Ve středu se poběží v Bedřichově Olympijský běh

17.06.2019 19:31:33 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Bedřichov,Jizerské hory,Jablonecko

Ve středu se poběží v Bedřichově Olympijský běh

Při T-Mobile Olympijském běhu se oslavuje radost z pohybu a sport jako takový. Akcí se totiž připomíná mezinárodní Olympijský den, tedy založení Mezinárodního olympijského výboru. T-Mobile Olympijský běh je vůbec největší běžeckou událostí u nás. V jeden den, přesně v jeden čas vybíhá 75 tisíc běžců po celé České republice - ať už jako součást hlavních závodů, ve školních bězích nebo v rámci individuální výzvy v běžecké aplikaci.

V Bedřichově se poběží po krásné závodní trati 5km se startem na stadionu v Bedřichově, kde se startuje legendární závod Jizerská 50 a konají se tu další významné sportovní akce. Trať vede lesem po zpevněném povrchu, je homologovaná na světový pohár v klasickém lyžování, takže má i velké převýšení.

„Letos ve středu 19. června pořádáme 5. ročník. Zapojili jsme se, abychom dali možnost rekreačním běžců z okolí zaběhnout si nenáročnou kratší trať. Náš závod není masový ( kolem 100 závodníků) a opravdu si k nám přijdou zazávodit i běžci hobíci," řekla NJ jedna z hlavních organizátorek Lenka Klinderová.

„Krásná trať, příjemné horské prostředí a všichni to tu děláme rádi, s nadšením a dobrovolně. I my organizátoři - obyvatelé obce se rádi sejdeme u pořádání sportovní akce. Někteří se i účastníme samotného závodu. Náš závod je opravdu zajímavý - každý náš závodník dostane v cíli speciální medaili (v loni to byly sušené višně, letos máme připravené dřevěné medaile, které dělaly děti ze školy v Janově), jako občerstvení nedáváme tatranku a vodu, ale pečeme pro závodníky domácí koláče a k pití dostávají domácí limonády od Kitla z Jablonce. Pro vítěze máme připravené ceny od našich sponzorů. A letos bude i novinka - jógová rozcvička před závodem," dodala Lenka.

Tím, že si běh účastníci zaběhnou, udělají dobře nejen svému tělu, ale pomůžou i ostatním. Na T-Mobile Olympijském běhu totiž pomáhá každý běžec svou účastí i České olympijské nadaci. Z každého startovného jde část na podporu sportování dětí, kterým v tom brání nedostatek finančních prostředků. A s vaší podporou dokáže nadace pomoci dalším mladým sportovcům k plnění jejich snů. Společně se v loňském roce pomohlo částkou 357 660 Kč.

Počet startujících je letos již uzavřen a tak na start se v Bedřichově postaví 86 běžců a to přesně v 18 hodin na lyžařském stadionu. Povzbudit je můžete pochopitelně i Vy.

Do T-Mobile Olympijského běhu se zapojí i obec Zásada! Závod na 7,6 km se poběží v malebné krajině na úpatí Jizerských hor. Většina trasy je vedena terénem, takže si účastníci budou moct užít krás místní přírody. Start rovněž v 18 hodin u staré školy Zásada - Zbytky.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Od července povede odbor rozvoje města Jablonec nový vedoucí

Jablonecký magistrát bude mít od července nového vedoucího odboru územního a hospodářského rozvoje. Rada města rozhodla na základě výsledku výběrového řízení jmenovat do funkce Martina Jančíka. Současný vedoucí odboru územního a hospodářského rozvoje Otakar Kypta rezignoval na svou funkci už počátkem tohoto roku, a to ke konci června. Do výběrového řízení předložili úplné přihlášky tři kandidáti. Výběrová komise doporučila na jmenování do funkce dva z nich. „Podle názoru komise jsou oba dva uchazeči pro funkci vedoucího v oblasti rozvoje vhodní z hlediska svých znalostí na úseku projektů či územního plánování," konstatoval tajemník magistrátu Marek Řeháček.

Jablonec investuje do ulice Hřbitovní

Květnová rozpočtová opatření Jablonce nad Nisou řešila tvorbu rezervy na restriktivní opatření ve výši 113 853 tisíc korun a pětimilionové rezervy na krizové situace. „Dodatečně jsme se rozhodli vyjmout z restriktivních opatření některé investice a přece jen je letos realizovat. Takovým projektem je investiční akce chodník a komunikace v ulici Hřbitovní za 7,2 milionu korun," komentoval rozpočtová opatření náměstek pro ekonomiku Milan Kouřil. Po vyjmutí této investice z rezervního fondu se její výše rovná částce 106,6 milionu korun.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Proběhla slavnostní ražba medaile na počest Rádiu Svobodná Evropa
Druhá etapa rekonstrukce Severočeského muzea v Liberci pokračuje
Od 2. června opravují chodník od Růžové hory na Sněžku
Hasiči radí, jak se zachovat při požáru dopravního prostředku
FOTO: Nové motomuzeum přilákalo do Železného Brodu stovky fandů

Nejčtenější články

31.05.: FOTO: Nové motomuzeum přilákalo do Železného Brodu stovky fandů
30.05.: Obrazem: Fotbalisté Smržovky podlehli Lučanům
30.05.: V Libereckém kraji má Covid-19 pouze 12 lidí, už 184 se uzdravilo

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Prodej a půčovna paddleboardů

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn