V Ondrášovka Cupu jsou ve finále mladí fotbalisté Liberce a Jablonce

24.11.2019 17:19:09 | Autor: Ondřej Kopřiva | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

V Ondrášovka Cupu jsou ve finále mladí fotbalisté Liberce a Jablonce

Tradiční kluby FC Slovan Liberec a FK Jablonec budou reprezentovat Liberecký kraj na finále fotbalového Ondrášovka Cupu. Během závěrečných turnajů osmého ročníku Poháru mládeže FAČR, které se konají na jaře 2020, se týmy z celé republiky utkají v šesti věkových kategoriích.

Liberec zasáhne na turnajích, které připadají na každý víkend od 2. května do 7. června 2020, do finále čtyř kategorií (U8, U10, U11, U12), Jablonec do dvou (U9, U12).

O postupujících týmech rozhodla podzimní část Ondrášovka Cupu, která se skládala ze dvou předkol a kvalifikace. Finálovou účast ve všech šesti věkových kategoriích (U8-U13) si zajistily AC Sparta Praha, SK Slavia Praha, CU Bohemians Praha, FC Slovácko a SK Olomouc Sigma MŽ. Pět šancí na vítězství má FC Baník Ostrava.

„Ondrášovka Cup ale není jen o tradičních velkých klubech s rozsáhlou členskou základnou. Svou účast na jarním finále si vybojoval třeba i SK Solnice z Královéhradeckého kraje," upozorňuje Libor Duba, generální ředitel společnosti Ondrášovka, která je generálním partnerem turnaje. Tým z obce, kde žije přibližně 2000 obyvatel, byl vloni mezi nejlepšími v kategorii U10, a nakonec skončil celkově osmnáctý. Letos se Východočeši poperou o dobré umístění v U11.

Zapadnout by neměl ani úspěch dalších lokálních klubů, třeba FK Medlov z Olomouckého kraje (U11) či TJ Viktoria Vestec. Fotbalisté z obce v okrese Prahu-západ se představí mezi nejlepšími v kategorii U9. A účastníkem finále bude i klub TJ Sokol Bohdalice. Tato obec v Jihomoravském kraji má pouhých 800 obyvatel, přesto jsou její fotbaloví mládežníci republikově konkurenceschopní, což se budou snažit potvrdit v květnu mezi soupeři v kategorii U10.

Loňská vítězství v jednotlivých kategoriích Ondrášovka Cupu obhajují čtyři kluby: AC Sparta Praha (U8, U10, U13), SK Slavia Praha (U12), FC Slovácko (U11) a FK Mladá Boleslav (U9).

Fotbalisté z AC Sparta Praha se pak stali celkovými vítězi a právoplatnými držiteli obřího poháru Ondrášovka Cupu. Ten jim před ligovým zápasem „dospělé" Sparty proti Sigmě Olomouc předali 1. září reprezentační trenér Jaroslav Šilhavý, fotbalová legenda Karel Poborský a Libor Duba.

Poosmé a s osmi sty týmy

Ondrášovka Cup se jako Pohár mládeže FAČR koná v sezóně 2019/2020 již poosmé. Osmičkou začíná i celkový počet týmů, které se letos turnaje účastní - je jich poprvé v historii osm set, a to včetně družstev dívčích. Během ročníku tak na trávník naskočí více než 16 000 hráčů a hráček.

„Letošní ročník byl zahájen slavnostním výkopem 29. srpna a celkem sestává ze 187 turnajů. Na účastníky čekalo 133 předkol a 48 kvalifikací a před těmi nejlepšími je 6 finálových turnajů. Ty jsou na programu každý víkend mezi 2. květnem a 7. červnem 2020, v každé kategorii postoupilo 24 týmů," upřesnil Libor Duba.

Oficiální tváří Ondrášovka Cupu v letošní sezóně je obránce Slovanu Liberec a kapitán reprezentace do 21 let Matěj Chaluš. K projektu už neodmyslitelně patří i patron Jakub Kohák a moderátor České televize Pavel Čapek, kteří celou soutěží, a doprovodnými aktivitami na turnajích, obrazovkách ČT a na sociálních sítích, provázejí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

D-žáci postoupili do finále Ondrášovka Cupu
Na neoficiálním mistrovství ČR vybojovali C žáci třetí místo

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V pondělí 10. května otevřou infocentrum v Turnově

Po téměř 5 měsících se může v pondělí 10. května Regionální turistické informační centrum v Turnově konečně v plném rozsahu otevřít. „Těšíme se až vám představíme naši novou nabídku suvenýrů, neboť bohatý sortiment zboží infocentra byl doplněn o nové magnetky, klíčenky a přívěsky. Dále je přichystána nová kolekce suvenýrů s malovanými obrázky Turnova a Českého ráje, jako jsou například hrnečky, magnetky či záložky. V příštích dnech bude rozšířena i řada regionálních produktů, a to o mýdla a hořické trubičky s motivem Turnova a Valdštejna," sdělila za organizaci Turnovské památky a cestovní ruch Anna Chaloupecká.

Cestující se o své zůstatky na elektronických kartách nemusí obávat

Krajská společnost KORID LK je od září 2018 jediným vydavatelem a správcem elektronických peněžních prostředků na všech kartách ve veřejné dopravě. Zatímco všichni dopravci s touto změnou souhlasili a přistoupili i na vyrovnání svých závazků, společnost Witbystar (dříve BusLine a později TD BUS) i v současné době dluží KORIDu LK zhruba 3,3 milionu korun a neplní tím uzavřenou smlouvu.  „Neplnění dohody ze strany společnosti Witbystar způsobilo, že na elektronických peněženkách, které spravuje organizace KORID LK, chybí částka zhruba 3,3 milionu korun. Cestující samozřejmě o své peníze nepřijdou. Witbystar dostal Liberecký kraj do takové situace, že v případě poklesu zůstatku na účtu elektronických peněženek by kraj musel pokrýt chybějící částku z vlastního rozpočtu. Je to jedna z variant, kterou by musela odsouhlasit rada kraje. Nyní musíme situaci i nadále sledovat," uvedl statutární náměstek hejtmana Jan Sviták.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Májový jarmark v Jilemnici bude, ale bez kulturního programu
Okolo rozhledny Štěpánka přes Bílou skálu až za Járou Cimrmanem
Nadšenci z Jablonecka a Liberecka vybudovali nová místa pro setkávání
V Libereckém kraji je vyočkováno už 139 tisíc dávek vakcíny
Od 10. května se rozvolní protiepidemická opatření i v dalších krajích

Nejčtenější články

07.05.: K ochraně školek v Jablonci se spojily obě bezpečnostní složky
06.05.: Jablonec nezavírá oči nad problémovými skupinami mladistvých
07.05.: V Jablonci se střetla tramvaj s osobním autem

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn