V Turnově, Liberci i Jablonci se dál šíří žloutenka

10.10.2019 11:44:55 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou,Liberecký kraj,Jablonecko

V Turnově, Liberci i Jablonci se dál šíří žloutenka

Od začátku roku zaznamenali hygienici v Libereckém kraji již 69 případů žloutenky typu A, z nich 39 mělo vazbu na město Turnov. Množství případů se ale vyskytlo i v Liberci a Jablonci nad Nisou. Běžné je přitom zjištění jen jednotlivých případů za rok.

V Turnově, kde se vyskytla většina případů, a to minimálně u dvou žáků základních škol, hygienici již před vyhlášením epidemie poučili o potřebných opatřeních ředitele škol a volnočasových center.

Důležité je dbát o mytí a dezinfekci rukou i na toaletách

Správné mytí, dezinfekce rukou a zvýšená dezinfekce na toaletách jsou opatřeními proti vzniku a šíření akutní žloutenky typu A, která se vyskytla v Turnově.

Při koupi dezinfekčního prostředku věnujte pozornost tomu, aby byl plně virucidní. Nechte si třeba v lékárně poradit s výběrem, zkontrolujte však, že je na výrobku plně virucidní účinek uveden.

Správný postup mytí rukou<br />Autor: Archiv SZÚ Na základě informací od Krajské hygienické stanice Libereckého kraje lze doporučit k dezinfekci rukou například tyto výrobky: Skinman Soft Protect (Ecolab Hygiene s.r.o.), Desderman Pure (Schülke), Promanum Pure (B Braun Medical s.r.o.), Terillium Med (Hartman - RICO a.s.), Septoderm (Schülke). V příloze najdete na fotografii návod na správnou techniku mytí rukou.

Nejefektivnější prevencí onemocnění je očkování. Vakcíny jsou určeny pro osoby starší jednoho roku věku a epidemiologové doporučují očkování každému, kdo se chce onemocnění vyhnout, se zvláštním důrazem na potravináře. Cena vakcíny se pohybuje na komerčním trhu v rozmezí cca 1300 - 1700 Kč za jednu dávku, potřebné jsou dvě dávky s odstupem podle návodu výrobce konkrétní vakcíny.

Ke stažení

Detailní informace Krajské hygienické stanice | Informační leták

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Muzea oslaví Mezinárodní den archeologie

Oslava nadšení z objevování historie - to je Mezinárodní den archeologie, který připadá na celém světě vždy na třetí říjnovou sobotu. Pracovníci Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě uchystali na sobotu 19. října akci nazvanou Malé archeologické putování Českou Lípou. Muzeum Českého ráje v Turnově si připravilo již na čtvrtek 24. října přednášku a komentované prohlídky. Přednáška Romana Sirovátky seznámí publikum s novými archeologickými objevy turnovských archeologů za poslední dva roky. Více podrobností

Aktuální dopravní uzavírky v Jablonci nad Nisou

Do 19. října bude úplně uzavřená ulice Tichá a ve dnech 17. - 26. října bude zcela uzavřená ulice Jindřichovská. Důvodem obou uzavírek v Jablonci nad Nisou budou překopy ulic kvůli plynovodu. Objízdné trasy nejsou vedené. Další úplná uzavírka se týká ulice Zlatá mezi ulicemi Svatopluka Čecha a V Luzích, a to od 11. do 20. října. Ani zde nebude vedená objízdná trasa a v době uzavírky tu bude probíhat stavba sítí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Žitavská úzkokolejka dá Čechům dárek ke státnímu svátku
Velké Hamry přivezly bod po prohraných penaltách
Jablonecká firma dostala za znečišťování ovzduší pokutu 200 tisíc korun
Začíná hlasování o nejoblíbenější knihovníky a knihovnice v kraji
Béčko Jablonce již patří ke špici ČFL

Nejčtenější články

21.10.: Neznámá šelma se stále pohybuje u Jablonce, vydali povolení k odlovu
19.10.: Od listopadu budou jablonečtí strážníci nasazovat autům botičky
21.10.: Ztracenou osobu našli v lese poblíž Viničné cesty v Jizerských horách

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn