V sousedském derby triumfovali zkušenější Pragováci

10.11.2013 19:16:46 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

V sousedském derby triumfovali zkušenější Pragováci

I prořídlé sestavě Pragováků bylo dopřáno po regionálním derby v Liberci vítězné kolečko. Stalo se tak v utkání o jehož výsledku rozhodovaly nástupy do obou poločasů, které jednoznačně patřily hostujícím hráčům. Jejich příjezd k utkání zkomplikovala nepříjemná dopravní nehoda a tak na rozcvičení nebylo moc času.

Liberec Handball - ELP Jablonec n. N. 25 : 29 (11:15)

Přesto Jablonečtí začali utkání lépe a vedli v deváté minutě již 5:1. Poté ještě navyšovali postupně svůj náskok až na rozdíl sedmi branek 15:8, ale domácí v posledních dvou minutách před přestávkou korigovali na 11:15.
Podobný průběh měl i úvod druhého poločasu, ve kterém nasadili domácí dvojí osobku na nejnebezpečnější hráče Pragováků. Domácí tím dali prostor pro nejzkušenější hostující hráče Svobodu a Januse, kteří společně se skvěle bojujícím dorostencem Danem Trejbalem dokázali „rozebrat" zbytek domácí obrany. Promyšlenou hrou dokázali uvolňovat do ojedinělých akcí i sváteční střelce, jako Matka či Melouna. Vedli tak dokonce o osm branek 19:11 a osobně bráněný M. Heinl dokazoval, že jej nic nezastaví a svých osm branek v pohodě vstřelil, zpravidla po individuálních akcích. Úrovni hry však tento způsob házené příliš neprospěl, místy doslova jen vzdáleně připomínala druholigovou, byť byla fyzicky hodně náročná pro oba týmy. Většina hráčů, kteří na obou stranách tak říkajíc utkání odtáhli, dohrávala na pokraji vyčerpání. Nejdramatičtější byl závěr utkání, když Jabloneckým docházely síly a domácí nejprve pět minut před koncem snížili na 22:24 a o tři minuty později ještě na 24:26. Ve zbývajícím čase střelbu uspěchávali a svými zákroky je doslova zničil hostující gólman Hlinka. Z toho profitovali Pragováci, kteří naopak v klidu skórovali ještě třikrát a zaslouženě zvítězili rozdílem čtyř gólů.
Za zmínku stojí, že utkání bylo odehráno v přátelské atmosféře a mimořádně férově. Důkazem toho byl pouze jeden vyloučený, i když jich mohlo být víc. Možná by se potom nestalo, že utkání nedohráli pro zranění na straně Liberce J. Svoboda a u hostí Meloun. Obě zranění ovšem vyplynula ze hry, tak jak ji rozhodčí připustili.

Sestava a branky ELP: Kysela, Hlinka - M. Heinl 8, Svoboda 7, Janus 5, D. Trejbal 4, Hána 3, Matek a Meloun po 1, Albani, Preisler a Ledvinka.
Sedmičky: LH 7(6) - JN 4 (3), vyloučení: 0 - 1.
Rozhodčí: Šiška a Navrátil z Prahy.
Trenér Dědeček po utkání konstatoval: „Dnešní naše sestava byla ovlivněna vynucenou absencí tří hráčů základní sestavy, za které jsem nominoval tři dorostence. To jsem ještě netušil, že kvůli dopravní nehodě těsně před utkáním, se situace zkomplikuje pozdním příjezdem většiny hráčů a neúčastí Patočky na utkání. I z těchto důvodů bylo utkání psychicky i fyzicky mimořádně náročně. V závěru utkání se ještě zranil Meloun a prakticky jsem neměl vhodného hráče, který by vystřídal hráče ze sestavy, která vykrystalizovala při dvojí osobce na naše střelce. Tím spíš zaslouží uznání opět celý kolektiv, že ustál tak náročnou situaci proti soupeři, který po domácím vítězství nad Ústím nesmírně toužil po zisku bodů i v utkání s námi. Mimořádnou radost mně svým výkonem udělal dorostenec Dan Trejbal, který byl tentokrát jasně nejlepším naším křídlem a vyrovnal se tak zkušeným soupeřovým křídlům Chybovi či Eliášovi, kteří byli naopak nejlepšími hráči svého týmu. Oceňuji i fér vedený souboj ze strany soupeře a jsem přesvědčen, že Liberečtí s podobným výkonem nebudou mít problém s udržením v soutěži. Naopak myslím, že budou postupovat tabulkou směrem vzhůru."

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonec investuje do ulice Hřbitovní

Květnová rozpočtová opatření Jablonce nad Nisou řešila tvorbu rezervy na restriktivní opatření ve výši 113 853 tisíc korun a pětimilionové rezervy na krizové situace. „Dodatečně jsme se rozhodli vyjmout z restriktivních opatření některé investice a přece jen je letos realizovat. Takovým projektem je investiční akce chodník a komunikace v ulici Hřbitovní za 7,2 milionu korun," komentoval rozpočtová opatření náměstek pro ekonomiku Milan Kouřil. Po vyjmutí této investice z rezervního fondu se její výše rovná částce 106,6 milionu korun.

Aktuální překážky na jabloneckých komunikacích

Ještě do 12. června bude v Jablonci částečně uzavřená ulice Březová od č.p. 4965/7 ke křižovatce s ulicí V Luzích kvůli rekonstrukci plynovodu a plynovodních přípojek; do 30. června bude na chodníku od domu s číslem 1711 v ulici Vysoká po objekt s číslem 723/1 v ulici Chelčického stát lešení; do 25. května zabere chodník a část ulice Smetanovy před domem s čp. 2402/1 výkop pro kanalizační přípojku; a do 6. července bude v ulici Pod Skalkou před domem s čp. 2403/1 stát na chodníku lešení.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Za středověkými mnichy a vládcem Jizerských hor na vrch Muchov
Přehled výstav a aktivit Muzea skla a bižuterie v červnu
Program Městské knihovny Jablonec nad Nisou v červnu
Noc kostelů se koná i v kostele sv. Archanděla Michaela na Smržovce
Muzeum skla přinese dárek ke dni dětí

Nejčtenější články

27.05.: Kamion zablokoval silnici u Hodkovic
29.05.: Na smržovském zámečku představí obrazy Fedderika Pipka
27.05.: VIDEO: Fanoušci Jablonce fandili alespoň za bránou

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Prodej a půčovna paddleboardů

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn