V ZŠ Mozartova Jablonec mají unikátní učebnu, jedinou v regionu

10.12.2018 17:24:13 | Autor: Markéta Hozová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

V ZŠ Mozartova Jablonec mají unikátní učebnu, jedinou v regionu

Modernizace Základní školy v Mozartově ulici v Jablonci nad Nisou stála téměř 10 milionů korun, přičemž město na ni získá šestimilionovou dotaci. Nyní se škola může pochlubit obnovenými učebnami chemie a IT, novým výtahem a hlavně geoparkem v atriu. Venkovní učebna je v regionu jediná.

„Přesněji řečeno - venkovní učebna až taková vzácnost není, ale školní geopark je opravdu výjimečný," tvrdí náměstek jabloneckého primátora David Mánek, který se zúčastnil společně s několika řediteli dalších jabloneckých základních škol prezentace výuky v geoparku, jíž vedl Vladislav Rapprich a Patrik Fiferna z České geologické služby.

Kromě atria s novou učebnou pro výuku přírodních věd se ve škole modernizovaly třídy výpočetní techniky a chemie včetně kabinetu se skladem. Celý objekt je nyní díky výtahu a úpravě vstupu do školy bezbariérový. Personál školy získal navíc nové toalety. „Za nové učebny jsem velmi rád. Díky nim má škola další možnosti, jak rozšířit výuku, a to navíc o praktickou geologii," raduje se ředitel ZŠ Mozartova Karel Opočenský, jenž doufá ve spolupráci s dalšími školami a vzdělávacími organizacemi. „Geologická sbírka v atriu je skutečně jedinečná," dodává.

Geopark v ZŠ Mozartova Jablonec<br />Autor: Archiv magistrátu města Jablonec nad Nisou Na venkovní učebně se začalo s plnou silou pracovat během letních prázdnin, aby budování co nejméně narušilo výuku. Stavebníci se však bohužel nevyhnuli potížím. „Když jsme odkryli povrch atria, zjistili jsme odlišný beton a nevyhovující inženýrské sítě. Takže jsme nejprve museli odstranit silnou betonovou vrstvu, zrekonstruovat kanalizaci, vodovod i hromosvod, a pak teprve položit zámkovou dlažbu," vzpomíná vedoucí oddělení investiční výstavby jabloneckého magistrátu Pavel Sluka.

Modernizace školy v Mozartově ulici si vyžádala 9,6 milionu korun, dotace z EU a státního rozpočtu budou ve výši 6,7 milionu korun a město se podílelo 3,6 milionu z vlastní kasy. Tento projekt byl jen 1. etapou většího, Modernizace ZŠ Liberecká a ZŠ Mozartova v Jablonci nad Nisou, který zahrnuje také modernizaci ZŠ Liberecká. Ta by měla proběhnout příští rok a obnovou projdou učebny přírodopisu, dílen, fyziky a chemie včetně kabinetů, zcela nová třída vznikne pro výuku cizích jazyků. „Samozřejmě i zde se bude řešit bezbariérový přístup, úpravou projde vyrovnávací rampa u schodiště hlavního vstupu, nová bude imobilní plošina na schodiště uvnitř školy a imobilní WC," dodává Sluka.

Projekt Modernizace ZŠ Liberecká a ZŠ Mozartova v Jablonci nad Nisou je spolufinancován z EU z Evropského fondu pro regionální rozvoj - Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) a je v souladu s Integrovaným plánem rozvoje území (IPRÚ) Liberec - Jablonec nad Nisou.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Hejtman Libereckého kraje bude posedmnácté odpovídat online

Ve středu 26. června od 21 hodin mohou návštěvníci facebookového profilu Libereckého kraje již posedmnácté položit prostřednictvím komentářů pod online přenos dotaz Martinu Půtovi. Pokud máte zájem o zodpovězení otázek či chcete zhlédnout reakce Martina Půty na různorodé dotazy, stačí se ve středu 26. června ve 21 hodin přihlásit ke svému facebookovému profilu a zavítat na stránky Libereckého kraje: https://www.facebook.com/libereckraj/. Své otázky můžete napsat do komentářů přímo pod živý přenos. Hejtman si tradičně dotazy přečte a zodpoví. Online vysílání se uskuteční již posedmnácté. Tentokrát proběhne z jabloneckého Tajvanu.

Muzeum Českého ráje v září otevře novou horolezeckou expozici

Do závěrečné fáze vstupují práce na přípravě nové stálé expozice Muzea Českého ráje v Turnově. Ponese název Z Českého ráje na vrcholy světa a bude se zabývat historií horolezectví - právě to má totiž v okolí Turnovska mnohaletou tradici. Expozice uvítá první návštěvníky 7. září tohoto roku. Více podrobností na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zemřel Josef Boček, dlouholetý sbormistr SPS Janáček a pedagog
Pozvánka na Pelechovské hry
Prasoloppet 2019 objektivem Jany Veselé
Liberečtí hasiči nejlepší ve čtyřčlenném raftu na divoké vodě
Český oddílový rekord juniorek LIAZU

Nejčtenější články

23.06.: Prasoloppet 2019 objektivem Jany Veselé
21.06.: Letní kino v Jablonci zahajuje sezonu
21.06.: V Bělé po duelu se Smržovkou převzali pohár pro Mistra I.B třídy!

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn