V soutěži živnostník roku je třetí Petr Klamt ze Zásady

27.09.2014 16:55:37 | Autor: Kristína Dobešová | Rubrika: Společnost | Obce: Zásada,Liberecký kraj

V soutěži živnostník roku je třetí Petr Klamt ze Zásady

Nejlepším živnostníkem roku 2014 Libereckého kraje byl zvolen výrobce a restaurátor sklovitráží Jaroslav Skuhravý. Mezi firmami zvítězila společnost AJETO, která vyrábí ruční sklo. Třetím živnostníkem je Petr Klamt ze Zásady, který vyrábí skleněné korálky a perly.

Vítězové devátého ročníku soutěží Vodafone Firma roku 2014 a GE Money Bank 2014 postupují do celorepublikového finále, kde budou reprezentovat Liberecký kraj.

Vítězný živnostník Liberecka uspěl v konkurenci 219 podnikatelů. Porotu přesvědčil jeho podnikatelský příběh a unikátní znalost tradičního českého řemesla. Jaroslav Skuhravý se restaurování a výrobě sklovitráží věnuje již téměř 50 let. „Chtěl bych pracovat, dokud mi bude zdraví sloužit. Ateliér mám přímo za domem, rodina si už i stěžuje, že je tam pořád moc živo. Ale myslím si, že bych si těžko zvykal na jiné prostředí. Přeci jenom, člověk v tom funguje celý život. A 71 let není ještě tolik," řekl ke svojí práci Jaroslav Skuhravý, který má toho v oboru za sebou skutečně mnoho.

Svoji profesní dráhu zahájil Skuhravý ve státním podniku Borské sklo, kde postupně realizoval stále více vlastních návrhů. Tím rostla i jeho touha po osamostatnění. To se živnostníkovi z Nového Boru podařilo v roce 1984, kdy zahájil úspěšnou podnikatelskou činnost. Za dobu podnikání prošlo ateliérem pana Skuhravého 76 zaměstnanců. Mezi jeho nejvýznamnější projekty patří kompletní restaurování vitráží Chrámu sv. Barbory v Kutné Hoře, nebo restaurátorské práce na Chrámu sv. Víta a Obecního domu v Praze. Je rovněž podepsán pod zakázkami realizovanými v zahraničí. V minulém roce instaloval stropní zrcadlové vitráže do historického domu ve čtvrti Barvicha v Moskvě.

„Jsem ráda, že se porota shodla na panu Skuhravém jako na vítězi. Jeho příběh mě velice zaujal, práce je jeho životním posláním. Zprostředkovává odkaz minulosti, přibližuje jedno z tradičních českých řemesel současné generaci a zároveň se snaží zachovat unikátnost výroby a restaurování vitráží i pro další pokolení," vysvětlila porotkyně Lenka Špringerová, regionální manažerka komerčního bankovnictví GE Money Bank.

Zabodoval i pěstitel česneku a výrobce skla

I druhé a třetí místo mezi živnostníky obsadili vyznavači českých tradic. Druhým nejlepším živnostníkem Liberecka se stal pěstitel tradičního českého česneku Jan Hradecký z Libštátu. Třetí příčka v kraji patří Petru Klamtovi ze Zásady, který vyrábí skleněné korálky a perly.

Nejlepší firma Libereckého kraje vzešla z konkurence 225 přihlášených společností. AJETO je lídrem ve výrobě ručního skla nejen v Libereckém kraji, ale i v celé České republice. Prioritou firmy je vyhovět speciálním požadavkům klientů. Od konkurence zdejších skláren se odlišuje vysokou kvalitou provedení, zajímavou cenou i poskytovaným servisem. Společnost staví na historicky známém dobrém jménu českého skla, ale zároveň se nebojí inovací. Její výrobna se stává oblíbeným místem exkurzí škol a firem.

„Návštěvníci si u nás mohou zkusit vyfouknut vlastní výrobek, udělat svůj vlastní  šperk a pak se samozřejmě podívat do výrobních prostor naší sklárny. Tady se mohou koukat přímo pod ruce našich sklářů a být svědky toho, jak se rodí výrobky, které pak vidí na prestižních místech, například v galeriích," popsal průběh exkurze ve sklárně jednatel společnosti AJETO Jaroslav Tunhöfer. AJETO má také mnoho aktivit, které přímo nesouvisí s předmětem podnikání. Zaměstnanci jsou zapálenými sportovci a sdružují se v různých volnočasových spolcích.

„Vítězná firma zachovává dlouholetou tradici, spolupracuje s předními návrháři a designéry, jako jsou Bořek Šípek nebo Maxim Velčovský. Zaujala nás i aktivitami, které nesouvisí s podnikáním jako takovým - mají vlastní běžecký klub AJETO, fotbalový tým zaměstnanců, dokonce i bowlingový tým," řekl Michal Šafránek, Partner Area Manager společnosti Vodafone Czech Republic.

Odpovědnou firmou je liberecká RATTAY

Druhou nejlepší firmou Libereckého kraje se stala strojírenská společnost Aktivit z Nového Boru, třetí místo si odnesla liberecká firma RATTAY kovové hadice. Ta se může radovat také z ocenění Vodafone Odpovědná firma roku 2014 Libereckého kraje.

„Firma RATTAY se věnuje všem aspektům společenské odpovědnosti. Má komplexní přístup k zodpovědnosti k lidem a životnímu prostředí. Poskytuje pracovní příležitosti lidem se ztíženou možností uplatnění na pracovním trhu (absolventům VŠ s nulovou praxí, lidem v předdůchodovém věku). Společnost pravidelně přispívá na tzv. sociální auta, která slouží potřebným z regionu. Poskytuje finanční dary na výsadbu Šumavského pralesa, pečlivě třídí odpad a je zapojena do iniciativy určené pro navrácení rysa do přirozeného prostředí," okomentoval vítěze této speciální kategorie Michal Šafránek, zástupce společnosti Vodafone Czech Republic.

Slavnostní vyhlášení celostátních vítězů soutěží Vodafone Firma roku 2014, GE Money Bank Živnostník roku 2014 i Vodafone Odpovědná firma roku 2014 proběhne 9. prosince v Praze. Zároveň bude vyhlášena celorepubliková kategorie GE Money Bank Inovátor roku 2014, která oceňuje inovace uvedené do praxe.

GE Money Bank Živnostník roku Libereckého kraje 2014:
1. Jaroslav Skuhravý (Nový Bor)
2. Jan Hradecký (Libštát)
3. Petr Klamt (Zásada)

Vodafone Firma roku Libereckého kraje 2014:
1. AJETO (Lindava)
2. Aktivit (Nový Bor)
3. RATTAY kovové hadice (Liberec)

Vodafone Odpovědná firma Libereckého kraje 2014:
RATTAY kovové hadice (Liberec)

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Nová okna pro jabloneckou školku

Statutární město Jablonec nad Nisou vyhlásilo výběrové řízení na výměnu a opravu oken v jedné z jabloneckých školek. Realizace by měla proběhnout o prázdninách příštího roku. „Veřejná zakázka je vyhlášená na výměnu za repliky a opravu oken v Mateřské škole v ulici 28. října, a to v její staré části. Předpokládaná hodnota zakázky je 2,3 milionu korun a vybraný zhotovitel ji musí zvládnout během prázdnin příštího roku, aby děti mohly do školky nastoupit opět od září 2020," řekl náměstek pro rozvoj města Petr Roubíček. Podle původního plánu měly opravy v této mateřské škole začít už tyto prázdniny, oprava a výměna oken byla rozdělená do dvou let. Městu se však nepřihlásil vhodný zhotovitel, proto musí vyhlásit výběrové řízení znovu.

Záměr vstupu kraje do MMN podpořilo semilské zastupitelstvo

Zastupitelé města Semily na svém jednání v pondělí 11. listopadu 2019 jednohlasně schválili záměr vstupu Libereckého kraje do společnosti MMN, a.s. prostřednictvím nabytí akcií společnosti v hodnotě až 162 500 000 Kč, a to za podmínky zachování péče v zařízeních provozovaných MMN, a.s. ve stávajícím rozsahu. Podrobnosti na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasiči řeší únik nebezpečných látek v Hamru na Jezeře
Jaké jsou aktuální uzavírky v Jablonci nad Nisou
Dvě vítězství vybojovaly ženy ve II. lize volejbalu
Ministerstvo životního prostředí poslalo nesouhlas k těžbě v dole Turów
Jablonečtí plavci lovili v domácím bazénu medaile

Nejčtenější články

18.11.: Setkání atletů na Střelnici se vydařilo
17.11.: Do Jizerských hor vysadí tisíce původních stromků
19.11.: V Plavech se sázelo stromořadí

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn