V Ostravě byla z Jabloneckých nejlepší Leona Vokálová

06.09.2018 16:01:42 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

V Ostravě byla z Jabloneckých nejlepší Leona Vokálová

Generálku na pořádání Kontinentálního poháru v atletice zvládli pořadatelé s SSK Vítkovic na výbornou. V Ostravě na stadionu ve Vítkovicích uspořádali Mistrovství České republiky mužů a žen do 22 let, kterého se zúčastnilo téměř pět set závodníků a závodnic z 85 oddílů republiky. O medaile se bojovalo v 19 disciplínách žen a mužů.

Mistrovství se zúčastnila také malá výprava jabloneckých závodnic. Nejúspěšnější byla Leona Vokálová, které unikla bronzová medaile o 5cm v trojskoku výkonem 11,79. Tentokrát měla všechny pokusy platné a tohoto výkonu dosáhla pátým pokusem. Leona je věkem ještě dorostenka a na tomto mistrovství může prakticky startovat ještě pět let. Stejně je na tom i další dorostenka Barbora Hůlková, která ve finále běhu na 100 metrů obsadila osmé místo časem 12.42.

V dalších dvou disciplínách dosáhly jablonecké závodnice na umístění ve finále. Kladivářka Eliška Sichrovská vybojovala hned prvním pokusem sedmé místo výkonem 49,75. Štafeta v běhu na 4x 100 metrů ve složení (Vokálová, Hůlková, Kopecká, Odvárková) časem 49.44 doběhla na sedmém místě. Ve skoku dalekém startovaly tři závodnice LIAZU, ale vůbec se jim nedařilo navázat na své osobní výkony letošního roku. Nejlepší byla Leona Vokálová, která obsadila výkonem 538 desáté místo. Stejného umístění dosáhla Lucie Odvárková v běhu na 100mpřekážek časem 14.75 sec.

Toto však nejsou jediné úspěchy jablonecké atletiky na MČR do 22 let v Ostravě, ale můžeme mezi ně zařadit i úspěchy odchovanců, kteří hájí barvy jiných oddílů v ČR. (Píšeme o nich v dalším článku zde)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Do Ostravy odjíždí pět atletek LIAZU
Druhé a páté místo LIAZu v první atletické lize
Mladá Evropa byla letos jen průměrná

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

TUL otevře s Fraunhofer institutem nové Centrum excelence

Technická univerzita v Liberci (TUL) a německý Fraunhoferův institut pro výzkum silikátů (ISC) spojují své síly a zřizují nové centrum excelence. Institut pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace TUL uzavřel s Fraunhoferovým institutem, jako jedna z mála českých institucí, Memorandum o porozumění. Aby se vznik centra co nejvíce urychlil, navrhují partneři zahájit spolupráci v oblastech společných odborných znalostí a zájmů. Pro výměnu know-how a výsledků výzkumu ústavy vytvoří digitální datový prostor. Základem spolupráce je týmový projekt NANOMATCON (Multifunkční nanočástice a strukturované materiály), financovaný v rámci evropského programu Horizont 2020, a některé aplikované projekty s českými průmyslovými partnery.

Ve výběrovém řízení určí novou ředitelku ZŠ Pasířská Jablonec

Rada města Jablonce nad Nisou vyhlásila výběrové řízení na obsazení místa ředitele/ředitelky Základní školy Jablonec nad Nisou, Pasířská 72, příspěvková organizace (ZŠ Pasířská). „Věřím, že se do konkurzního řízení přihlásí kvalitní uchazeči, ze kterých vybereme správnou osobnost, která bude mít ty nejlepší předpoklady pro výkon funkce ředitele - ředitelky ZŠ Pasířská. Termín pro podání přihlášek je 15. 3. 2019 do 12:00," uvedl náměstek jabloneckého primátora pro oblast humanitní David Mánek.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Řidič se zákazem řízení se v Desné lekl policejní hlídky a poté boural
Obrazem: Pašeráckej vejkend v Rokytnici 2019
Přístroje AED jsou nově na Knajpě a na Hřebínku
Policie pátrá po muži z Teplic, mohl by se zdržovat na Jablonecku
Nadějný vstup házenkářů do jarní části

Nejčtenější články

20.02.: Policie pátrá po muži z Teplic, mohl by se zdržovat na Jablonecku
18.02.: Policie hledá muže, kterého zachytila kamera v Desné
18.02.: Na jablonecké křižovatce přehlédl, že ho předjíždí

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Eshop zaměřený na prodej postelí, matrací, roštů a doplňků pro zdravý spánek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT