Vánoční trhy na Bělišti v Železném Brodě začnou 4. prosince

29.11.2019 07:38:40 | Autor: redakce, me | Rubrika: Kultura | Obce: Frýdštejn

Vánoční trhy na Bělišti v Železném Brodě začnou 4. prosince

Vánoční trhy, které se konají v jednom z největších a nejkrásnějších domů, jenž reprezentuje pojizerskou lidovou architekturu 19. století, mají dlouholetou tradici. S jejich pořádáním začalo muzeum již v roce 2002.

Roubené stavení z roku 1807 zvané Běliště ožije v druhém adventním týdnu. Prostory, které jsou v průběhu roku zázemím pro stálou národopisnou expozici muzea, se stanou místem pro setkání místních i přespolních. Předvánoční akce se krásně vyjímá v jednotlivých expozičních místnostech, které navozují klima života našich předků. K vyvolání vánoční atmosféry přispějí i skříňkové betlémy vystavené v podkroví a naživo zazní melodie z flašinetu z roku 1874.

Od středy do neděle budou mít návštěvníci možnost nakoupit kvalitní dárky a vánoční zboží z dílen českých řemeslníků. Nákupem drobných výrobků a bylinek bude podpořena činnost Sdružení zdravotně postižených ze Železného Brodu. Po celý týden budou probíhat výtvarné dílny Střediska volného času Mozaika a Rodinného centra Andílek, které uvítají hlavně rodiny s dětmi. Obdivovat bude možné zručnost několika šikovných řemeslníků, kteří na místě předvedou svůj um. Nebude chybět občerstvení s teplým moštem, medovinou či oblíbeným Bělišťákem a dalšími pochoutkami v podobě koláčů, vánoček či štol.

Trhy budou zpestřeny kulturním programem. Hned ve středu od 16.30 vystoupí nejen s vánočními písněmi hudební soubor My Gospel ze Železného Brodu. Sbor nadšenců se stejnou vášní pro hudbu a zábavu vede sbormistryně Věrka Strouhalová. V pátek od 16 hodin předvede svůj talent swingový orchestr Rudy Müllera, složený z žáků brodské Základní umělecké školy. Sobota bude tradičně věnovaná dětským návštěvníkům. Od 14 hodin zahraje Loutkářský soubor Na židli z Turnova Pohádky o pejskovi a kočičce.

V přízemí domu budou trhy provázeny výstavou Listopad 1989 v Železném Brodě očima pamětníků, která připomene třicáté výročí sametové revoluce. Výstava je zaměřena na regionální události, v kontextu s celorepublikovým dějinným přesahem. Koncepce je postavena především na rozhovorech s pamětníky tehdejších událostí a je doplněna dobovými dokumenty a fotografiemi.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Upozornění pro cestující a veřejnost

Od úterý 21. ledna od 8 hodiny ranní se v jablonecké ulici Jarní přesunuje zastávka městské hromadné dopravy, a to v obou směrech. Nově ji až do odvolání najdete o 150 metrů dále v ulici Růžová u domu s číslem popisným 15. Důvodem přesunu je havárie plynovodu.

Uzavírka chodníku v jablonecké ulici SNP

Do 24. ledna budou probíhat stavební práce na chodníku ulice SNP v Jablonci nad Nisou. Důvodem je havárie podzemního vedení plynu. Oprava plynárenského vedení zabírá téměř čtyři čtvereční metry chodníku ulice SNP, dělníci tu budou pracovat do 24. ledna. Nový povrch pak chodník získá nejpozději do konce dubna tohoto roku.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jan Sýkora je opět v Jablonci
Tanvaldští koledníci získali přes 60 tisíc korun na dobrou věc
Díky milionům z krajského úřadu se opraví památky a vylepší expozice
Pralyžaři podesáté míří na zásadské závody postaru
Hejtman Libereckého kraje navštívil Desnou

Nejčtenější články

21.01.: Řidička za volantem usnula a zastavila se až na kruhovém objezdu
20.01.: Jablonecké městské lázně se musely uzavřít
20.01.: Zemřel předseda senátu Jaroslav Kubera. Pietní místo bude i v Jablonci

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Eshop zaměřený na prodej postelí, matrací, roštů a doplňků pro zdravý spánek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn