V ZŠ Mozartova Jablonec mají unikátní učebnu, jedinou v regionu

10.12.2018 17:24:13 | Autor: Markéta Hozová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

V ZŠ Mozartova Jablonec mají unikátní učebnu, jedinou v regionu

Modernizace Základní školy v Mozartově ulici v Jablonci nad Nisou stála téměř 10 milionů korun, přičemž město na ni získá šestimilionovou dotaci. Nyní se škola může pochlubit obnovenými učebnami chemie a IT, novým výtahem a hlavně geoparkem v atriu. Venkovní učebna je v regionu jediná.

„Přesněji řečeno - venkovní učebna až taková vzácnost není, ale školní geopark je opravdu výjimečný," tvrdí náměstek jabloneckého primátora David Mánek, který se zúčastnil společně s několika řediteli dalších jabloneckých základních škol prezentace výuky v geoparku, jíž vedl Vladislav Rapprich a Patrik Fiferna z České geologické služby.

Kromě atria s novou učebnou pro výuku přírodních věd se ve škole modernizovaly třídy výpočetní techniky a chemie včetně kabinetu se skladem. Celý objekt je nyní díky výtahu a úpravě vstupu do školy bezbariérový. Personál školy získal navíc nové toalety. „Za nové učebny jsem velmi rád. Díky nim má škola další možnosti, jak rozšířit výuku, a to navíc o praktickou geologii," raduje se ředitel ZŠ Mozartova Karel Opočenský, jenž doufá ve spolupráci s dalšími školami a vzdělávacími organizacemi. „Geologická sbírka v atriu je skutečně jedinečná," dodává.

Geopark v ZŠ Mozartova Jablonec<br />Autor: Archiv magistrátu města Jablonec nad Nisou Na venkovní učebně se začalo s plnou silou pracovat během letních prázdnin, aby budování co nejméně narušilo výuku. Stavebníci se však bohužel nevyhnuli potížím. „Když jsme odkryli povrch atria, zjistili jsme odlišný beton a nevyhovující inženýrské sítě. Takže jsme nejprve museli odstranit silnou betonovou vrstvu, zrekonstruovat kanalizaci, vodovod i hromosvod, a pak teprve položit zámkovou dlažbu," vzpomíná vedoucí oddělení investiční výstavby jabloneckého magistrátu Pavel Sluka.

Modernizace školy v Mozartově ulici si vyžádala 9,6 milionu korun, dotace z EU a státního rozpočtu budou ve výši 6,7 milionu korun a město se podílelo 3,6 milionu z vlastní kasy. Tento projekt byl jen 1. etapou většího, Modernizace ZŠ Liberecká a ZŠ Mozartova v Jablonci nad Nisou, který zahrnuje také modernizaci ZŠ Liberecká. Ta by měla proběhnout příští rok a obnovou projdou učebny přírodopisu, dílen, fyziky a chemie včetně kabinetů, zcela nová třída vznikne pro výuku cizích jazyků. „Samozřejmě i zde se bude řešit bezbariérový přístup, úpravou projde vyrovnávací rampa u schodiště hlavního vstupu, nová bude imobilní plošina na schodiště uvnitř školy a imobilní WC," dodává Sluka.

Projekt Modernizace ZŠ Liberecká a ZŠ Mozartova v Jablonci nad Nisou je spolufinancován z EU z Evropského fondu pro regionální rozvoj - Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) a je v souladu s Integrovaným plánem rozvoje území (IPRÚ) Liberec - Jablonec nad Nisou.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Členové horské služby uctí na Sněžce tragicky zesnulé kolegy

Jako každý rok členové české a polské horské služby i její příznivci ve středu 16. ledna vystoupají na úbočí Sněžky. Zde si připomenou tragédii z roku 1975, při níž zahynuli dva členové HS Štefan Spusta a Jan Messner. Záchranáři z České republiky a Polska se sejdou v horské boudě Slezský dům a poté se vypraví na úbočí. Zde položí věnec ke křížku, který tragickou událost připomíná. Další informace

Správa KRNAP varuje před nebezpečím pohybu v horách

Vzhledem k vývoji počasí v posledních hodinách varuje Správa KRNAP před nebezpečím při pohybu po Krkonoších. Mokrý sníh na mnoha místech způsobil vrcholové zlomy stromů, na řadě míst jsou stromy polovyvrácené a nahrnuté. Nejvíce postižené jsou západní Krkonoše. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Ze směnárny v Harrachově si chtěli odnést milion, krádež ale zpackali
V Jilemnici je opět k vidění obří sněhový Krakonoš
Horská služba hledala vyčerpaného turistu pod vrcholem Smrku
První Centrum odborného vzdělávání ve Frýdlantu je dokončené
Horská služba obnovuje v Krkonoších zaváté značení

Nejčtenější články

18.01.: Turnaj Smržovka cup 2019 si užilo 17 rodinných týmů
19.01.: První ročník NERROX cupu se v Tanvaldě povedl
17.01.: Favorit ze Střelnice si zastřílel

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Jitka Abrahamová - KOMUNIKACE na základě Emoční inteligence

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT