Vánoční Ledecký divadlo rozsvítil i rozezpíval

16.12.2017 13:20:04 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Vánoční Ledecký divadlo rozsvítil i rozezpíval

Zatímco dcera Ester triumfovala v úvodním závodě Světového poháru v alpském snowboardingu, její otec exceloval na prknech, která znamenají svět. Vánoční tour 2017 Janka Ledeckého Městské divadlo v Jablonci vyprodalo do posledního místečka.

Koncert rozdělil Janek na dvě části, přičemž ta první patřila převážně starším hitům z doby Žentouru. Zpěvák tak nenápadně otestoval stáří publika a s úsměvem pokyvoval hlavou, když zjistil, že Jablonečané texty znají. Krom zpívání neopomněl pyšný tatínek vyzdvihnout skvělý úspěch své dcery, která naší republiku výtečně reprezentuje nejen na snowboardu, ale i na lyžích, A narvané hlediště ocenilo její úspěchy bouřlivým potleskem.

Opomenout nelze ani Nostic Kvartet, který své smyčce ovládá snad nadpozemskou silou a umem a Jankův vánoční koncert si bez něj neumíme představit. Neodpustím si zde malou poznámku. Právě hudebníci Nostic Kvarteta mohou za mou lásku ke klasické hudbě. V jejich podání jsem si poprvé uvědomila, jak je zvuk houslí podmanivý a krásný a troufnu si říct, že uchváceno bylo i publikum...

Po přestávce pak přišly na řadu tolik očekávané vánoční písně, kterými je Janek proslulý. Jeviště se rozsvítilo mnoha žárovičkami, světelná projekce obsáhla celé divadlo a jeviště i hlediště se rozeznělo společným zpěvem pohodových a romantických písní. Se známými koledami přispěchaly Ledeckému na pomoc i děti z jabloneckého DPS Vrabčáci a i ony si zasloužily hlasitý aplaus.

Že první píseň s vánoční tématikou Sliby se maj plnit o Vánocích, složil Janek v srpnu na chatě, jste již jistě slyšeli, v Jablonci jsme se dozvěděli, jak probíhalo vymýšlení Slibů II a jakou roli v písni hraje klokan. Celkově byl koncert takový, jaké jsou i tyto známé písně. Idylický, pohodový a energií sršící, zkrátka vskutku vánoční. Když v závěru diváci povstali, aby vyjádřili autorovi i protagonistovi v jedné osobě poděkování ve stoje, přidal Janek opravdovou perlu. Přítomní muzikanti zahráli krásnou koledu Tichá noc, foukáním na lahve a bylo to kouzelné. Poslední skladbou byl naopak bujarý valčíček Vánoce v knajpě U Zaťatý pěsti.

A pak už se šlo domů. Sice s krásnými dojmy, ale nechtělo se nikomu. „Dostala jsem lístky od mých, školou povinných, dcer k Vánocům a vyrazilo mi to dech. Byla to paráda a jsem šťastná, že holky tak dobře vybraly," usmívala se Zuzka z Jablonce, jenž i s dárkyněmi čekala ve foyer divadla na podpis svého oblíbeného zpěváka. Janek Ledecký vyjel letos se svým Vánočním tour již po jedenadvacáté a my se již teď těšíme na to dvaadvacáté.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kulturní akce na Jablonecku od adventu až do Nového roku
Program Městského divadla Jablonec v prosinci

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Krajský úřad podpoří deseti miliony liberecké Divadlo F. X. Šaldy

Částkou 10 milionů podpoří Liberecký kraj rekonstrukci topení a vzduchotechniky Divadla F. X. Šaldy v Liberci. Na svém jednání o tom rozhodla rada kraje. Celková částka na modernizaci budovy činí více než 26 milionů korun. „Ač se to na první pohled může zdát jako okrajová záležitost, kvalitní vzduchotechnika a vytápění jsou jedním ze základních předpokladů funkčnosti celého divadla. Proto jsme se rozhodli v letošním roce směřovat příspěvek Libereckého kraje právě do těchto úprav," uvedla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Komunitní centrum Slunce všem v Turnově bude mít novou přístavbu

Spolek Slunce všem se věnuje péči o jedince s mentálním postižením a poruchami autistického spektra. Nyní se centrum dočká přístavby odlehčovacích služeb pro klienty s nestandardním chováním. Maximální denní kapacita bude šest klientů. Modernizace sídla komunitního centra probíhá již od roku 2012. Celková výše finanční podpory z rozpočtu Libereckého kraje již dosáhla částky 7 742 000 korun. Přístavba bude dokončena v první polovině příštího roku. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Resort kultury, památek a cestovního ruchu vyhlašuje dotační programy
Případů žloutenky v Libereckém kraji stále přibývá
Rada byl v klinči poločas, a málem jsme prohráli
Hejtman Libereckého kraje udělil hasičům záslužné medaile IZS
Během víkendu krajští hasiči vyjížděli k jedenácti nehodám

Nejčtenější články

09.11.: Obrazem: Ve Velkých Hamrech slavnostně otevřeli novou dráhu
10.11.: Tak snad už to Radovi došlo
10.11.: Domov důchodců Jablonecké Paseky má nového ředitele

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Individuální bydlení v blízkosti Hamerského jezera v obci Hamr na Jezeře.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn