V Ostravě byla z Jabloneckých nejlepší Leona Vokálová

06.09.2018 16:01:42 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

V Ostravě byla z Jabloneckých nejlepší Leona Vokálová

Generálku na pořádání Kontinentálního poháru v atletice zvládli pořadatelé s SSK Vítkovic na výbornou. V Ostravě na stadionu ve Vítkovicích uspořádali Mistrovství České republiky mužů a žen do 22 let, kterého se zúčastnilo téměř pět set závodníků a závodnic z 85 oddílů republiky. O medaile se bojovalo v 19 disciplínách žen a mužů.

Mistrovství se zúčastnila také malá výprava jabloneckých závodnic. Nejúspěšnější byla Leona Vokálová, které unikla bronzová medaile o 5cm v trojskoku výkonem 11,79. Tentokrát měla všechny pokusy platné a tohoto výkonu dosáhla pátým pokusem. Leona je věkem ještě dorostenka a na tomto mistrovství může prakticky startovat ještě pět let. Stejně je na tom i další dorostenka Barbora Hůlková, která ve finále běhu na 100 metrů obsadila osmé místo časem 12.42.

V dalších dvou disciplínách dosáhly jablonecké závodnice na umístění ve finále. Kladivářka Eliška Sichrovská vybojovala hned prvním pokusem sedmé místo výkonem 49,75. Štafeta v běhu na 4x 100 metrů ve složení (Vokálová, Hůlková, Kopecká, Odvárková) časem 49.44 doběhla na sedmém místě. Ve skoku dalekém startovaly tři závodnice LIAZU, ale vůbec se jim nedařilo navázat na své osobní výkony letošního roku. Nejlepší byla Leona Vokálová, která obsadila výkonem 538 desáté místo. Stejného umístění dosáhla Lucie Odvárková v běhu na 100mpřekážek časem 14.75 sec.

Toto však nejsou jediné úspěchy jablonecké atletiky na MČR do 22 let v Ostravě, ale můžeme mezi ně zařadit i úspěchy odchovanců, kteří hájí barvy jiných oddílů v ČR. (Píšeme o nich v dalším článku zde)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Do Ostravy odjíždí pět atletek LIAZU
Druhé a páté místo LIAZu v první atletické lize
Mladá Evropa byla letos jen průměrná

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V jablonecké nemocnici se sejdou špičkoví gastroenterologové

V úterý 20. listopadu přijedou do jablonecké nemocnice nejzkušenější lékaři z České republiky. Kolem dvaceti endoskopistů a endosonografistů se sejde již na desátém EUS workshopu. Hostem bude MUDr. Rastislav Kunda z dánského Aarhusu, který je světově uznávaným odborníkem. MUDr. Rastislav Kunda provedl nejvíce EUS navigovaných anastomóz (spojek mezi zažívacím traktem a žlučovými cestami). Tyto výkony se provádějí u nevyléčitelně nemocných pacientů a nahrazují chirurgické operace. Endoskopické výkony mají méně komplikací a rychleji vrací pacienty do domácí péče.

Nejlepší infocentrum Libereckého kraje je v Turnově

V anketě Informační centrum roku 2018 získalo Regionální turistické informační centrum v Turnově prestižní ocenění. Dosáhlo prvního místa v Libereckém kraji a obhájilo si svoje prvenství z loňského roku. Vyhlašovatelem ankety byla Asociace turistických informačních center ČR a vydavatelství KAM po Česku. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Krajský odborník bude působit i v jablonecké a jilemnické nemocnici
Liberecký kraj chce v příštím roce proinvestovat téměř 700 milionů
V Desné připravují 28. Společenský ples města
Jiskra Mšeno po podzimu lídrem divize C
Zdařilý 25. ročník Jabloneckého poháru

Nejčtenější články

17.11.: V Lučanech skončilo auto ve zdi domu
16.11.: Nákladním přívěsem narazil v Albrechticích do protijedoucího vozidla
17.11.: V Belgické ulici v Jablonci narazila řidička do odbočujícího auta

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Poradíme Vám, jak ušetřit za vytápění i energie, jak využívat solární energii a úsporné zdroje světla a vody.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT