Inzerce NJ

V okresním fotbale nic nového

06.10.2017 14:45:44 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonecko

Čelo okresního přeboru, vedoucí dvojice Rychnov a Kokonín, opět zvítězila, stejně tak i třetí Zásada. Postavení na špici se tedy nemění. Stejně jako poslední zůstává Tanvald, který ještě nebodoval. Ve III. třídě po vyrovnaném prvním poločase Nová Ves v Josefově Dole zabrala a zůstává bez bodové ztráty na čele soutěže.

Nelze zobrazit. Prosím nainstalujte si Flash plugin.

Okresní přebor Jablonecka - II. třídy

Tanvald - Zásada 2:5 (0:0)

První poločas byl úspěšnější pro domácí, kteří se proměnili přesnými střelami dvě šance a bylo z toho vedení 2:0. Hosté se snažili kombinační hrou získat převahu, ale nějak se neuměli srovnat s velkým tanvaldským hřištěm.

V poločasové přestávce hrající trenér Petr Fišer svým hráčům domluvil a na hřiště poslal Mrkvičku, který byl rozdílovým hráčem, který po pěti minutách snížil na 1:2. Hosté začali hrát vysoký presing, který činil Tanvaldským velké potíže. Netrvalo dlouho a hosté v 60. minutě vyrovnali. Mužstvo Tanvaldu otevřelo více obranu, do útoku se přesunul do této doby hrající stoper Roman Horváth se snahou vyrovnat kvalitu hry. Hosté však pokračovali ve svých útocích a dokázali v 70. minutě právě Dominikem Mrkvičkou vstřelit vedoucí gól - 2:3. Získanou převahu Zásada udržovala i nadále, ale řadu vyložených brankových šancí nedokázala využít. Až v samotném závěru se dvojice Šupík a Fišer prosadila a vstřelila ještě dva góly, a tím podtrhla účet na 5:2 pro Zásadu, která za druhý poločas dokázala vstřelit pět gólů.

Branky: 11. Horváth, 17. Pohl - 50. a 70. Mrkvička, 60. Prousek, 87. Šupík, 88. Fišer. Rozhodčí: Klement. Diváků: 100. Tanvald: Buriánek - Bajzik (77. Hejcman), Duštíra (80. Ducháček), Horváth, Hudec (90. Polášek) - Vaníček, Kodýtek (74. Kadlic), Lorenc, Pohl -Šedivý, Trmal (69. Marek). Zásada: Soukup (46. Línek) - Pleštil, Čurda, Lhota, Kalous - Jiskra (46. Mrkvička), Prousek, Blažek, Šupík - Fišer, Štryncl.

Rychnov - Jenišovice B 4:1 (2:0)

Začátek utkání byl vyrovnaný, ale bez šancí. Až ve 13. minutě fauloval ve velkém vápně hostující gólman domácího útočníka a z následné penalty poslal Jindra domácí do vedení. Ve 34. minutě rozehráli domácí standardní situaci, míč se dostal k Procházkovi, který krásnou střelou do rohu branky a zvýšil vedení Rychnova na 2:0. Po této brance úplně převzali otěže zápasu domácí a kontrolovali hru. Do šaten se šlo za stavu 2:0 pro Rychnov.

Po změně stran se hosté snažili s výsledkem ještě něco udělat, jiskru naděje vykřesal v 55. minutě Strnad, který snížil na rozdíl jedné branky. V 64. minutě dostal krásný balón Dupač, který utekl hostující obraně a střelou k tyči zvýšil na 3:1. Domácí se snažili ještě přidat nějakou branku, ale střely Krasteva a hlavička Janků zůstaly nevyužity. V 77. minutě opět utekl po levé straně Dupač a ve vápně centrem našel Kalinu, který upravil na konečných 4:1 pro Rychnov.

A jelikož byla o víkendu v Rychnově Václavská pouť, tak jako každý rok když Rychnov vyhraje mají hráči od předsedy Šturmy slíbeny labutě a i tentokrát si je je užili.

Branky: 15.(PK) Jindra, 34. Procházka, 64. Dupač, 77. Kalina - 55. S. Strnad. Rozhodčí: Smoleňák, ŽK: 3:2. Diváků: 120. Rychnov: Lumnitzer - Dupač (77. Viktora), Krastev, Petr, Procházka - Kubát, Janků, Pánek (46. Kalina), Jindra - Kubát, David (46. Lána). Jenišovice B: Kohl (24. Bočok)- Randák, Svoboda, Rác (46. S. Strnad), Hradecký - Aron (64. Žabokrtský), Žák, Rosenbaum, Kočí - J. Strnad (46. Preisler), Sucharda.

Držkov B - Kokonín 2:7 (0:4)

Domácí tým začal utkání velice špatně a poprvé inkasoval již ve 3. minutě. O pouhou minutu později to bylo již o dvě branky. Poté se hra trochu zvedla a po slibných šancích to vypadalo, že by mohlo utkání být ještě dramatické. To se však nestalo díky dalším dvěma gólům hostí a nemohoucnosti v zakončení hráčů Držkova.

„Do druhé půle jsme chtěli s výsledkem něco udělat, ale hráči Kokonína byli proti a naopak navýšili svoje vedení na rozdíl šesti branek. Deset minut před koncem alespoň stav korigoval Marousek. Hosté však ještě nepolevili a přidali sedmý zásah," okomentoval gólovou nadílku za domácí Jaroslav Salaba. V samotném závěru upravil na konečných 2:7 Polman. Kokonín tak z Držkova odváží zasloužené tři body.

Branky: 80. Marousek, 89. Polman - 3., 4., 52. M. Šilhán, 15. Janků, 30. Staněk, 60. Krejčík, 82. Mrklas. Rozhodčí: Pánek. Diváků: 100. Držkov: Pěnička - Ferenc, Machala, Hruška, Leitgeb - Paldus, Linhart, Machačka, Stumer (46. Marousek) - Fišer (46. Polman), Kratochvíla. Kokonín: Hrdý - Krejčík, Staněk (52. Kunze), Štichauer, Rákay - Hlubuček, Procházka (46. Chuchla), Mrklas, Demín - Šilhán, Janků (57. Maixner) Kunze, Chuchla, Maixner

Malá Skála - Radčice 2:1 (0:1)

Rozhodčí: Kafka.

Okresní soutěž Jablonecka - III. třídy:

Plavy B - Hodkovice B 1:3 (0:3)

Domácí inkasovali po chybě už v páté minutě. Dále hráli a snažili se o vyrovnání, ale z brejku inkasovali před poločasem další dvě branky po chybách ve středu hřiště. Druhý poločas přeskupily Plavy sestavu a dobrou hrou hosty přehrávaly. Bohužel tomu chyběly branky a pouze Jandura byl v 78. minutě úspěšným střelcem. Další branky už plavské B mužstvo nestihlo a po dlouhé době bylo v domácím zápase poraženo.

Branky: 78. Jandura - 5. a 42. Kovár, 40, Jáč. Rozhodčí: Nagy. Diváků: 45. Plavy B: Nežádal - Fojtík ( 57. Matoušek ), Kouřil, Lédl, Šimčík - Svačina (57.Lubas), Rimský, Szatmar, Bartoš - Červinka (45. Jandura), Gallyas. Hodkovice B: Michalec - Vít, Vojtíšek (79. Zítko), Bradáč (75. Bukovjan), Hrubý - Chlum, Vérteši, Jáč, Košek (54. Řepka) - Sluka, Kovár.

Josefův Důl - Nová Ves 1:4 (1:1)

Rozhodčí: Nagy. 120 diváků.

Kořenov - Smržovka B 3:0 (2:0)

Rozhodčí: Brožek. 75 diváků.

Mšeno C - Janov 2:2 (1:1)

Rozhodčí: Novák. 20 diváků.