Ve vánočním pořadu spojí síly Chorea Bohemica a Iuventus, Gaude!

07.12.2012 13:41:47 | Autor: redakce | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Ve vánočním pořadu spojí síly Chorea Bohemica a Iuventus, Gaude!

Mimořádnou vánoční událostí v Jablonci nad Nisou budou Vánoce s Choreou a Iuventus! Základní umělecká škola připravila unikátní spojení uměleckého souboru Chorea Bohemica a jabloneckého dětského sboru Iuventus, Gaude! v městském divadle 8. a 9. prosince.

Chorea Bohemica byla založena na podzim roku 1967 choreografkou Alenou Skálovou a hudebním skladatelem Jaroslavem Krčkem se záměrem vytvořit nově koncipované hudebně taneční divadlo čerpající z kulturního odkazu české a moravské lidové kultury.

Vánoce s Choreou se staly už ve své době pojmem a s přibývajícími léty jabloneckou legendou. Chorea Bohemica jakoby vdechla život naivním figurkám českých betlémů, malůvkám na skle, rytinám starých nebeklíčů i světské radosti ze života. Pořad se udržel na repertoáru od samého počátku existence souboru až do dnešních dní a stal se základem každoročně se opakujících vánočních představení. Obsahují vedle vánočních obchůzek a koled celkem čtrnáct legend, které byly vytvořeny postupně a při představeních jsou různě obměňovány.

Chorea Bohemica je svým charakterem hudebně taneční divadlo, svou pověstí špičkový český umělecký soubor v oblasti jevištního ztvárnění tradičních projevů lidového umění, který svým současným pojetím pokladů českého folklóru, zdůrazňujícím především jeho humor a poezii, dosahuje kdekoliv a při každém vystoupení nejužšího kontaktu s divákem.

Dětský pěvecký sbor Iuventus, Gaude! získal v letošním roce na největší sborové soutěži světa World Choir Games v americkém Cincinnati v nejvyšší soutěži šampionů dvě zlaté medaile.

Představení je vhodné i pro děti (pro ně je určeno hlavně nedělní odpolední představení) a diváci si mají donést zvonečky a drobné dárky do košů. Jejich dárky totiž udělají radost někomu v sále.

Celou akci pořádá ZUŠ Jablonec nad Nisou v rámci Projektu Jablonec nad Nisou 2012 za finanční podpory Statutárního města Jablonec nad Nisou v městském divadle v sobotu 8. prosince od 19.30 a v neděli 9. prosince 2012 od 16 hodin.

Hudbu složili Jaroslav Krček, Milan Puklický a Tomáš Pospíšil, choreografii sestavila Alena Skálová. Představení režíroval Václav Bárta starší, mimo jiné otec Václava „Noida" Bárty. Vstupenky v cenách 150 a 200 Kč jsou již od začátku listopadu v předprodeji městského divadla.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: Iuventus,gaude! na radnici
Iuventus, Gaude! zahájil úvodní zápas KHL v Praze
Obrazem: Návrat pěveckého sboru Iuventus, gaude!

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Profesor Suchomel získal Poctu České komory architektů

Muž, který před pětadvaceti lety založil Fakultu umění a architektury TUL a vedl ji jako první děkan, převzal 10. června v Praze prestižní uznání od členů své profesní komory. „Letos si připomínáme 25. výročí založení FUA a založení zcela nové školy architektury je jistě významnou součástí právě uděleného ocenění profesora Jiřího Suchomela za celoživotní dílo a přínos k rozvoji architektonického oboru," uvedl k ocenění děkan Osamu Okamura. Zásluhou Jiřího Suchomela vznikla liberecká fakulta k 1. prosinci 1994 inspirována školou architektury Michiganské univerzity v americkém Ann Arbor, na které Jiří Suchomel počátkem 90. let působil. Jejímu založení předcházelo několik ročníků letní školy architektury, kterou profesor Suchomel v Liberci organizoval.

Hejtman Libereckého kraje bude posedmnácté odpovídat online

Ve středu 26. června od 21 hodin mohou návštěvníci facebookového profilu Libereckého kraje již posedmnácté položit prostřednictvím komentářů pod online přenos dotaz Martinu Půtovi. Pokud máte zájem o zodpovězení otázek či chcete zhlédnout reakce Martina Půty na různorodé dotazy, stačí se ve středu 26. června ve 21 hodin přihlásit ke svému facebookovému profilu a zavítat na stránky Libereckého kraje: https://www.facebook.com/libereckraj/. Své otázky můžete napsat do komentářů přímo pod živý přenos. Hejtman si tradičně dotazy přečte a zodpoví. Online vysílání se uskuteční již posedmnácté. Tentokrát proběhne z jabloneckého Tajvanu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Letošní oslavy Járy Cimrmana na Tanvaldsku zase pomáhaly
Čtyři góly v pařáku
Na otevření Letního kina v Jablonci dorazilo téměř tisíc návštěvníků
Liberecký hasič posbíral cenné kovy v závodě Championships FireFit
Douglaska tisolistá z Lomnice se uchází o titul Strom roku 2019

Nejčtenější články

24.06.: Zemřel Josef Boček, dlouholetý sbormistr SPS Janáček a pedagog
25.06.: Slavnostně otevřeli opravenou silnici mezi Tanvaldem a Albrechticemi
26.06.: Bedřichov pokřtil areál pro bikery. Vznikl díky účastníkům Jizerské 50

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn