Ve Vratislavicích hoří v areálu pivovaru. Zranili se dva hasiči

29.06.2020 11:28:03 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: Krimi | Obce: Vratislavice nad Nisou

Ve Vratislavicích hoří v areálu pivovaru. Zranili se dva hasiči

Aktualizováno: Krajští hasiči zasahovali od pondělní 4. hodiny ranní ve Vratislavicích nad Nisou v ulici Pivovarská, kde došlo k požáru sladovny místního pivovaru. Požárem byl zasažen vnitřek objektu a střešní konstrukce. Na místě zasahovalo deset hasičských jednotek.

„Průzkumem místa zásahu bylo zjištěno, že požárem bylo zasažené čtvrté podlaží a střešní konstrukce. Postupně se však požár rozšířil také do třetího patra a zároveň i střechou ven. Z důvodu nutnosti zásahu v dýchací technice si velitel zásahu na místo povolal i technický automobil s chemickou výbavou pro doplňování tlakových lahví ze stanice Liberec. Hasební zásah byl veden třemi útočnými proudy, a to vnitřkem objektu a zároveň pomocí dvou kusů výškové techniky zvenku," sdělila tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Lucie Hložková.

Na místě události zasahovalo celkem 10 jednotek hasičů s počtem přibližně 15 kusů mobilní požární techniky. Zamezit šíření požáru se hasičům podařilo v 5.45. Kvůli odvětrání prostor objektu a vysoké teplotě pod střechou jednotky rozebraly střešní konstrukci a dohašovaly ohniska požáru. Během zásahu došlo k lehčímu zranění dvou zasahujících hasičů.


Po 8. hodině na místo dorazili kriminalisté s psovodem, probíhá vyšetřování požáru.  I během dopoledne zásah hasičů stále probíhá.

V roce 1997 se Pivovar Vratislavice stal součástí společnosti Pražské pivovary a o rok později výroba ve Vratislavicích nad Nisou skončila. Tradiční pivo Vratislav se už od té doby vaří v Praze. V roce 1999 areál pivovaru koupila společnost Hols, ale když o rok později obnovila výrobu, tak musela vytvořit novou značku piva, které pojmenovala po nástupci knížete Vratislava - Konrad. Do obnovy a modernizace areálu investoval nový vlastník desítky milionů korun.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hasiči radí, jak se zachovat při požáru dopravního prostředku
Hasiči zasahovali při požáru lesa u Malé Skály. Pomáhal jim i vrtulník
Hasiči zasahovali u požáru hrabanky v Jablonci
V Jirkově hořelo osobní auto
Hořelo v bytovém domě v Kokoníně

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Náročný začátek týdne v Krkonoších. Horská služba zasahovala pětkrát

Prodloužený víkend znamenal výrazně vyšší počet návštěvníků Krkonoš a s tím i nárůst počtu zásahů, do Špindlerova Mlýna letěl i vrtulník. Pět náročných zásahů jen za posledních 24 hodin má za sebou Horská služba ze Špindlerova Mlýna. Podrobnosti o zásazích na Našem Pojizeří

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Z radniční věže v Jablonci se letos turisté rozhlédnou až 13. července
Hrad Valdštejn si připomíná rod Valdštejnů
Hasiči upozorňují na prázdninová rizika
Frýdlant opět láká návštěvníky
Parní vlaky o prázdninách opět vyjíždí na koleje v Českém ráji

Nejčtenější články

09.07.: Libereckým krajem projede o víkendu Rally Bohemia
08.07.: Skvrna na Mšenském potoce je zatím stále neznámého původu
08.07.: Turnaj O pojizerský štít úspěšně skončil

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn