V Turnově, Liberci i Jablonci se dál šíří žloutenka

10.10.2019 11:44:55 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou,Liberecký kraj,Jablonecko

V Turnově, Liberci i Jablonci se dál šíří žloutenka

Od začátku roku zaznamenali hygienici v Libereckém kraji již 69 případů žloutenky typu A, z nich 39 mělo vazbu na město Turnov. Množství případů se ale vyskytlo i v Liberci a Jablonci nad Nisou. Běžné je přitom zjištění jen jednotlivých případů za rok.

V Turnově, kde se vyskytla většina případů, a to minimálně u dvou žáků základních škol, hygienici již před vyhlášením epidemie poučili o potřebných opatřeních ředitele škol a volnočasových center.

Důležité je dbát o mytí a dezinfekci rukou i na toaletách

Správné mytí, dezinfekce rukou a zvýšená dezinfekce na toaletách jsou opatřeními proti vzniku a šíření akutní žloutenky typu A, která se vyskytla v Turnově.

Při koupi dezinfekčního prostředku věnujte pozornost tomu, aby byl plně virucidní. Nechte si třeba v lékárně poradit s výběrem, zkontrolujte však, že je na výrobku plně virucidní účinek uveden.

Správný postup mytí rukou<br />Autor: Archiv SZÚ Na základě informací od Krajské hygienické stanice Libereckého kraje lze doporučit k dezinfekci rukou například tyto výrobky: Skinman Soft Protect (Ecolab Hygiene s.r.o.), Desderman Pure (Schülke), Promanum Pure (B Braun Medical s.r.o.), Terillium Med (Hartman - RICO a.s.), Septoderm (Schülke). V příloze najdete na fotografii návod na správnou techniku mytí rukou.

Nejefektivnější prevencí onemocnění je očkování. Vakcíny jsou určeny pro osoby starší jednoho roku věku a epidemiologové doporučují očkování každému, kdo se chce onemocnění vyhnout, se zvláštním důrazem na potravináře. Cena vakcíny se pohybuje na komerčním trhu v rozmezí cca 1300 - 1700 Kč za jednu dávku, potřebné jsou dvě dávky s odstupem podle návodu výrobce konkrétní vakcíny.

Ke stažení

Detailní informace Krajské hygienické stanice | Informační leták

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Aktuální překážky na jabloneckých komunikacích

Souhrn dopravních překážek na jabloneckých ulicích: 1) výkop do kříže na pěší zóně v křižovatce ulic Lidické a Komenského bude trvat do 8. června. Jeho důvodem je oprava plynárenského zařízení; 2) do 19. června budou probíhat práce ve výkopu v ulici Panenská, kde budou dělníci pracovat na odstranění havárie kanalizačního řadu; 3) do konce června bude stát lešení na chodníku u tribuny B fotbalového stadionu v ulici Vrkoslavická; 4) do 10. srpna se bude opravovat havárie kanalizace v ulici Plynární, staveniště zabere zhruba dva metry čtverečné ulice.

Od července povede odbor rozvoje města Jablonec nový vedoucí

Jablonecký magistrát bude mít od července nového vedoucího odboru územního a hospodářského rozvoje. Rada města rozhodla na základě výsledku výběrového řízení jmenovat do funkce Martina Jančíka. Současný vedoucí odboru územního a hospodářského rozvoje Otakar Kypta rezignoval na svou funkci už počátkem tohoto roku, a to ke konci června. Do výběrového řízení předložili úplné přihlášky tři kandidáti. Výběrová komise doporučila na jmenování do funkce dva z nich. „Podle názoru komise jsou oba dva uchazeči pro funkci vedoucího v oblasti rozvoje vhodní z hlediska svých znalostí na úseku projektů či územního plánování," konstatoval tajemník magistrátu Marek Řeháček.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Turistické autobusy s přepravou kol jezdí v Českém ráji i v roce 2020
Policisté z Jablonecka děkují za darované potraviny v nouzovém stavu
Jablonecký běh do pohody trochu jinak
Už je opět přístupná vyhlídka v 17. patře budovy krajského úřadu
Skleněný poklad láká rodiny na řemeslnou a zážitkovou turistiku

Nejčtenější články

02.06.: Motocyklista upadl při předjíždění auta v Jablonci U Přehrady
03.06.: Policisté z Jablonecka děkují za darované potraviny v nouzovém stavu
02.06.: V Městské galerii MY zahájí odloženou výstavu mladých krajinářů

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn