Vážná nehoda dodávky u Dětřichova si vyžádala deset zraněných

24.11.2018 15:14:02 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Vážná nehoda dodávky u Dětřichova si vyžádala deset zraněných

Na silnici I/13 došlo v pátek 23. listopadu u Dětřichova na Frýdlantsku k vážné dopravní nehodě, která si vyžádala devět lehkých a jedno těžké zranění. Řidič osobního vozidla, které bylo také účastníkem nehody, z místa ujel a neposkytl zraněným pomoc, policie po něm pátrá.

„Ve směru od Frýdlantu na Liberec jel před půl sedmou hodinou večer po silnici I/13 řidič vozidla VW Transporter, který na rovném úseku předjížděl jiné osobní vozidlo. Ve chvíli, kdy dokončoval předjíždění a zařazoval se z levého do pravého jízdního pruhu, se zřejmě zalekl osobního vozidla, které mělo vyjíždět z vedlejší komunikace od Dětřichova na silnici I/13 a pokusil se o úhybný manévr. Řidič Transportéru v důsledku toho dostal smyk a vyjel vpravo mimo vozovku do příkopu, kde se převrátil s vozidlem na střechu. Při tom ještě poškodil plot u rodinného domu," popsala nehodu tisková mluvčí policie ČR Vladimíra Šrýtrová.

Řidič osobního vozidla, jedoucího od Dětřichova, neposkytl na místě nehody první pomoc a z místa nehody ujel, pravděpodobně ve směru na Frýdlant. Mělo by se jednat o vozidlo modré nebo šedé barvy. V dodávce cestovalo celkem devět cizinců.

„Nehoda si vyžádala devět zraněných osob z vozidla VW Transporter, kdy osm osob utrpělo lehká zranění a jedna osoba byla zraněna těžce. Dále musel být ošetřen řidič z předjížděného vozidla, který utrpěl stresovou reakci," sdělil tiskový mluvčí Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje Michael Georgiev. „Celkem pět osob jsme vozidly Zdravotnické záchranné služby převezli do Krajské nemocnice Liberec, další dvě osoby do jablonecké nemocnice a dvě osoby do nemocnice ve Frýdlantu," doplnil tiskový mluvčí záchranky.

Policisté nemohli u řidiče dodávky provést orientační dechovou zkoušku na alkohol z důvodu zdravotního stavu, vyžádali si proto odběr krve v nemocnici.

Po dobu vyšetřování nehody byla komunikace uzavřena, dopravní policisté odkláněli dopravu přes okolní obce. Okolnostmi nehody a mírou zavinění ze strany jednotlivých účastníků se nyní budou dále zabývat liberečtí dopravní policisté.

„V tuto chvíli se obracíme s žádostí o spolupráci na veřejnost. Pátráme po řidiči osobního vozidla modré nebo šedé barvy, které z místa nehody ujelo. V souvislosti s tím se obracíme na případné svědky události, kteří si něčeho všimli, či na samotného řidiče, který od nehody ujel, aby se přihlásili policistům prostřednictvím bezplatné tísňové linky 158, aby tak mohli objektivně posoudit nehodový děj," dodala policejní mluvčí Šrýtrová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Opilý řidič v Jablonci Pod Kynastem zlikvidoval autem pařez
Dva chlapci vběhli v Albrechticích do vozovky, jednoho porazilo auto
Mladá řidička skončila u Černé Studnice s vozidlem na střeše
Řidička po havárce v Jablonci utekla, ale později se přiznala
V Lučanech skončilo auto ve zdi domu

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Finanční úřad v Jablonci hledá právníka

Finanční úřad pro Liberecký kraj hledá pro Odbor metodiky a výkonu daní právníka v oboru Daně a poplatky a Legislativa a právní činnost s místem výkonu práce Finanční úřad pro Liberecký kraj, 1. máje 97, Liberec. Předpokládaný termín nástupu je 1. 12.2019. Lhůta pro podání žádosti je 21. 10. 2019. Bližší informace najdete na https://www.financnisprava.cz/cs/financni-sprava/nabidka-zamestnani/. Kontakt na kompetentní osobu: telefon: +420 485 211 210, e-mail: martin.prihunek@fs.mfcr.cz.

K penězům z benefice pro Samuela přidal náměstek Svoboda angličáky

Přes 50 tisíc korun, které se podařilo pro zdravotně postiženého Samuela vybrat na konci srpna na benefičním metalovém koncertě na hradě Trosky, přivezl v zapečetěné kasičce v pátek 6. září rodině do obce Sezemice jeden z hlavních organizátorů, muzikant Jakub Viták. Za rodinou se vypravil také náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda. Ten přivezl jako dárek chlapci sadu modelů autíček, takzvaných angličáků. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Baráž o první ligu se Liazu Jablonec vydařila na jedničku
Pavlína Filipovská vyrazila medaili svého otce, českého krále dabingu
Provoz křižovatky Poštovní a Budovatelů se od 22. září opět obnoví
Jablonecké podzimní slavnosti se odehrají v novém kabátě
ZŠ Liberecká v Jablonci zahájila školní rok až 16. září

Nejčtenější články

14.09.: FK Velké Hamry slaví další vítězství v divizi
15.09.: Zkušební provoz linky z Tanvaldu na Smědavu byl úspěšný
14.09.: V Muzeu Českého ráje otevřeli novou expozici Horolezectví

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Prodej a půčovna paddleboardů

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn