V Plavech se sázelo stromořadí

19.11.2019 09:14:40 | Autor: Redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Plavy

V Plavech se sázelo stromořadí

„Álej svobody - sázíme budoucnost" - to je heslo, pod kterým děti z mateřské školy a žáci základní školy sázeli v pondělí 18. listopadu v Plavech nové stromořadí. 

Připomněli si tímto 30 let od „sametové revoluce“. Bylo vysazeno symbolických 30 mladých dubů a to od mateřské školy až k haratické lávce přes Kamenici. Zimní duby byly zvoleny nejen proto, že jsou vhodné pro místo sázení, ale že současně od prvopočátku symbolizují slovanství. Dub byl totiž původně posvátným stromem Slovanů – lípa přichází až mnohem později. Mimo jiné je tento strom obklopen i mnoha mýty. V germánské mytologii je dub například symbolem síly, odvahy a dlouhověkosti.

V Plavech se na výsadbě stromů podílely děti z mateřské školy a to obě oddělení – zajíčci a krtečci. Základní škola pojala sázení tak, že byly vytvořeny dvojice z žáků 1. a 5.třídy, kteří společně za asistence svých učitelek stromy zasadili. Dopolední akce se díky velmi dobré připravenosti a organizaci vydařila. Poděkování patří nejen dětem a učitelkám z MŠ a ZŠ, které si své stromy s pečlivostí zasadily, zahradníkovi p. Neťukovi a pracovníkům technických služeb za přípravu a odbornou asistenci, ale současně i autorovi nápadu starostovi Ing. Milanu Hlouškovi, který se na celé akci od přípravy místa až po realizaci výsadby osobně podílel.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 73 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Zateplováním se v krajských budovách ušetří ročně více než milion korun

V letech 2016-2019 ušetřil Liberecký kraj díky zateplování svých budov 3,5 milionu korun. Vyplývá to z analýzy dat z modulu ENERGIE. Ta probíhá pravidelně každý rok. Porovnávají se v ní mimo jiné spotřeby objektů před provedením revitalizačních opatření, tedy před zateplením, a po nich. Ve všech budovách ve správě Libereckého kraje se v letech 2016-2019 ušetřilo 3 250 000 kWh. Ve finančním vyjádření to je 3 500 000 korun. „Je jasně vidět, že investice do revitalizací plášťů budov se dlouhodobě vyplácejí. Navíc snížením spotřeby snižujeme i tzv. uhlíkovou stopu a pomáháme přírodě. Rozhodně v tom hodláme pokračovat," okomentovala výsledky analýzy statutární náměstkyně hejtmana pro řízení ekonomiky, správy majetku a informatiky Jitka Volfová.

Náročný začátek týdne v Krkonoších. Horská služba zasahovala pětkrát

Prodloužený víkend znamenal výrazně vyšší počet návštěvníků Krkonoš a s tím i nárůst počtu zásahů, do Špindlerova Mlýna letěl i vrtulník. Pět náročných zásahů jen za posledních 24 hodin má za sebou Horská služba ze Špindlerova Mlýna. Podrobnosti o zásazích na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Tábor nejen pro neslyšící děti měl letos název Svět kolem nás
Program kin v Jablonci nad Nisou od 9. do 22. července
Obrazem: Rally Bohemia 2020
Bratři Ebenové poprvé zahrají na Sedmihorském létě
Dny lidové architektury opět představí tradiční řemeslnou výrobu

Nejčtenější články

11.07.: Lidí s koronavirem v kraji aktuálně 96, v okrese Jablonec přibylo 6 osob
12.07.: Obrazem: Premiérový Farský trh v Jablonci
10.07.: Do Jablonce míří Pilař a Hrubý

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn