V Ostravě jako na Slovácku a v Teplicích

10.09.2017 15:01:38 | Autor: Jaroslav Hrabák, Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

V Ostravě jako na Slovácku a v Teplicích

Výborná hodina hry, vedení, nakročeno ke třem bodům - ale pak najednou ztráta odvahy, aktivity, zatlačení k vápnu - a ztráta vynikajícího výsledku a zisk jednoho bodu. To provází jablonecký tým podzimu 2017. 

Baník Ostrava - FK Jablonec 2:2 (0:1)

Branky: 78. R. Hrubý (de Azevedo), 83. J. Šašinka (Stáňa) - 4. Tecl (Masopust), 63. M. Kysela (Trávník). Karty: 0:1. Rozhodčí: Berka. Diváků: 6 215.

FC Baník Ostrava: Vašek - Pazdera, Šindelář, Pokorný, Granečný - Mičola (54. J. Šašinka), de Azevedo, Panić (38. Hlinka), Sus (69. Staňa) - R. Hrubý - Poznar.
Náhradníci: Šustr - Azackij, O. Šašinka, P. Breda, Hlinka.

FK Jablonec: V. Hrubý - Janković, Pernica, Hübschman , Hanousek - Masopust, V. Kubista, Trávník, Zelený (85. Mihálik) - Považanec (62. Kysela) - Tecl (76. Doležal).
Náhradníci: Bárta - Diviš, Janetzký, Holeš.

Na rozdíl od zmíněných zápasů to bylo v Ostravě jiné. Jiné v tom, že tým začal hrát méně ofenzivně, zato s daleko vyšším nasazením a odvahou chodit ve sprintech dopředu. Na Baníku byl první poločas ze strany Jablonce fotbalová pohádka. Baník viditelně nestačil, nestačil kombinačně, nestačil rychlostně, jenom Azevedo se občas prohnal jabloneckou půlkou hřiště tak, jak ho učili na Copacabaně. Vedoucí gól byl logickým vyústěním hry - a stál za vidění! Důrazný souboj uprostřed pole, sprint přímo na bránu, kolmice do koncovky a Standa Tecl a s ním celý Jablonec mohl jásat!

Jak viděl první půli trenér Klucký?

„Podle mého názoru byla první půle docela vyrovnaná, ale nám se podařilo vstřelit první gól. Bránili jsme v prvním poločase dobře, ale přesto se domácí dostali k jedné šanci. Baník měl více míč na kopačkách, ale k žádným šancím jsme domácí nepouštěli."

Ano, český tým měl v Irsku na kopačkách také míč víc jak 70%, ale Irové vedli. Střed pole a držení míče je důležité, ale rozhoduje se ve vápnech. To jablonecké v první půli ohrozil pouze Pernica svou nesmyslnou malou domů, ale Sus tutovku zahodil. Zvolený způsob hry překvapil asi i Baníkovce, ale byl účinný, pohledný a z pohledu skóre i úspěšný. Jablonecký tým předvedl v první půli svůj potenciál a ten je velký!

To druhá půle byla jiná. Baník přitlačil už od prvních minut a nezastavila ho ani studená sprcha, která přišla po Trávníkově rohu a Kyselově hlavě. Prohrávat 2:0 doma je nemilé, a kdyby jablonecký tým byl schopen tuto situaci využít a pokračovat v prvopoločasovém trendu, byly by z toho určitě tři body. Proč nebyly?

Hovoří opět trenér Klucký: „Neudrželi jsme balón, do čehož nám zasáhlo i zranění Považance. Na rozdíl od minulých utkání, kdy jsme měli míč hodně na kopačkách, to bylo obráceně a soupeř nás přitlačil k bráně. Na druhou stranu se nedivím, protože tady nevyhrála Slávie, nevyhrály tu Teplice. Ostrava ten kádr má silný, přitlačili nás, poslali dopředu velké útočníky, se kterými jsme měli problém."

Ano, bylo to tak, ale proč? Jednoduše proto, že jablonečtí hráči nastavené tempo a z toho vyplývající hru ve druhé půli prostě neudrželi. Asi to nemohlo být jenom Považancem, těch příčin bylo určitě víc. Uspokojení ze stavu? Těžko, hráčům určitě Klucký připomněl, jak to bylo ve Vítkovicích s Teplicemi. Uspokojení? Morálka? Fyzička? Změna hry a posílení ofenzívy Baníku?

Asi od všeho trochu. Je fakt, že Kučera i Klucký měli šťastnou ruku. Kučera tím, že střídající hráči Staňa a Šašinka spolu s výbornými Hrubým a Azevedem rozhodli alespoň o bodu a sahali po třech. Klucký? Šťastné nasazení Marka Kysely, který hned po příchodu na hřiště poslal míč po Trávníkovu rohu na 2:0 a vše bylo na nejlepší cestě ke všem bodům. Málo platné, po odchodu Víta Beneše není jablonecká defenzíva taková, jakou bývala, hlavně ve vzduchu. Ona ta obrana herně zůstává na vysoké úrovní, ale přijde-li šavlovačka a lokte, je to horší. V 78. minutě Ostrava snížila a během dalších pěti minut vyrovnala a ještě Poznar trefil břevno! To už z těch důvodů musím škrtnout uspokojení a zůstávají jenom ta morálka a fyzička. Kritika? Nikoli, jenom poukázání na to, že opakovaně není Kluckého tým schopen svoji partii sehrát po celých devadesát minut, což tým v tabulce sráží. Když může devadesát minut doslova létat a bojovat Baník, proč ne Jablonec? A právě tato schopnost Baníku je příčinou toho, že s tím měla potíž třeba Slávie či Teplice a bude mít každý, kdo na těch devadesát minut petrželovských bojovníků v Ostravě nebude připraven.

A jak viděl zápas domácí trenér Kučera?

„Na začátku utkání jsme udělali chybu a soupeř nás potrestal. My jsme v prvním poločase po jejich chybě měli taky šanci, kterou jsme neproměnili. V druhé půli jsme tempo stupňovali, zatlačili jsme Jablonec do šestnáctky, ale z ojedinělé šance jsme dostali gól a bylo to těžší. Hráči ukázali charakter a po prvním gólu jsem věřil, že zápas minimálně vyrovnáme, což se i stalo. Ale bohužel jsme kvůli neproměněným šancím nevyhráli."

Trenér Kučera si také fandí, ten gól Jablonce nebyl produktem ojedinělé šance, ale výborné hry jabloneckého týmu a těch situací „do gólu" tam bylo daleko víc. Pravdu má však v tom, že na rozdíl od Kluckého hochů ti jeho měli sílu vystupňovat tempo a ukázat charakter, to je k remíze a málem i vítězství dovedlo bezpochyby. Jablonec? Na to první půli by se to mělo stavět. To byl fotbal, jak má být a cílem by mělo být, aby se tempo, nasazení a bojovnost udrželo déle než těch pověstných jabloneckých šedesát...

První půle výtečná, ve druhé propadák, tak bych asi hodnotil vystoupení Jabloneckých v Ostravě. Klucký přišel s novou tváří hry, v sestavě se objevil Považanec a odvděčil se výborným výkonem, hrálo se s jedním hrotem, kde se Tecl cítí jako ryba ve vodě. Domácí sice více drželi míč, ale Jablonec byl prostě lepší. Mile překvapilo, jak domácí uběhal, přesprintoval a vypadal na hřišti dominantně, s čímž se museli spokojit i domácí fandové. Nicméně ti si přišli na chuť až ve druhé půli, kdy zvláště v závěru hnali Baník za třemi body. A moc tomu nechybělo ...

Další zápas je v neděli v 15 hodin a Střelnici a přijede v tabulce tonoucí Jihlava. Ten zápas, jako každý další, má pro jablonecký tým velkou důležitost!

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Deštivý mezinárodní přátelák pro Jablonec
Krásné góly Tecla a Mihálika = první tři body
Tři body v pravou chvíli
Jablonečtí si na tři body musí ještě počkat
Na Stínadlech se stínání nekonalo

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Setkání Rokytnic České republiky 2018 se koná v Rokytnici nad Jizerou

Již 45. ročník Setkání Rokytnic České republiky proběhne ve dnech 22. až 24. června 2018 a po pěti letech se znovu vrací do Rokytnice nad Jizerou. Těšit se můžete na přátelská utkání ve fotbale, stolním tenise a hasičském sportu. Slavnostní zahájení se koná v pátek 22. června ve 20 hodin na fotbalovém hřišti v Rokytnici nad Jizerou. Další informace

Nemocnice Turnov vymění nemocniční lůžka za 8,5 milionu

Nová moderní elektricky polohovatelná nemocniční lůžka v hodnotě 8,5 milionu korun přivezla v úterý 19. června dodavatelská firma do Nemocnice Turnov. Celkem v Turnově KNL vymění 128 nemocničních lůžek. Všechna nová lůžka jsou elektricky polohovatelná a plní přísné standardy nemocniční péče. Více podrobností a fotografie na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Aby Jablonec vyhověl referendu, tak vypoví smlouvy s kasiny
Nejlepší mladí plavci jsou z Jablonce
Liberecký kraj vybral dodavatele na ošetření významných alejí
Kluci z Mozartovky zvítězili v soutěži 1:0 für Deutsch a jedou do Berlína
Fotbalisté jabloneckého FK zahájili přípravu

Nejčtenější články

22.06.: Řidička narazila v Jablonci do jiného řidiče, ten jel pod vlivem alkoholu
23.06.: Jiřina Bohdalová dohlédla na ražbu mincí Křemílka a Vochomůrky
22.06.: Posily by přijít měly, říká nový kouč Mšena Vodička

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Úsporné sprchové hlavice EcoXygen, díky kterým ušetříte až 75% vody.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT