V přípravě Jablonec opět bez gólu ve vlastní síti

06.07.2017 13:01:54 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Také čtvrté přípravné utkání se odehrálo v podobném duchu jako ty před tím, jablonečtí fotbalisté měli převahu a vypracovávali si šance, ale co je kolektivních sportech nejdůležitější, dobrým výkonem je podržela obrana. A není to jen hra obranné řady, ale celého týmu na obranné polovině. V Opatovicích nad Labem se Jablonec střetl se zatím nejlepším soupeřem, ještě nedávno ligovým FC Hradec Králové.

FC Hradec Králové - FK Jablonec 0:4 (0:1)

Zajímavostí bylo, že domácí tým hrál tento den již druhý zápas, ale po dopolední výhře s Varnsdorfem 3:2 byla na hřišti (kromě Trávníčka) jiná sestava FC Hradec Králové, který nyní trénuje exjablonecký Karel Havlíček. V sestavě FK dosud nebyli reprezentanti do 21 let Trávník a Zrelák.

Nejdříve se do šance dostal a hlavičkoval mimo Mihálik a vedle skončila také střela Považance. Domácí se poprvé na dostřel Hrubého branky dostali po deseti minutách hry, ani Šípkova střela neměla gólové parametry. Ve 14. minutě zahrávali jablonečtí rohový kop Mehanovićem, ten prodloužil hlavou Pernica, balon se snesl přímo na hlavu Považance, který otevřel účet přípravného utkání. Ve 20. minutě napřáhl z dobrých 30 metrů Považanec, jeho tečovaný pokus mířil těsně vedle. Po následném rohovém kopu zakončoval placírkou těsně mimo Mihálik. Jablonec dál držel míč, střela Mehanoviće skončila v rukavicích připravného Ottmara. Jablonečtí předvedli také rychlou akci, když na levé straně podnikl rychlý výpad Hanousek, míč si před brankou zpracoval na prsa Masopust, ale jeho pokus skončil také těsně vedle hradecké branky.

Druhou půli načala sražená střela Hanouska na roh. Pak měli dobrou pozici pro srovnání také Votroci, po chybě Jabloneckých ve středu hřiště se až před brankáře Hrubého prodral Šípek, Hrubý ho ale nadvakrát vychytal! Na druhé straně nevyřešil dobře přečíslení Hanousek. Chvíli poté zkoušel Mehanović domácího gólmana zaskočit překvapivou střelou přímo z rohového kopu, branku ale těsně minul. Další šanci si jablonečtí hráči připravili po akci Považance s Divišem, před brankou ale nedokázal pod tělem hradeckého gólmana míč propasírovat do sítě střídající Doležal. Šance na druhý jablonecký gól přibývaly, ale v zakončení scházel hráčům větší klid.

Gólově se jablonečtí fotbalisté prosadili až v samém závěru. Šest minut před koncem Diviš přihrál Masopustovi, ten si míč navedl před branku a pěknou střelou Masopust zvýšil na 2:0. Hned o minutu později Jablonečtí podnikli do rozhozené obrany Východočechů další výpad, Diviš našel před brankou Mehanoviće, který měl lehkou úlohu při třetí brance. V samém závěru centroval Masopust a Mehanović svou druhou brankou stanovil konečné skóre na 4:0 ve prospěch Jablonce.

Branky: 85. a 90. Mehanovič,14. Považanec, 84. Masopust. FK Jablonec: Hrubý - Janković (66. Diviš), Pernica, Hübschman (70. Lischka), Hanousek - Považanec - Masopust, Janetzký (66. Breda), Zelený (70. Kučera) - Mihálik (66. Doležal), Mehanović.

Ve středu 12. července od 17 hodin si FK poměří síly v přátelském zápase s mužstvem Jiskry Mšeno. Utkání se hraje na hřišti v Rychnově.