V ZŠ Mozartova Jablonec mají unikátní učebnu, jedinou v regionu

10.12.2018 17:24:13 | Autor: Markéta Hozová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

V ZŠ Mozartova Jablonec mají unikátní učebnu, jedinou v regionu

Modernizace Základní školy v Mozartově ulici v Jablonci nad Nisou stála téměř 10 milionů korun, přičemž město na ni získá šestimilionovou dotaci. Nyní se škola může pochlubit obnovenými učebnami chemie a IT, novým výtahem a hlavně geoparkem v atriu. Venkovní učebna je v regionu jediná.

„Přesněji řečeno - venkovní učebna až taková vzácnost není, ale školní geopark je opravdu výjimečný," tvrdí náměstek jabloneckého primátora David Mánek, který se zúčastnil společně s několika řediteli dalších jabloneckých základních škol prezentace výuky v geoparku, jíž vedl Vladislav Rapprich a Patrik Fiferna z České geologické služby.

Kromě atria s novou učebnou pro výuku přírodních věd se ve škole modernizovaly třídy výpočetní techniky a chemie včetně kabinetu se skladem. Celý objekt je nyní díky výtahu a úpravě vstupu do školy bezbariérový. Personál školy získal navíc nové toalety. „Za nové učebny jsem velmi rád. Díky nim má škola další možnosti, jak rozšířit výuku, a to navíc o praktickou geologii," raduje se ředitel ZŠ Mozartova Karel Opočenský, jenž doufá ve spolupráci s dalšími školami a vzdělávacími organizacemi. „Geologická sbírka v atriu je skutečně jedinečná," dodává.

Geopark v ZŠ Mozartova Jablonec<br />Autor: Archiv magistrátu města Jablonec nad Nisou Na venkovní učebně se začalo s plnou silou pracovat během letních prázdnin, aby budování co nejméně narušilo výuku. Stavebníci se však bohužel nevyhnuli potížím. „Když jsme odkryli povrch atria, zjistili jsme odlišný beton a nevyhovující inženýrské sítě. Takže jsme nejprve museli odstranit silnou betonovou vrstvu, zrekonstruovat kanalizaci, vodovod i hromosvod, a pak teprve položit zámkovou dlažbu," vzpomíná vedoucí oddělení investiční výstavby jabloneckého magistrátu Pavel Sluka.

Modernizace školy v Mozartově ulici si vyžádala 9,6 milionu korun, dotace z EU a státního rozpočtu budou ve výši 6,7 milionu korun a město se podílelo 3,6 milionu z vlastní kasy. Tento projekt byl jen 1. etapou většího, Modernizace ZŠ Liberecká a ZŠ Mozartova v Jablonci nad Nisou, který zahrnuje také modernizaci ZŠ Liberecká. Ta by měla proběhnout příští rok a obnovou projdou učebny přírodopisu, dílen, fyziky a chemie včetně kabinetů, zcela nová třída vznikne pro výuku cizích jazyků. „Samozřejmě i zde se bude řešit bezbariérový přístup, úpravou projde vyrovnávací rampa u schodiště hlavního vstupu, nová bude imobilní plošina na schodiště uvnitř školy a imobilní WC," dodává Sluka.

Projekt Modernizace ZŠ Liberecká a ZŠ Mozartova v Jablonci nad Nisou je spolufinancován z EU z Evropského fondu pro regionální rozvoj - Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) a je v souladu s Integrovaným plánem rozvoje území (IPRÚ) Liberec - Jablonec nad Nisou.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Pietní akce se koná tradičně na Den Horské služby v Krkonoších

Tradiční pietní akcí v rámci Dne Horské služby ČR si v neděli 24. března v 16 hodin u pomníku zesnulých lyžařů Bohumila Hanče a Václava Vrbaty v Krkonoších horští záchranáři připomenou kolegy, kteří zahynuli při záchraně lidských životů. „Tento den je dobrou příležitostí k připomenutí obětavé práce a historie horských záchranářů v naší zemi. Letos zároveň slavíme výročí 84 let činnosti Horské služby," uvedl ústřední náčelník Horské služby Pavel Antl s tím, že spolu s horskými záchranáři se vzpomínky zúčastní i členové Ski Jilemnice a další přátelé hor. Více podrobností

Na krajském úřadě proběhne Myslivecká konference

Letošní konferenci pořádá Liberecký kraj ve spolupráci s mysliveckými sdruženími. Proběhne v sobotu 23. března v multimediálním sále budovy Krajského úřadu Libereckého kraje. Tématem přednášek bude odhad a přesné stanovení věku dospělé černé zvěře, osteologická preparace trofejí, chov zajíce či africký mor prasat. „V roce 2017 se jedna z přednášek týkala vzpomínky na profesora Javůrka a jeho působení v našem kraji. Při této příležitosti bylo navrženo založit tradici ocenění osobnosti našeho kraje, která se zasloužila o rozvoj myslivosti, a to na pozadí tak významné osobnosti, jako byl profesor Javůrek. Cílem je také poděkovat takovýmto lidem za jejich práci," uvedl Jiří Löffelmann, člen Rady Libereckého kraje, pověřený řízením rezortu životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Těžce zraněného běžkaře z koryta Bílé Desné vyprostila horská služba
Celkem 2,5 milionu dá Liberecký kraj na ohrožené památky
Lavina se sesula v Malé kotelní jámě. Horská služba hledala muže
Bozkovské jeskyně oslaví 50. výročí setkáním průvodců a zaměstnanců
V reprezentační přestávce se hrál přátelák s juniorkou Sparty

Nejčtenější články

21.03.: Jablonec získal dotaci na judo arénu. Stavět se začne už v dubnu
20.03.: Nová cukrárna domova důchodců Vratislavice je otevřená i veřejnosti
20.03.: Jak bude vypadat Horní Proseč?

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT