Ve vánočním pořadu spojí síly Chorea Bohemica a Iuventus, Gaude!

07.12.2012 13:41:47 | Autor: redakce | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Ve vánočním pořadu spojí síly Chorea Bohemica a Iuventus, Gaude!

Mimořádnou vánoční událostí v Jablonci nad Nisou budou Vánoce s Choreou a Iuventus! Základní umělecká škola připravila unikátní spojení uměleckého souboru Chorea Bohemica a jabloneckého dětského sboru Iuventus, Gaude! v městském divadle 8. a 9. prosince.

Chorea Bohemica byla založena na podzim roku 1967 choreografkou Alenou Skálovou a hudebním skladatelem Jaroslavem Krčkem se záměrem vytvořit nově koncipované hudebně taneční divadlo čerpající z kulturního odkazu české a moravské lidové kultury.

Vánoce s Choreou se staly už ve své době pojmem a s přibývajícími léty jabloneckou legendou. Chorea Bohemica jakoby vdechla život naivním figurkám českých betlémů, malůvkám na skle, rytinám starých nebeklíčů i světské radosti ze života. Pořad se udržel na repertoáru od samého počátku existence souboru až do dnešních dní a stal se základem každoročně se opakujících vánočních představení. Obsahují vedle vánočních obchůzek a koled celkem čtrnáct legend, které byly vytvořeny postupně a při představeních jsou různě obměňovány.

Chorea Bohemica je svým charakterem hudebně taneční divadlo, svou pověstí špičkový český umělecký soubor v oblasti jevištního ztvárnění tradičních projevů lidového umění, který svým současným pojetím pokladů českého folklóru, zdůrazňujícím především jeho humor a poezii, dosahuje kdekoliv a při každém vystoupení nejužšího kontaktu s divákem.

Dětský pěvecký sbor Iuventus, Gaude! získal v letošním roce na největší sborové soutěži světa World Choir Games v americkém Cincinnati v nejvyšší soutěži šampionů dvě zlaté medaile.

Představení je vhodné i pro děti (pro ně je určeno hlavně nedělní odpolední představení) a diváci si mají donést zvonečky a drobné dárky do košů. Jejich dárky totiž udělají radost někomu v sále.

Celou akci pořádá ZUŠ Jablonec nad Nisou v rámci Projektu Jablonec nad Nisou 2012 za finanční podpory Statutárního města Jablonec nad Nisou v městském divadle v sobotu 8. prosince od 19.30 a v neděli 9. prosince 2012 od 16 hodin.

Hudbu složili Jaroslav Krček, Milan Puklický a Tomáš Pospíšil, choreografii sestavila Alena Skálová. Představení režíroval Václav Bárta starší, mimo jiné otec Václava „Noida" Bárty. Vstupenky v cenách 150 a 200 Kč jsou již od začátku listopadu v předprodeji městského divadla.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: Iuventus,gaude! na radnici
Iuventus, Gaude! zahájil úvodní zápas KHL v Praze
Obrazem: Návrat pěveckého sboru Iuventus, gaude!

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonec investuje do ulice Hřbitovní

Květnová rozpočtová opatření Jablonce nad Nisou řešila tvorbu rezervy na restriktivní opatření ve výši 113 853 tisíc korun a pětimilionové rezervy na krizové situace. „Dodatečně jsme se rozhodli vyjmout z restriktivních opatření některé investice a přece jen je letos realizovat. Takovým projektem je investiční akce chodník a komunikace v ulici Hřbitovní za 7,2 milionu korun," komentoval rozpočtová opatření náměstek pro ekonomiku Milan Kouřil. Po vyjmutí této investice z rezervního fondu se její výše rovná částce 106,6 milionu korun.

Aktuální překážky na jabloneckých komunikacích

Ještě do 12. června bude v Jablonci částečně uzavřená ulice Březová od č.p. 4965/7 ke křižovatce s ulicí V Luzích kvůli rekonstrukci plynovodu a plynovodních přípojek; do 30. června bude na chodníku od domu s číslem 1711 v ulici Vysoká po objekt s číslem 723/1 v ulici Chelčického stát lešení; do 25. května zabere chodník a část ulice Smetanovy před domem s čp. 2402/1 výkop pro kanalizační přípojku; a do 6. července bude v ulici Pod Skalkou před domem s čp. 2403/1 stát na chodníku lešení.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přehled výstav a aktivit Muzea skla a bižuterie v červnu
Program Městské knihovny Jablonec nad Nisou v červnu
Noc kostelů se koná i v kostele sv. Archanděla Michaela na Smržovce
Muzeum skla přinese dárek ke dni dětí
Zdatné běžce prověří Maloskalský půlmaraton

Nejčtenější články

27.05.: Kamion zablokoval silnici u Hodkovic
29.05.: Na smržovském zámečku představí obrazy Fedderika Pipka
27.05.: VIDEO: Fanoušci Jablonce fandili alespoň za bránou

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn