Varhany v kostele Dr. Farského díky Janě Havlíčkové znovu ožily
15.08.2013 08:09:01 | Autor: redakce | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou
Další z koncertů akce Jablonecké kostely otevřeny se konal v úterý 13. srpna v kostele Dr. Farského. Vystoupila Jana Havlíčková ze Dvora Králové nad Labem, která do Jablonce v rámci této akce zavítala podruhé.
Letošní koncert byl avizován jako klávesový, posluchače však čekalo překvapení. Místo hry na klávesové nástroje zazněly varhany, které si Jana Havlíčková před koncertem vyzkoušela. Skladby od hudebních klasiků F. Schuberta, G. F. Händela, J. S. Bacha, J. K. Kuchaře a dalších, ale i písně z Jistebnického a Rohova kancionálu a chorál Kdož jste boží bojovníci si vyslechlo téměř 80 návštěvníků, kteří si vyžádali ještě přídavky.
„Zájemci, kteří chtějí navštívit jablonecké kostely, mohou využít posledních dvou srpnových úterků v době od 9 - 17 hodin. Na předposledním koncertu v rámci doprovodného programu akce Jablonecké kostely otevřeny vystoupí skupina Jazz-h-factor v kostele Povýšení sv. Kříže na nám. B. Němcové 20. 8. v 17 hodin, na posledním pak žáci a absolventi ZUŠ Jablonec, kteří si připravili komponovaný koncert v kostele sv. Anny 27. 8., také od 17 hodin," připomněla za Jablonecké kulturní a informační centrum, o.p.s. Regína Fučíková.
Pořadatelem akce je Jablonecké kulturní a informační centrum, o.p.s. za finanční podpory statutárního města Jablonec nad Nisou v rámci projektu Jablonec nad Nisou 2013.
Související články
Zpěv a smyčce rozezněly největší jablonecký chrám
Při koncertu Berušek se křehkost a jemnost snoubily s temperamentem
Hudební léto aneb přehled letních festivalů a koncertů na Jablonecku
Zámecké saxofonové kvarteto vzbudilo bouřlivý potlesk
Aries zahájil sezonu otevřených jabloneckých kostelů
Jablonecké svatostánky se přes prázdniny otevřou pro širokou veřejnost
Diskutujte s námi
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)
Firmy v regionu Jablonec nad Nisou
Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Tradiční jablonecký dotační titul na podporu výstavby
Statutární město Jablonec nad Nisou vyhlašuje Program podpory výstavby technické infrastruktury pro rok 2026. Stejně jako v předchozích letech zaměří podporu na výstavbu domovních čistíren odpadních vod a kanalizačních přípojek. Pro letošní rok město vyčlenilo částku 1 milion korun. Novinkou je možnost podat žádost v obou kolech také elektronicky prostřednictvím Portálu Jablonečana. „Podporou domovních čistíren a kanalizačních přípojek zlepšujeme kvalitu životního prostředí i technickou infrastrukturu ve městě. Chceme, aby byl program pro občany co nejdostupnější, proto letos umožníme i plně elektronické podání žádostí," říká jablonecký primátor Miloš Vele. O investiční dotaci mohou žádat majitelé objektů určených k trvalému bydlení v katastru Jablonce nad Nisou, získat mohou 50 % z celkových způsobilých výdajů, maximálně však 50 tis. korun na jednu bytovou jednotku, a to od 1. dubna do 30. října.
Pravidelná práce strážníků v terénu má smysl
V pondělí 16. února vyrazili okrskáři z Proseče nad Nisou, Pasek a Šumavy i centra do terénu na společnou kontrolu. Zaměřili se také na vybydlený dům v prosečské ulici Vrcholová, odkud přicházely informace o větším počtu lidí bez domova. Trojice strážníků na místě objevila pětici osob bez domova. Všechny zkontrolovali a ověřili jejich totožnost. Při lustraci vyšlo najevo, že po jedné z žen pátrají policisté v celostátním měřítku. Okrskáři proto okamžitě kontaktovali Policii České republiky, která si hledanou ženu převzala k dalším úkonům. Běžná kontrola tak přinesla nečekaný výsledek a potvrdila, že pravidelná práce v terénu má smysl.
Nejnovější články
MP Jablonec: Kabel za padesát vyšel muže na šest tisíc
Jablonecké technické služby zahájily opravy výtluků po zimě
Policisté kontrolovali motoristy na alkohol a jiné návykové látky
Hrůza v Mladé Boleslavi: Korunu tomu nasadil Alegue
Na halové středě byl překonán národní rekord juniorek ve skoku o tyči
Nejčtenější články
01.03.: Zlatá medaile s českým rekordem putuje do Jablonce
01.03.: Jablonec má novou ulici Za Jízdárnou
01.03.: Od března se bude rekonstruovat další část sítí v centru Jablonce
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.