V soutěži živnostník roku je třetí Petr Klamt ze Zásady

27.09.2014 16:55:37 | Autor: Kristína Dobešová | Rubrika: Společnost | Obce: Zásada,Liberecký kraj

V soutěži živnostník roku je třetí Petr Klamt ze Zásady

Nejlepším živnostníkem roku 2014 Libereckého kraje byl zvolen výrobce a restaurátor sklovitráží Jaroslav Skuhravý. Mezi firmami zvítězila společnost AJETO, která vyrábí ruční sklo. Třetím živnostníkem je Petr Klamt ze Zásady, který vyrábí skleněné korálky a perly.

Vítězové devátého ročníku soutěží Vodafone Firma roku 2014 a GE Money Bank 2014 postupují do celorepublikového finále, kde budou reprezentovat Liberecký kraj.

Vítězný živnostník Liberecka uspěl v konkurenci 219 podnikatelů. Porotu přesvědčil jeho podnikatelský příběh a unikátní znalost tradičního českého řemesla. Jaroslav Skuhravý se restaurování a výrobě sklovitráží věnuje již téměř 50 let. „Chtěl bych pracovat, dokud mi bude zdraví sloužit. Ateliér mám přímo za domem, rodina si už i stěžuje, že je tam pořád moc živo. Ale myslím si, že bych si těžko zvykal na jiné prostředí. Přeci jenom, člověk v tom funguje celý život. A 71 let není ještě tolik," řekl ke svojí práci Jaroslav Skuhravý, který má toho v oboru za sebou skutečně mnoho.

Svoji profesní dráhu zahájil Skuhravý ve státním podniku Borské sklo, kde postupně realizoval stále více vlastních návrhů. Tím rostla i jeho touha po osamostatnění. To se živnostníkovi z Nového Boru podařilo v roce 1984, kdy zahájil úspěšnou podnikatelskou činnost. Za dobu podnikání prošlo ateliérem pana Skuhravého 76 zaměstnanců. Mezi jeho nejvýznamnější projekty patří kompletní restaurování vitráží Chrámu sv. Barbory v Kutné Hoře, nebo restaurátorské práce na Chrámu sv. Víta a Obecního domu v Praze. Je rovněž podepsán pod zakázkami realizovanými v zahraničí. V minulém roce instaloval stropní zrcadlové vitráže do historického domu ve čtvrti Barvicha v Moskvě.

„Jsem ráda, že se porota shodla na panu Skuhravém jako na vítězi. Jeho příběh mě velice zaujal, práce je jeho životním posláním. Zprostředkovává odkaz minulosti, přibližuje jedno z tradičních českých řemesel současné generaci a zároveň se snaží zachovat unikátnost výroby a restaurování vitráží i pro další pokolení," vysvětlila porotkyně Lenka Špringerová, regionální manažerka komerčního bankovnictví GE Money Bank.

Zabodoval i pěstitel česneku a výrobce skla

I druhé a třetí místo mezi živnostníky obsadili vyznavači českých tradic. Druhým nejlepším živnostníkem Liberecka se stal pěstitel tradičního českého česneku Jan Hradecký z Libštátu. Třetí příčka v kraji patří Petru Klamtovi ze Zásady, který vyrábí skleněné korálky a perly.

Nejlepší firma Libereckého kraje vzešla z konkurence 225 přihlášených společností. AJETO je lídrem ve výrobě ručního skla nejen v Libereckém kraji, ale i v celé České republice. Prioritou firmy je vyhovět speciálním požadavkům klientů. Od konkurence zdejších skláren se odlišuje vysokou kvalitou provedení, zajímavou cenou i poskytovaným servisem. Společnost staví na historicky známém dobrém jménu českého skla, ale zároveň se nebojí inovací. Její výrobna se stává oblíbeným místem exkurzí škol a firem.

„Návštěvníci si u nás mohou zkusit vyfouknut vlastní výrobek, udělat svůj vlastní  šperk a pak se samozřejmě podívat do výrobních prostor naší sklárny. Tady se mohou koukat přímo pod ruce našich sklářů a být svědky toho, jak se rodí výrobky, které pak vidí na prestižních místech, například v galeriích," popsal průběh exkurze ve sklárně jednatel společnosti AJETO Jaroslav Tunhöfer. AJETO má také mnoho aktivit, které přímo nesouvisí s předmětem podnikání. Zaměstnanci jsou zapálenými sportovci a sdružují se v různých volnočasových spolcích.

„Vítězná firma zachovává dlouholetou tradici, spolupracuje s předními návrháři a designéry, jako jsou Bořek Šípek nebo Maxim Velčovský. Zaujala nás i aktivitami, které nesouvisí s podnikáním jako takovým - mají vlastní běžecký klub AJETO, fotbalový tým zaměstnanců, dokonce i bowlingový tým," řekl Michal Šafránek, Partner Area Manager společnosti Vodafone Czech Republic.

Odpovědnou firmou je liberecká RATTAY

Druhou nejlepší firmou Libereckého kraje se stala strojírenská společnost Aktivit z Nového Boru, třetí místo si odnesla liberecká firma RATTAY kovové hadice. Ta se může radovat také z ocenění Vodafone Odpovědná firma roku 2014 Libereckého kraje.

„Firma RATTAY se věnuje všem aspektům společenské odpovědnosti. Má komplexní přístup k zodpovědnosti k lidem a životnímu prostředí. Poskytuje pracovní příležitosti lidem se ztíženou možností uplatnění na pracovním trhu (absolventům VŠ s nulovou praxí, lidem v předdůchodovém věku). Společnost pravidelně přispívá na tzv. sociální auta, která slouží potřebným z regionu. Poskytuje finanční dary na výsadbu Šumavského pralesa, pečlivě třídí odpad a je zapojena do iniciativy určené pro navrácení rysa do přirozeného prostředí," okomentoval vítěze této speciální kategorie Michal Šafránek, zástupce společnosti Vodafone Czech Republic.

Slavnostní vyhlášení celostátních vítězů soutěží Vodafone Firma roku 2014, GE Money Bank Živnostník roku 2014 i Vodafone Odpovědná firma roku 2014 proběhne 9. prosince v Praze. Zároveň bude vyhlášena celorepubliková kategorie GE Money Bank Inovátor roku 2014, která oceňuje inovace uvedené do praxe.

GE Money Bank Živnostník roku Libereckého kraje 2014:
1. Jaroslav Skuhravý (Nový Bor)
2. Jan Hradecký (Libštát)
3. Petr Klamt (Zásada)

Vodafone Firma roku Libereckého kraje 2014:
1. AJETO (Lindava)
2. Aktivit (Nový Bor)
3. RATTAY kovové hadice (Liberec)

Vodafone Odpovědná firma Libereckého kraje 2014:
RATTAY kovové hadice (Liberec)

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.

Jan Randáček končí jako ředitel Oblastní galerie, jde do Bruselu

Významný kariérní posun čeká ředitele Oblastní galerie v Liberci Jana Randáčka. Po dvanácti letech z vedení galerie odejde a vymění Liberec za Brusel. Na podzim letošního roku totiž nastoupí jako národní expert do Evropského parlamentu, konkrétně do oddělení, které spravuje uměleckou sbírku této instituce. „Za léta ve funkci ředitele vykonal Jan Randáček pro Oblastní galerii mnoho dobrého. Vedl ji opravdu kvalitně a v souladu s aktuálními trendy v oblasti galerijnictví. Podařilo se mu zvýšit počty návštěvníků a i díky němu libereckou galerii odborníci vnímají jako jednu z nejdůležitějších v České republice. Upřímně mu za jeho práci děkujeme a přejeme hodně štěstí v novém působišti," prohlásil hejtman Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

O cenu památkářů se uchází nádraží Martinice a Beranův hostinec
Jablonec posílí útočník Ivan Schranz
Jediná šance jak to napravit je Baník
Jablonecký magistrát bude 10. července bez proudu
Turnovský pumptrack získává podobu, otevřou ho na konci prázdnin

Nejčtenější články

03.07.: Lidí s koronavirem je v kraji už 81, pět přibylo i v okrese Jablonec
03.07.: Pozitivní test na koronavirus zavřel jabloneckou školku
04.07.: Zahraniční dělníci o nákaze často nevědí. Otestujte se, vybízejí hygienici

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn