Ve spalovně v Rýnovicích vznikl nežádoucí požár

21.01.2019 11:04:10 | Autor: pjs | Rubrika: Krimi | Obce: Jablonec nad Nisou

Ve spalovně v Rýnovicích vznikl nežádoucí požár

Aktualizováno: Profesionální hasiči z Jablonce nad Nisou společně s dobrovolnými jednotkami Jablonec n. N. - Proseč n. N. a Jablonec n. N. - Paseky vyjížděli v pondělí po půl druhé v noci v Rýnovicích, v ulici Belgická, kde došlo v areálu spalovny k požáru spalovacího kotle a odpadu určeného k likvidaci.

„Požár hasili dva zaměstnanci svépomocí. Podařilo se jim ho zmírnit, avšak nadýchali se zplodin hoření a s lehkými popáleninami byli předáni do péče zdravotníků. Hasiči uvnitř spalovny nasadili dva útočné proudy vody a požár dohasili. Příčina požáru je zatím v šetření, předběžně odhadnutá škoda činí 100 tisíc korun," sdělila tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Pavlína Bílková.

Provedeným šetřením na místě bylo následně zjištěno, že došlo k požáru odpadu umístěného vedle spalovacího kotle. „Jednalo se o odpad, který byl určen k likvidaci v této spalovně. Při požáru byly lehce zranění dva zaměstnanci spalovny, o které se postarala posádka zdravotnické záchranné služby. Případ šetří policisté z Obvodního oddělení v Jablonci nad Nisou - Mšeně," uvedla tisková mluvčí jablonecké policie Dagmar Sochorová.

Aktualizace 21. 1. 2019 ve 13.00 hodin:

Provedeným ohledáním místa požářiště v jablonecké spalovně odpadu bylo zjištěno, že pravděpodobnou příčinou požáru byla technická závada. „To, zda na vzniku a následném rozšíření požáru měla také podíl i nějaká osoba, je v současné době předmětem probíhajícího šetření," dodala policejní mluvčí Sochorová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Po požáru v Liberci bylo v bytě nalezeno mrtvé tělo
Statistiky HZS Libereckého kraje za rok 2018
Liberečtí hasiči vyjížděli k požáru rodinného domu
Silvestr: Petarda vzala prsty v Poniklé, infarkt v Libštátě zvládli policisté
Obrazem: Na Smržovce hořel neobydlený dům

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Od července povede odbor rozvoje města Jablonec nový vedoucí

Jablonecký magistrát bude mít od července nového vedoucího odboru územního a hospodářského rozvoje. Rada města rozhodla na základě výsledku výběrového řízení jmenovat do funkce Martina Jančíka. Současný vedoucí odboru územního a hospodářského rozvoje Otakar Kypta rezignoval na svou funkci už počátkem tohoto roku, a to ke konci června. Do výběrového řízení předložili úplné přihlášky tři kandidáti. Výběrová komise doporučila na jmenování do funkce dva z nich. „Podle názoru komise jsou oba dva uchazeči pro funkci vedoucího v oblasti rozvoje vhodní z hlediska svých znalostí na úseku projektů či územního plánování," konstatoval tajemník magistrátu Marek Řeháček.

Jablonec investuje do ulice Hřbitovní

Květnová rozpočtová opatření Jablonce nad Nisou řešila tvorbu rezervy na restriktivní opatření ve výši 113 853 tisíc korun a pětimilionové rezervy na krizové situace. „Dodatečně jsme se rozhodli vyjmout z restriktivních opatření některé investice a přece jen je letos realizovat. Takovým projektem je investiční akce chodník a komunikace v ulici Hřbitovní za 7,2 milionu korun," komentoval rozpočtová opatření náměstek pro ekonomiku Milan Kouřil. Po vyjmutí této investice z rezervního fondu se její výše rovná částce 106,6 milionu korun.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FOTO: Nové motomuzeum přilákalo do Železného Brodu stovky fandů
Mohlo to na Slavii dopadnout jinak?
Obrazem: Fotbalisté Smržovky podlehli Lučanům
V Libereckém kraji má Covid-19 pouze 12 lidí, už 184 se uzdravilo
Paraglidista spadl u sjezdovky pod Ještědem na elektrické vedení

Nejčtenější články

31.05.: FOTO: Nové motomuzeum přilákalo do Železného Brodu stovky fandů
29.05.: Na smržovském zámečku představí obrazy Fedderika Pipka
30.05.: Obrazem: Fotbalisté Smržovky podlehli Lučanům

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn