Vedení jablonecké radnice podporuje osadní výbory

27.12.2018 09:25:26 | Autor: mh | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Vedení jablonecké radnice podporuje osadní výbory

V prosinci schvalovali zastupitelé předsedy a členy osadního výboru Kokonín a Rýnovice. Složení výborů Proseč a Mšeno se bude projednávat až v lednu. Zároveň vedení města vyzývá zájemce o práci ve výborech, aby se hlásili na magistrátě.

„Rádi bychom doplnili také osadní výbory v těch částech města, kde chybí, a to je centrum města a Abeceda; Vrkoslavice; Jablonecké Paseky a Šumava; Žižkův Vrch; Dolina a Novoveská," řekl uvolněný radní pro participaci Petr Klápště. „Aby se osadním výborům lépe pracovalo, zavádíme pro ně novou podporu," dodal.

Ta spočívá v tom, že výborům bude pomáhat pracovník magistrátu se zápisy a hlavně obejde vždy na radnici odpovědné osoby, s nimiž podněty výborů prodiskutuje. Poté jim zajistí a doručí odpověď. Na webu města budou informace o termínech schůzí jednotlivých výborů i o podnětech, které podaly.

Dosud pracovaly v Jablonci osadní výbory v Proseči, Mšeně, Kokoníně a společný pro Rýnovice s Lukášovem. „Hledáme zájemce o zřízení nových výborů, ale i ty zavedené ocení další členy," informoval Klápště a vyzývá: „Pokud se chcete zapojit do práce osadních výborů, neváhejte a napište na e-mail stol@mestojablonec.cz," uzavřel uvolněný člen rady města pro územní a strategické plánování a participaci Petr Klápště.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jablonečtí zastupitelé schválili nový městský osadní výbor Rýnovice
Po dvaceti letech má Jablonec nad Nisou nový územní plán
Vznikne v Jablonci osadní výbor Centrum?
Mšeno má svůj osadní výbor
Kokonínští založili kvůli čističce osadní výbor

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Muzeum Českého ráje v září otevře novou horolezeckou expozici

Do závěrečné fáze vstupují práce na přípravě nové stálé expozice Muzea Českého ráje v Turnově. Ponese název Z Českého ráje na vrcholy světa a bude se zabývat historií horolezectví - právě to má totiž v okolí Turnovska mnohaletou tradici. Expozice uvítá první návštěvníky 7. září tohoto roku. Více podrobností na Našem Pojizeří

Horská služba opět proškolila strážce KRNAP

Strážci Krkonošského národního parku jsou v terénu každý den a mohou být prvními, kteří se dostanou ke zraněnému nebo lékařskou pomoc vyžadujícímu turistovi. Proto Správa KRNAP již poněkolikáté požádala kolegy z Horské služby Krkonoše o školení první pomoci. Takové školení proběhlo v minulých dnech na Vosecké boudě. „Během dvoudenního školení se čeští i polští strážci zaměřili na základní první pomoc," řekl vedoucí Terénní služby Správy KRNAP Jiří Marek. „Nacvičili jsme postupy při úrazu v horách, udržení základních životních funkcí, zastavení masivního krvácení, resuscitaci, postupy při alergických reakcích, diagnostiku hypoglykemie, ale také na správnou komunikaci s Horskou službou a záchranáři obecně," doplnil.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FK Jablonec pojede do Arménie či Severní Makedonie
Rod Walderode má dostat zpět svůj majetek nejen na Turnovsku
Kraj chce vybudovat na libereckém letišti nový heliport pro záchranáře
Další kandidát na Památku roku: kostel Povýšení sv. Kříže v Jablonci
V Loužnici budou putovat za pohádkou

Nejčtenější články

18.06.: Tituly Pečovatelka roku 2019 opět předali v městském divadle
19.06.: Amfora hrála se Železným Brodem smírně 7:7
18.06.: Primátor Jablonce předal ocenění dárcům krve

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop s umyvadly, parapety a deskami z litého mramoru.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn