V plánu jsou další modernizace škol v Jablonci za téměř 44 milionů

02.10.2018 22:53:24 | Autor: Markéta Hozová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

V plánu jsou další modernizace škol v Jablonci za téměř 44 milionů

Jablonec nad Nisou postupně modernizuje a rekonstruuje školní budovy. Aktuálně předkládá dvě žádosti do 18. výzvy Integrovaného plánu rozvoje území (IPRÚ) Liberec-Jablonec nad Nisou na modernizaci ZŠ Pasířská a ZŠ Kokonín. Dotace z Evropské unie a státního rozpočtu by mohla v celkové výši dosáhnout téměř 24 milionů korun.

„Projekt pro ZŠ Pasířská počítá s modernizací dvou učeben přírodních věd určených k výuce chemie, fyziky a matematiky. Jeho součástí je také výstavba výtahu a bezbariérového WC," řekl náměstek primátora pro rozvoj města Lukáš Pleticha. Pokud město dotaci získá, je realizace plánovaná na období červen až srpen 2019. Celkové náklady projektu jsou plánované na 5,5 milionu korun, město žádá o dotace z EU a ČR v celkové výši 3,1 milionu.

Modernizací získají budovy v Janáčkově i Rychnovské

Druhý projekt Modernizace ZŠ Jablonec nad Nisou - Kokonín spočívá v rekonstrukci vnitřních i vnějších učeben ve dvou ze tří objektů kokonínské základní školy.

V budově v Rychnovské ulici č. 216, v tzv. „lístečkové", vznikne bezbariérová učebna cizích jazyků včetně bezbariérového WC. „V plánu je i přístavba, ve které má být školní dílna a zázemí pro výuku pozemků včetně skladů, šaten, sprch a WC, a to i bezbariérového," doplnil Pleticha. V přístavbě by měly nakonec najít místo šatny pro celou školní budovu a kabinet tělesné výchovy. Součástí projektu je také vznik školní zahrady s amfiteátrem, sportoviště s dráhou pro skok daleký a místem pro vrh koulí.

ZŠ Pasířská Jablonec<br />Autor: Archiv magistrátu města Jablonec nad Nisou V objektu v ulici Janáčkova díky projektu přibude venkovní učebna pro přírodní vědy, již tvoří altán, amfiteátr, výukový prostor s pylony, model Slunce, Země, Měsíce a model řečiště či tzv. Hadí dům pro obojživelníky a plazy. Součástí je také nové dětské hřiště, ohniště, závětří u vstupu do školy a parkoviště. Realizace v případě přidělení dotace bude rozdělená do dvou let od června 2019 do července 2020. Celkové náklady jsou plánované na 38,3 miliionu Kč, dotace by z EU a ČR by měla činit 20,6 milionu.

V rámci IPRÚ Jablonec aktuálně realizuje tři projekty podpořené evropskými i státními dotacemi. Jedná so o probíhající modernizaci základní školy v Mozartově ulici a přípravu modernizace ZŠ Liberecká. Dotace na obě akce činí 13,2 mil. Kč. Dalším projektem je navýšení kapacity školky v Nové Pasířské rekonstrukcí stávajícího objektu v areálu, zde činí dotace 16,8 milionu Kč. Rekonstrukcí také prochází Centrum terénních a ambulantních služeb, tzv. Kruháč, dotace je v tomto případě 11,1 milionu korun.

Prostřednictvím IPRÚ ve vymezeném území Liberec - Jablonec nad Nisou má město šanci čerpat v letech 2016-2023 z evropských fondů až 2,6 mld. Kč. Projekt je spolufinancován z EU z Evropského fondu pro regionální rozvoj - Integrovaného regionálního operačního programu (IROP).

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Škola volá i v Jablonci nad Nisou
Prázdninové opravy škol na Jablonecku jsou v plném proudu
Jablonecké školy a školky se opravují ve velkém

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Kraj i letos vzdá hold Tibetu, vlajku bude vyvěšovat nejméně do roku 2024

I letos, stejně jako v předchozích letech, zavlaje na terase třetího patra budovy Krajského úřadu Libereckého kraje tibetská vlajka. Připomíná březnové výročí povstání tibetského lidu proti represím a čínské politice. Liberecký kraj se pověšením vlajky každoročně připojuje do mezinárodní kampaně Vlajka pro Tibet. „Letos si připomeneme již 62. výročí povstání tibetského lidu proti represivní čínské politice. Podpora národů, které bojují za svoji svobodu, je pro nás důležitá. My sami jsme prožili desítky let v nesvobodě. Ke kampani Vlajka pro Tibet se připojujeme každoročně a pokračovat budeme i v současném volebním období," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Kraj poskytne Severočeskému muzeu dotaci na restaurování sbírek

Dotaci na restaurování exponátů ze sbírek poskytne Severočeskému muzeu v Liberci Liberecký kraj. Schválili to na svém zasedání 12. ledna krajští radní. Kromě toho se muzeum dočká také lepšího zabezpečení sbírek v depozitářích, vybavení pro uložení sbírkových předmětů a zařízení a vybavení konzervátorské dílny a digitálního pracoviště. Výdaje na celý projekt přesahují 47 milionů, krajský příspěvek je deset procent. „Z Evropské unie a státního rozpočtu poputuje devadesát procent, což činí 42,4 miliony korun, podíl Libereckého kraje je deset procent - 4,7 milionu. Pro Severočeské muzeum je to třetí projekt, podpořený Integrovaným regionálním operačním programem," uvedl Jiří Ulvr, krajský radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

O Jizerskohorskou železnici budou znovu soutěžit dopravci
Jablonečtí řidiči přeparkujte, je třeba uklidit sníh
FOTO: Sněhový Krakonoš v Jilemnici je těsně před dokončením
Na zasněžené silnici v Desné se po smyku srazil s protijedoucím autem
Pokutu ÚOHS kraj zaplatil. Považuje ji ale stále za nepřiměřenou

Nejčtenější články

18.01.: V Jablonci už napadlo 83 cm sněhu. Lidé vyhazují sníh na uklizené ulice
19.01.: Majitel psa je v Jablonci vyšetřovaný pro ublížení na zdraví z nedbalosti
20.01.: Na zasněžené silnici v Desné se po smyku srazil s protijedoucím autem

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop s umyvadly, parapety a deskami z litého mramoru.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn