V Pěnčíně se po průtrži mračen sypaly i góly

13.06.2018 10:11:29 | Autor: Ladislav Janata, Petr Ježek | Rubrika: Sport | Obce: Jablonecko

Ve fotbalové I.A třídě Rynoltice potvrdily pozici lídra v Ruprechticích, a stejně tak pozici na čele Pěnčín a mšenské béčko. Zajímavý bylo derby v Pěnčíně, kde se stejně jako jinde čekalo, až se počasí umoudří, ale pak se roztrhl pytel i s góly a diváci jich viděli celkem deset.

Pěnčín - Desná 7:3 (2:1)

Jako všude v našem regionu se v sobotu přehnala průtrž mračen i v Pěnčíně, a tak se se začátkem zápasu chvíli muselo čekat. Trávník však přísun vody v Pěnčíně rychle zvládl, a tak se mužstva dočkala.

Oba týmy vstoupily do zápasu aktivně a v rámci rivality šly do všeho naplno. Ve 12. minutě Desná zahrávala trestný kop a po centru na hranici šestnáctky se obrana s domácím gólmanem nedomluvila a Přemysl Kořínek hlavou otevřel skóre utkání. Vedení však hosté udrželi pouze do 25. minuty, kdy se střelou z dálky prosadil pěnčínský kapitán Pavel Matějček. A za dvě minuty domácí přidali druhou branku, kterou vstřelil obstřelením vyběhnuvšího gólmana hostů z pravé strany pronikající Ferenc. Obě mužstva si pak do konce poločasu vytvořila několik dalších šancí. Pěnčín byl ke vstřelení dalšího gólu blíž, ale do kabin se odcházelo za stavu 2:1.

Do druhého poločasu vstoupili opět lépe hosté a v 50. minutě se svým důrazem a fotbalovostí na malém vápně prosadil Vratislav Kořínek a vyrovnal na 2:2. Naštěstí pro domácí si po čtyřech minutách vzal Pěnčín opět vedení na svoji stranu, když se trefil Hušek a ten samý hráč v 60. minutě doklepl míč do sítě a zvýšil na 4:2. Když v 68. minutě zvýšil Jirka Bém na 5:2, tak to s hosty nevypadalo vůbec dobře.

Desná si přesto vytvořila několik opravdu dobrých střeleckých příležitostí, ovšem v domácí bráně doslova čaroval Pivrnec a snížení nepřipustil. V 84. se ve vápně hostí prosadil mladý Řezníček, který byl na hřišti coby střídající hráč sotva tři minuty a zaznamenal svoji první branku v pěnčínském dresu, což kvitoval nejvíce domácí pokladník. Brankový účet Pěnčína uzavřel sedmým gólem v 87. minutě další střídající hráč Heinrich, který strávil na vlastní žádost převážnou část tohoto utkání na střídačce.

Hostům se z poslední akce podařilo snížit na 7:3 opět Vráťou Kořínkem, který zakončil střelou samostatnou akci v 90. minutě, ale to již pěnčínská obrana k bránění přistoupila, s vidinou konce utkání, hodně ležérně a pro takového útočníka nebyl problém překonat domácího brankáře.

„Po vydatném dešti se hrálo utkání na těžkém terénu, ujali jsme se vedení, ale po dvou „slepených" gólech jsme v poločase prohrávali, v úvodu druhé půle jsme srovnali stav, ale naše defenziva poté nepochopitelně chybovala a vlastně nabídla domácím několikrát pohodlně skórovat a bylo po fotbale," s tímto hodnocením desenského Petra Kopala možno jen souhlasit.

Branky: 54.a 60. Hušek, 25. P. Matějček, 27. Ferenc, 68. Bém, 84. Řezníček, 87. Heinrich - 50.a 90. V. Kořínek, 12. P. Kořínek. Rozhodčí: Pavlů. ŽK: 2:0. Diváků: 40. Pěnčín: Pivrnec - Hušek (80. Řezníček), Fajfr, J. Matějček, P. Matějček - Ferenc, Lang, Bejda (72. Heinrich), Pumrle (46. Záveský) - Halama, Bém. Desná: Mucska - Kopal., P. Kořínek, Šindelář, Ježek - J. Kořínek (72. Karel), Skrutek, Pfeifer, Sekanina (77.Mladonický) - V. Kořínek, Veselouš.

Sokol Doubí - FK Velké Hamry B 3:1 (2:1)

Začátek utkání vypadal jako by se měli diváci dočkat brankových hodů. Domácí se ujali vedení již v 7. minutě a hosté ještě stihli ve 14. minutě z pokutového kopu vyrovnat, ale po chvilce jim radost zkazil domácí Čára. I když se rezerva Hamrů lehce nevzdávala, tak ji naději domácí sebrali hned v úvodu druhé půle vstřelením třetího gólu.

Branky: 7. Herkner, 16. Čára, 59. Zeman - 14. Paldus (PK). Rozhodčí: Lopuczynski . ŽK: 1:2. Diváků: 40. Velké Hamry B: Průcha - Kříž, Prousek (78. Zasche), Dědek, Veselý - Paldus, Horna, Pekelský (80. Pátra), Jeřábek - Kobachidze (78. Tran Ovang), Jiřikovský.

Jiskra Mšeno B - FK Stráž p. Ralskem 3:2 (0:1)

V souboji týmů z první pětky byli domácí mírným favoritem, což ale potvrdili až v průběhu druhého poločasu. Mšenská rezerva byla i první části lepším týmem, ale tu vyhráli hosté brankou Věcheta. Mšenští otočili průběh zápasu hned v úvodu druhého poločasu na 2:1 a po sedmi minutách přidali ještě třetí branku, což rozhodlo. Hosté se snažili i tak bodovat, ale kontaktní branku vstřelili již pozdě, v úplném konci zápasu..

Branky: 55.a 68. L. Brož, 61. Váňa - 23.a 89. Věchet. Rozhodčí: Jirák. ŽK: 1:3. Diváků: 50. Mšeno B: Polák - Škvor, Pařík (74. Svozil), Pešat, Samko - Šich, Brož, Svoboda, Hýř - Horna (46. Váňa), Krámský.

Další utkání: Hejnice - Košťálov/ Libštát 4:1 (3:0), Lomnice n. P. - Rapid Liberec 4:1 (0:1), Sokol Ruprechtice - FK Rynoltice 1:5 (0:1), FK Cvikov - Krásná Studánka 1:2 (1:0).