Ve středu se poběží v Bedřichově Olympijský běh

17.06.2019 19:31:33 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Bedřichov,Jizerské hory,Jablonecko

Ve středu se poběží v Bedřichově Olympijský běh

Při T-Mobile Olympijském běhu se oslavuje radost z pohybu a sport jako takový. Akcí se totiž připomíná mezinárodní Olympijský den, tedy založení Mezinárodního olympijského výboru. T-Mobile Olympijský běh je vůbec největší běžeckou událostí u nás. V jeden den, přesně v jeden čas vybíhá 75 tisíc běžců po celé České republice - ať už jako součást hlavních závodů, ve školních bězích nebo v rámci individuální výzvy v běžecké aplikaci.

V Bedřichově se poběží po krásné závodní trati 5km se startem na stadionu v Bedřichově, kde se startuje legendární závod Jizerská 50 a konají se tu další významné sportovní akce. Trať vede lesem po zpevněném povrchu, je homologovaná na světový pohár v klasickém lyžování, takže má i velké převýšení.

„Letos ve středu 19. června pořádáme 5. ročník. Zapojili jsme se, abychom dali možnost rekreačním běžců z okolí zaběhnout si nenáročnou kratší trať. Náš závod není masový ( kolem 100 závodníků) a opravdu si k nám přijdou zazávodit i běžci hobíci," řekla NJ jedna z hlavních organizátorek Lenka Klinderová.

„Krásná trať, příjemné horské prostředí a všichni to tu děláme rádi, s nadšením a dobrovolně. I my organizátoři - obyvatelé obce se rádi sejdeme u pořádání sportovní akce. Někteří se i účastníme samotného závodu. Náš závod je opravdu zajímavý - každý náš závodník dostane v cíli speciální medaili (v loni to byly sušené višně, letos máme připravené dřevěné medaile, které dělaly děti ze školy v Janově), jako občerstvení nedáváme tatranku a vodu, ale pečeme pro závodníky domácí koláče a k pití dostávají domácí limonády od Kitla z Jablonce. Pro vítěze máme připravené ceny od našich sponzorů. A letos bude i novinka - jógová rozcvička před závodem," dodala Lenka.

Tím, že si běh účastníci zaběhnou, udělají dobře nejen svému tělu, ale pomůžou i ostatním. Na T-Mobile Olympijském běhu totiž pomáhá každý běžec svou účastí i České olympijské nadaci. Z každého startovného jde část na podporu sportování dětí, kterým v tom brání nedostatek finančních prostředků. A s vaší podporou dokáže nadace pomoci dalším mladým sportovcům k plnění jejich snů. Společně se v loňském roce pomohlo částkou 357 660 Kč.

Počet startujících je letos již uzavřen a tak na start se v Bedřichově postaví 86 běžců a to přesně v 18 hodin na lyžařském stadionu. Povzbudit je můžete pochopitelně i Vy.

Do T-Mobile Olympijského běhu se zapojí i obec Zásada! Závod na 7,6 km se poběží v malebné krajině na úpatí Jizerských hor. Většina trasy je vedena terénem, takže si účastníci budou moct užít krás místní přírody. Start rovněž v 18 hodin u staré školy Zásada - Zbytky.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Výstava Turistika na Semilsku přenese do časů vzniku Riegrovy stezky

Výstava Turistika na Semilsku přenese do časů vzniku Riegrovy stezky

Novou výstavu Turistika na Semilsku - 110 let Riegrovy stezky a Klubu českých turistů otevřou v semilském muzeu. Díky velkoformátovým historickým fotografiím a dalším dobovým materiálům vás tato výstava přenese do časů výstavby Riegrovy stezky. Zároveň připomene činnost Klubu českých turistů v Semilech od jeho vzniku až dodnes. Další informace

Finanční úřad v Jablonci hledá právníka

Finanční úřad pro Liberecký kraj hledá pro Odbor metodiky a výkonu daní právníka v oboru Daně a poplatky a Legislativa a právní činnost s místem výkonu práce Finanční úřad pro Liberecký kraj, 1. máje 97, Liberec. Předpokládaný termín nástupu je 1. 12.2019. Lhůta pro podání žádosti je 21. 10. 2019. Bližší informace najdete na https://www.financnisprava.cz/cs/financni-sprava/nabidka-zamestnani/. Kontakt na kompetentní osobu: telefon: +420 485 211 210, e-mail: martin.prihunek@fs.mfcr.cz.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jablonec opět povede ODS
Obrazem: 16. ročník Semilského pecnu
Novým primátorem Jablonce zvolen Jiří Čeřovský
Zastupitelé Jablonce odvolali primátora Kroupu
Na neukázněné řidiče v Libereckém kraji dohlížel policejní autobus

Nejčtenější články

18.09.: Zastupitelé Jablonce odvolali primátora Kroupu
18.09.: V Desné byl autem sražen chodec
18.09.: Novým primátorem Jablonce zvolen Jiří Čeřovský

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn