Ve Vratislavicích hoří v areálu pivovaru. Zranili se dva hasiči

29.06.2020 11:28:03 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: Krimi | Obce: Vratislavice nad Nisou

Ve Vratislavicích hoří v areálu pivovaru. Zranili se dva hasiči

Aktualizováno: Krajští hasiči zasahovali od pondělní 4. hodiny ranní ve Vratislavicích nad Nisou v ulici Pivovarská, kde došlo k požáru sladovny místního pivovaru. Požárem byl zasažen vnitřek objektu a střešní konstrukce. Na místě zasahovalo deset hasičských jednotek.

„Průzkumem místa zásahu bylo zjištěno, že požárem bylo zasažené čtvrté podlaží a střešní konstrukce. Postupně se však požár rozšířil také do třetího patra a zároveň i střechou ven. Z důvodu nutnosti zásahu v dýchací technice si velitel zásahu na místo povolal i technický automobil s chemickou výbavou pro doplňování tlakových lahví ze stanice Liberec. Hasební zásah byl veden třemi útočnými proudy, a to vnitřkem objektu a zároveň pomocí dvou kusů výškové techniky zvenku," sdělila tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Lucie Hložková.

Na místě události zasahovalo celkem 10 jednotek hasičů s počtem přibližně 15 kusů mobilní požární techniky. Zamezit šíření požáru se hasičům podařilo v 5.45. Kvůli odvětrání prostor objektu a vysoké teplotě pod střechou jednotky rozebraly střešní konstrukci a dohašovaly ohniska požáru. Během zásahu došlo k lehčímu zranění dvou zasahujících hasičů.


Po 8. hodině na místo dorazili kriminalisté s psovodem, probíhá vyšetřování požáru.  I během dopoledne zásah hasičů stále probíhá.

V roce 1997 se Pivovar Vratislavice stal součástí společnosti Pražské pivovary a o rok později výroba ve Vratislavicích nad Nisou skončila. Tradiční pivo Vratislav se už od té doby vaří v Praze. V roce 1999 areál pivovaru koupila společnost Hols, ale když o rok později obnovila výrobu, tak musela vytvořit novou značku piva, které pojmenovala po nástupci knížete Vratislava - Konrad. Do obnovy a modernizace areálu investoval nový vlastník desítky milionů korun.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hasiči radí, jak se zachovat při požáru dopravního prostředku
Hasiči zasahovali při požáru lesa u Malé Skály. Pomáhal jim i vrtulník
Hasiči zasahovali u požáru hrabanky v Jablonci
V Jirkově hořelo osobní auto
Hořelo v bytovém domě v Kokoníně

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Peníze na moderní medicínské centrum si chce kraj půjčit

Liberecký kraj vyhlásil soutěž, která má za cíl vybrat poskytovatele bankovního úvěru v celkové výši 1 300 000 000 korun. Kraj chce úvěrem financovat první etapu stavby Centra urgentní medicíny, která bude nejmodernější částí Krajské nemocnice Liberec. Částku by měl kraj splatit nadvakrát během devíti let. „Banky mohou posílat své nabídky do soutěže elektronicky, a to do 30. listopadu tohoto roku. Na výběru nejvhodnějšího úvěru spolupracujeme s odborníky ze společnosti Deloitte Advisory, kteří celou soutěž organizují i společně hodnotí," uvedl náměstek Zbyněk Miklík za resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. Předchozí článek k tématu

Příspěvek z jablonecké pokladny na hodiny

Statutární město Jablonec nad Nisou daruje místní Náboženské obci Církve československé husitské 15 tisíc korun na provoz a údržbu věžních hodin kostela Dr. Farského na stejnojmenném náměstí. „Jde o tradičního žadatele s dlouholetou podporou ze strany města, které vždy mělo a nadále má zájem, aby byly věžní hodiny městských kostelů plně funkční," konstatoval náměstek pro oblast humanitní David Mánek.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Pozvánka na talentové zkoušky do tanvaldské sportovky
Krajští policisté se zaměřili na kontrolu vozidel v provozu
Zastupitelé Harrachova schválili rozpočet a navýšení nájemného
Mladá naděje na zimní olympiádu 2022 jezdí na Tanvaldském Špičáku
Zápas v Plzni pro kardiaky nebyl

Nejčtenější články

16.04.: Na jablonecké křižovatce se srazily dvě auta a autobus
18.04.: Mladá naděje na zimní olympiádu 2022 jezdí na Tanvaldském Špičáku
17.04.: Od začátku roku zemřeli na silnicích v Libereckém kraji dva lidé

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Eshop zaměřený na prodej postelí, matrací, roštů a doplňků pro zdravý spánek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn