V rámci tradičních cest po kraji navštívil hejtman Jablonec nad Nisou

02.03.2019 18:29:26 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

V rámci tradičních cest po kraji navštívil hejtman Jablonec nad Nisou

Hejtman Martin Půta zavítal ve čtvrtek 28. února do Jablonce nad Nisou. Po úvodním setkání s primátorem Milanem Kroupou navštívil uměleckoprůmyslovou školu, křižovatku v ulici Palackého a U Přehrady, Jabloneckou nástrojárnu, středisko Diakonie, Vratislavickou kyselku či biatlonovou střelnici.

Martin Půta také stihl oběd s krajskými a městskými radními, besedu s občany či vernisáž výstavy v budově radnice. Hejtmanský den završil online přenosem přenášeným na facebookové stránky Libereckého kraje.

Na radnici přivítal hejtmana primátor statutárního města Jablonec nad Nisou Milan Kroupa, který provedl Martina Půtu programem celého dne. „S panem primátorem jsme probrali mnoho témat. Diskutovali jsme o tramvajové lince č. 11, o financování oprav střední uměleckoprůmyslové školy či o řešení některých dopravních komplikací v centru města," uvedl hejtman Martin Půta.

Hejtmanský den v Jablonci nad Nisou<br />Autor: Archiv KÚ Libereckého kraje V dopoledních hodinách navštívili místní střední uměleckoprůmyslovou školu, kde společně s ředitelkou Martinou Picko Baumannovou řešili, jakým způsobem se dá financovat oprava nevyhovujících částí budovy. Prohlídky se zúčastnil i náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti Petr Tulpa.

Hejtman se poté setkal na frekventované křižovatce v ulici Palackého a U Přehrady s ředitelem Krajské správy silnic Libereckého kraje Janem Růžičkou a členy rady města Petrem Klápště a Jakubem Chuchlíkem. „Abychom zde ulehčili dopravě, zvažujeme variantu tzv. dlouhého tunelu. Bude potřeba zajistit součinnost s městem i Krajskou správou silnic Libereckého kraje pro zavedení například protihlukových stěn. Technické řešení je zejména v kompetenci města. Chceme však co nejméně zatížit okolní nemovitosti a zachovat park," vysvětlil Martin Půta.

Další kroky hejtmana a primátora vedly do firmy Jablonecká nástrojárna, která se zabývá vývojem, konstrukcí a výrobou tzv. postupových lisovacích nástrojů a výrobních či upínacích přípravků pro významné tuzemské a evropské společnosti v automobilovém průmyslu.

Po obědě se členy rady kraje a města zavítal hejtman na jabloneckou biatlonovou střelnici, kde se ho ujal ředitel českých biatlonistů Ondřej Rybář. Martin Půta a primátor Milan Kroupa si mohli při střelbě vyzkoušet, jak obtížné je trefit terče připravené pro závodníky.

Hejtmanský den v Jablonci nad Nisou<br />Autor: Archiv KÚ Libereckého kraje Odpolední program pokračoval ve středisku Diakonie ČCE v Klubu Kruháč, který se snaží v moderním zázemí pomáhat potřebným, a návštěvou Vratislavické kyselky, jíž chce bývalý lesk navrátit společnost Kitl.

V Hotelu Praha se poté konala tradiční beseda hejtmana s občany města, kteří se ptali zejména na dopravní situaci v pěších zónách a centru města, kriminalitu či budoucnost městských lázní.

Před živým facebookovým přenosem se hejtman zúčastnil v budově jablonecké radnice vernisáže výstavy s představením návrhů budoucí podoby Anenského náměstí s ulicemi Soukennou a Kostelní a řešení ulic Poštovní a Budovatelů.

„S panem hejtmanem jsme během jeho návštěvy v Jablonci nad Nisou našli u spousty témat společnou řeč. Chceme s krajem spolupracovat na řešení důležitých záležitostí, jako je například doprava či školství," uzavřel Milan Kroupa, primátor statutárního města Jablonec nad Nisou.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hejtman zavítá 28. února do Jablonce nad Nisou

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 23 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Fanoušci Slavie Praha se opět setkají ve Sportovním centru v Semilech

Odbor přátel SK Slavia Praha v Semilech pořádá v pondělí 25. března od 17 hodin pro fanoušky z okolí další besedu s vedením pražského klubu. Do restaurace ve Sportovním centru Semily by měl zavítat mluvčí klubu Michal Býček, trenér Slavie Jindřich Trpišovský nebo některý z jeho asistentů a také někdo z hráčů. Více podrobností

Liberecký kraj ocení pedagogické pracovníky

Ve středu 27. března 2019 se uskuteční v prostorách multimediálního sálu Libereckého kraje již 17. ročník oceňování pedagogických pracovníků škol a školských zařízení v regionu. Ocenění proběhne k příležitosti připomenutí Dne učitelů. Celkem se sešlo 31 nominací a Výbor pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost vybral 21 oceněných. Za šestnáct let trvání bylo oceněno již 330 pedagogů.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Páté výročí Studia Hamlet bilancuje výstava Pětka s hvězdičkou
Důležité vítězství házenkářů v Ústí nad Labem
Na krajském úřadě se bude konat výstava Lesy a myslivost
V krajském kole soutěže Zlatý erb zvítězily Křižany, Semily a Jablonec
Kraj reaguje na námitky proti zadáním na rekonstrukce silnic

Nejčtenější články

24.03.: Obrazem: Tradiční zakončení sezony ve skiareálu U Čápa
23.03.: Těžce zraněného běžkaře z koryta Bílé Desné vyprostila horská služba
24.03.: Obrazem: Velikonoční hala byla přehlídkou atletických nadějí

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT