V Tanvaldě těsně vyhrála Volba pro město
08.10.2018 09:59:29 | Autor: red | Rubrika: Zprávy | Obce: Tanvald
Velmi těsně skončily volby v Tanvaldě. Volba pro město vedená dosavadním starostou Vladimírem Vyhnálkem vyhrála o 14 hlasů před ANO 2011. Celkem vítězná strana získala 29,29 % - 10 951 hlasů a sedm mandátů.
Stejný počet mandátů má druhé ANO 2011, které získalo 29,25% - 10 901 hlasů. Na třetím místě skončilo sdružení Společně pro Tanvald se třemi mandáty.
Největší posun v kandidátce udělal Karel Soldát ze Společně pro Tanvald, kterého spoluobčané vykroužkovali z dvacátého místa na třetí a poslali ho spolu s kolegy Danielou Šebestovou a Lukášem Černým do zastupitelstva města.
Výsledky, název, počet hlasů, procenta, počet mandátů:
1. VOLBA PRO MĚSTO 10 915 29,29 7
2. ANO 2011 10 901 29,25 7
3. Společně pro Tanvald 4 698 12,60 3
4. ZA BEZPEČNÉ MĚSTO TANVALD 3 094 8,30 1
5. TANVALĎÁCI 2 769 7,43 1
6. Komunistická str.Čech a Moravy 2 149 5,76 1
7. Česká str.soc.dem. a sdruž.NK 2 732 7,33 1
Zvolení zastupitelé (21 členů):
VOLBA PRO MĚSTO - 7 mandátů
Vyhnálek Vladimír
Týl Jaroslav
Synovcová Zdeňka
Pražák Ondřej
Zítko Tomáš
Prašivka Jan
Kozák Milan
ANO 2011 - 7 mandátů
Mikš Jaroslav
Šimek Daniel
Ducháčková Radka
Palme Jan
Kottan Michal
Buchar Jiří
Marčíková Lenka
Společně pro Tanvald - 3 mandáty
Šebestová Daniela
Černý Lukáš
Soldát Karel
ZA BEZPEČNÉ MĚSTO TANVALD - 1 mandát
Preislerová Hana
TANVALĎÁCI - 1 mandát
Bělonožník Antonín
Komunistická str.Čech a Moravy - 1 mandát
Josífek Jiří
Česká str.soc.dem. a sdruž.NK - 1 mandát
Průcha Josef
Související články
V Jablonci získala nejvíce hlasů ODS před ANO 2011
Video: Jak volili někteří politici v Jablonci
V Železném Brodě vyhrálo hnutí Za rozvoj města
Do druhého kola senátních voleb postupují Zeman a Tejmlová
V pátek a v sobotu volíme zastupitele a senátory
Diskutujte s námi
Firmy v regionu Tanvald
SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Dvouletý program pro registrované sociální služby je vyhlášený
Jablonečtí zastupitelé projednali a schválili Dotačního programu na podporu registrovaných sociálních služeb podle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách. Jedná se o finanční podporu poskytovanou z rozpočtu města na období let 2026-2027 ve výši 17 milionů korun ročně. Město poskytuje dotace registrovaným poskytovatelům sociálních služeb pravidelně již od roku 2010 a prostřednictvím vyhlašovaného dotačního programu od roku 2015. Předpokládaný celkový objem finančních prostředků vyčleněných v rozpočtu města 2026 činí 16,61 milionu korun ročně.„Stabilní podpora sociálních služeb je jedním z pilířů, na kterých stojí zdravé a funkční město. Dlouhodobě posilujeme služby, které pomáhají rodinám, seniorům, osobám se zdravotním postižením i lidem v obtížných životních situacích. Nový dotační program poskytovatelům garantuje předvídatelnost a možnost plánovat služby tak, aby zůstaly dostupné a kvalitní pro všechny, kdo je potřebují," uvádí jablonecká náměstkyně pro oblast humanitní Jana Hamplová.
Krok k budoucnosti podruhé pomáhá osmákům s volbou střední školy
Ve čtvrtek 11. prosince se uskutečnil druhý ročník projektu Libereckého kraje Krok k budoucnosti a znovu potvrdil význam systematické podpory kariérového rozhodování žáků základních škol. Akce určená pro žáky 8. tříd libereckých základních škol je propojila se středními školami a jejich partnerskými firmami či institucemi a nabídla mladým lidem přehledné a srozumitelné informace o možnostech dalšího studia i budoucího uplatnění. Krok k budoucnosti vznikl jako reakce na rostoucí potřebu pomáhat žákům v období, kdy stojí před jedním z prvních zásadních rozhodnutí - volbou střední školy. Formát akce staví na jednoduchém principu: jedno místo, jeden den a přímý kontakt se školami i firmami, které jsou s konkrétními obory dlouhodobě spojeny. Žáci tak získávají nejen informace o studijních programech, ale i reálnou představu o tom, jaké dovednosti a znalosti jsou v praxi skutečně potřeba. „Podpora odborného vzdělávání a kariérového poradenství šitého na míru mladé generaci patří mezi dlouhodobé priority Libereckého kraje. Máme odpovědnost vytvářet podmínky, ve kterých se mladí lidé mohou rozhodovat informovaně a s ohledem na budoucí uplatnění. Krok k budoucnosti je jedním z konkrétních nástrojů, jak tuto odpovědnost naplňovat," uvedla radní Libereckého kraje pro školství a sport Jitka Skalická.
Nejnovější články
Jablonečtí radní schválili návrhovou část klimatické koncepce
Město Jablonec požádá o dotaci na obnovu parku v ulici V Aleji
FOTO: Po pěti letech vyrostla v Jilemnici sněhová socha Krakonoše
Střípky MP: zapadlý traktůrek, nejistá jízda i žena se zákazem řízení
Opravu čekají klempířské prvky a římsa radniční věže
Nejčtenější články
06.01.: U obchodního centra v Jablonci se srazila dvě auta
06.01.: Město Jablonec udělilo první Honor Urbis
07.01.: Střípky MP: zapadlý traktůrek, nejistá jízda i žena se zákazem řízení
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.