Ve vánočním pořadu spojí síly Chorea Bohemica a Iuventus, Gaude!

07.12.2012 13:41:47 | Autor: redakce | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Ve vánočním pořadu spojí síly Chorea Bohemica a Iuventus, Gaude!

Mimořádnou vánoční událostí v Jablonci nad Nisou budou Vánoce s Choreou a Iuventus! Základní umělecká škola připravila unikátní spojení uměleckého souboru Chorea Bohemica a jabloneckého dětského sboru Iuventus, Gaude! v městském divadle 8. a 9. prosince.

Chorea Bohemica byla založena na podzim roku 1967 choreografkou Alenou Skálovou a hudebním skladatelem Jaroslavem Krčkem se záměrem vytvořit nově koncipované hudebně taneční divadlo čerpající z kulturního odkazu české a moravské lidové kultury.

Vánoce s Choreou se staly už ve své době pojmem a s přibývajícími léty jabloneckou legendou. Chorea Bohemica jakoby vdechla život naivním figurkám českých betlémů, malůvkám na skle, rytinám starých nebeklíčů i světské radosti ze života. Pořad se udržel na repertoáru od samého počátku existence souboru až do dnešních dní a stal se základem každoročně se opakujících vánočních představení. Obsahují vedle vánočních obchůzek a koled celkem čtrnáct legend, které byly vytvořeny postupně a při představeních jsou různě obměňovány.

Chorea Bohemica je svým charakterem hudebně taneční divadlo, svou pověstí špičkový český umělecký soubor v oblasti jevištního ztvárnění tradičních projevů lidového umění, který svým současným pojetím pokladů českého folklóru, zdůrazňujícím především jeho humor a poezii, dosahuje kdekoliv a při každém vystoupení nejužšího kontaktu s divákem.

Dětský pěvecký sbor Iuventus, Gaude! získal v letošním roce na největší sborové soutěži světa World Choir Games v americkém Cincinnati v nejvyšší soutěži šampionů dvě zlaté medaile.

Představení je vhodné i pro děti (pro ně je určeno hlavně nedělní odpolední představení) a diváci si mají donést zvonečky a drobné dárky do košů. Jejich dárky totiž udělají radost někomu v sále.

Celou akci pořádá ZUŠ Jablonec nad Nisou v rámci Projektu Jablonec nad Nisou 2012 za finanční podpory Statutárního města Jablonec nad Nisou v městském divadle v sobotu 8. prosince od 19.30 a v neděli 9. prosince 2012 od 16 hodin.

Hudbu složili Jaroslav Krček, Milan Puklický a Tomáš Pospíšil, choreografii sestavila Alena Skálová. Představení režíroval Václav Bárta starší, mimo jiné otec Václava „Noida" Bárty. Vstupenky v cenách 150 a 200 Kč jsou již od začátku listopadu v předprodeji městského divadla.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: Iuventus,gaude! na radnici
Iuventus, Gaude! zahájil úvodní zápas KHL v Praze
Obrazem: Návrat pěveckého sboru Iuventus, gaude!

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Výstava Turistika na Semilsku přenese do časů vzniku Riegrovy stezky

Výstava Turistika na Semilsku přenese do časů vzniku Riegrovy stezky

Novou výstavu Turistika na Semilsku - 110 let Riegrovy stezky a Klubu českých turistů otevřou v semilském muzeu. Díky velkoformátovým historickým fotografiím a dalším dobovým materiálům vás tato výstava přenese do časů výstavby Riegrovy stezky. Zároveň připomene činnost Klubu českých turistů v Semilech od jeho vzniku až dodnes. Další informace

Finanční úřad v Jablonci hledá právníka

Finanční úřad pro Liberecký kraj hledá pro Odbor metodiky a výkonu daní právníka v oboru Daně a poplatky a Legislativa a právní činnost s místem výkonu práce Finanční úřad pro Liberecký kraj, 1. máje 97, Liberec. Předpokládaný termín nástupu je 1. 12.2019. Lhůta pro podání žádosti je 21. 10. 2019. Bližší informace najdete na https://www.financnisprava.cz/cs/financni-sprava/nabidka-zamestnani/. Kontakt na kompetentní osobu: telefon: +420 485 211 210, e-mail: martin.prihunek@fs.mfcr.cz.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

JKL Desná pořádá MČR ve skoku na lyžích a RKZ v severské kombinaci
Po tragické nehodě u Jítravy zemřeli dva lidé
I.A třída: Pěnčín i Jenišovice odjely ze hřišť soupeřů s výpraskem
Do participativního rozpočtu města Jablonec postoupilo 23 projektů
U požáru uskladněného odpadu zasahují liberečtí hasiči

Nejčtenější články

18.09.: Zastupitelé Jablonce odvolali primátora Kroupu
18.09.: V Desné byla autem sražena chodkyně
18.09.: Novým primátorem Jablonce zvolen Jiří Čeřovský

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Eshop zaměřený na prodej postelí, matrací, roštů a doplňků pro zdravý spánek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn