Vážná nehoda dodávky u Dětřichova si vyžádala deset zraněných

24.11.2018 15:14:02 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Vážná nehoda dodávky u Dětřichova si vyžádala deset zraněných

Na silnici I/13 došlo v pátek 23. listopadu u Dětřichova na Frýdlantsku k vážné dopravní nehodě, která si vyžádala devět lehkých a jedno těžké zranění. Řidič osobního vozidla, které bylo také účastníkem nehody, z místa ujel a neposkytl zraněným pomoc, policie po něm pátrá.

„Ve směru od Frýdlantu na Liberec jel před půl sedmou hodinou večer po silnici I/13 řidič vozidla VW Transporter, který na rovném úseku předjížděl jiné osobní vozidlo. Ve chvíli, kdy dokončoval předjíždění a zařazoval se z levého do pravého jízdního pruhu, se zřejmě zalekl osobního vozidla, které mělo vyjíždět z vedlejší komunikace od Dětřichova na silnici I/13 a pokusil se o úhybný manévr. Řidič Transportéru v důsledku toho dostal smyk a vyjel vpravo mimo vozovku do příkopu, kde se převrátil s vozidlem na střechu. Při tom ještě poškodil plot u rodinného domu," popsala nehodu tisková mluvčí policie ČR Vladimíra Šrýtrová.

Řidič osobního vozidla, jedoucího od Dětřichova, neposkytl na místě nehody první pomoc a z místa nehody ujel, pravděpodobně ve směru na Frýdlant. Mělo by se jednat o vozidlo modré nebo šedé barvy. V dodávce cestovalo celkem devět cizinců.

„Nehoda si vyžádala devět zraněných osob z vozidla VW Transporter, kdy osm osob utrpělo lehká zranění a jedna osoba byla zraněna těžce. Dále musel být ošetřen řidič z předjížděného vozidla, který utrpěl stresovou reakci," sdělil tiskový mluvčí Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje Michael Georgiev. „Celkem pět osob jsme vozidly Zdravotnické záchranné služby převezli do Krajské nemocnice Liberec, další dvě osoby do jablonecké nemocnice a dvě osoby do nemocnice ve Frýdlantu," doplnil tiskový mluvčí záchranky.

Policisté nemohli u řidiče dodávky provést orientační dechovou zkoušku na alkohol z důvodu zdravotního stavu, vyžádali si proto odběr krve v nemocnici.

Po dobu vyšetřování nehody byla komunikace uzavřena, dopravní policisté odkláněli dopravu přes okolní obce. Okolnostmi nehody a mírou zavinění ze strany jednotlivých účastníků se nyní budou dále zabývat liberečtí dopravní policisté.

„V tuto chvíli se obracíme s žádostí o spolupráci na veřejnost. Pátráme po řidiči osobního vozidla modré nebo šedé barvy, které z místa nehody ujelo. V souvislosti s tím se obracíme na případné svědky události, kteří si něčeho všimli, či na samotného řidiče, který od nehody ujel, aby se přihlásili policistům prostřednictvím bezplatné tísňové linky 158, aby tak mohli objektivně posoudit nehodový děj," dodala policejní mluvčí Šrýtrová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Opilý řidič v Jablonci Pod Kynastem zlikvidoval autem pařez
Dva chlapci vběhli v Albrechticích do vozovky, jednoho porazilo auto
Mladá řidička skončila u Černé Studnice s vozidlem na střeše
Řidička po havárce v Jablonci utekla, ale později se přiznala
V Lučanech skončilo auto ve zdi domu

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Hejtman Libereckého kraje bude posedmnácté odpovídat online

Ve středu 26. června od 21 hodin mohou návštěvníci facebookového profilu Libereckého kraje již posedmnácté položit prostřednictvím komentářů pod online přenos dotaz Martinu Půtovi. Pokud máte zájem o zodpovězení otázek či chcete zhlédnout reakce Martina Půty na různorodé dotazy, stačí se ve středu 26. června ve 21 hodin přihlásit ke svému facebookovému profilu a zavítat na stránky Libereckého kraje: https://www.facebook.com/libereckraj/. Své otázky můžete napsat do komentářů přímo pod živý přenos. Hejtman si tradičně dotazy přečte a zodpoví. Online vysílání se uskuteční již posedmnácté. Tentokrát proběhne z jabloneckého Tajvanu.

Muzeum Českého ráje v září otevře novou horolezeckou expozici

Do závěrečné fáze vstupují práce na přípravě nové stálé expozice Muzea Českého ráje v Turnově. Ponese název Z Českého ráje na vrcholy světa a bude se zabývat historií horolezectví - právě to má totiž v okolí Turnovska mnohaletou tradici. Expozice uvítá první návštěvníky 7. září tohoto roku. Více podrobností na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zemřel Josef Boček, dlouholetý sbormistr SPS Janáček a pedagog
Pozvánka na Pelechovské hry
Prasoloppet 2019 objektivem Jany Veselé
Liberečtí hasiči nejlepší ve čtyřčlenném raftu na divoké vodě
Český oddílový rekord juniorek LIAZU

Nejčtenější články

23.06.: Prasoloppet 2019 objektivem Jany Veselé
21.06.: Letní kino v Jablonci zahajuje sezonu
23.06.: Český oddílový rekord juniorek LIAZU

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn