas s Pěnčínem, nevěřili svým očím. I tak se Jiskra dostala do vedení z pokutového kopu, který ve 13. minutě proměnil Přibyl. Místo aby se domácí hráči uklidnili, tak v 15. minutě vyrobili školáckou chybu. První střelu hostí Braniš ještě vyrazil, ale při dorážce fauloval Hýř a byla z toho penalta i na druhé straně. Tu s přehledem proměnil Hetver a upravil stav na 1:1. I nadále se hrál nervózní a nepřesný fotbal, ale ve 31. minutě se Mšenu podařila rychlá akce, kdy Přibyl přihrál pod sebe a Svoboda dal do prázdné branky na 2:1. I přes několik šancí na obou stranách se šlo s tímto výsledkem do kabin.

Po návratu z kabin se čekalo, že se obraz hry změní, ale nestalo se tak. I přes mírné zlepšení ve hře Mšena převládaly nepřesnosti, nedůraz a špatné obsazování. Jiskra neproměnila ani vyloženou šanci, kdy Veselouš netrefil z malého vápna zcela odkrytou branku Jablonného. To vše v 60. minutě potrestal hostující Zelený, který proměnil samostatný únik a vyrovnal. I po obdržené brance měli hosté několik dalších šancí, které však obrana s Branišem vyřešila. Jiskra se snažila o zvrácení stavu, ale další čistou šanci si ne a ne vypracovat. To se Mšenu podařilo až v 85. minutě, kdy po vysunutí krásnou kolmicí, proměnil Přibyl, a strhl tak vedení na stranu Mšena. I přes velkou snahu hostí další branka nepadla, a body tak zůstaly ve Mšeně.

Branky: 13.(PK) a 85. Přibyl, 31, Svoboda - 15. Hetver, 60. Zelený. Rozhodčí: Jirák. ŽK: 1:3. Diváků: 69. Mšeno B: Braniš ml. - Škvor, Šourek, Krámský, Hrnčíř - Pešat, Hýř (46. Matoušek), Svoboda, Novotný (65. Mrkvička) - Švorc (37. Veselouš), Přibyl.