V okresních soutěžích se rýsují favorité

15.09.2017 16:34:47 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonecko

Okresní přebor II. třídy má nyní v čele Kokonín, který bodoval s dalším týmem čela Zásadou a za nimi se rovnají Malá Skála a Rychnov. Ve III. třídě je asi jasný favorit Nová Ves, ale zatím vede plavské béčko mající o zápas víc a o nové době na Vsi svědčí i 400 diváků na utkání s Janovem!

II. třída:

Držkov B - Rychnov 0:2 (0:2)

Domácí začali utkání aktivně a snažili se napadat rozehrávku soupeře. Dopouštěli se však spousty chyb v rozehrávce. Tyto chyby je srážely a ubíraly jim síly. Vždy když trochu polevili, tak začal Rychnov hrozit, což již v 19. minutě zužitkoval. Poté přebrali hosté aktivitu a domácí se spíš bránili. Když už se dostali k míči, tak jej hned první nebo druhou přihrávkou odevzdali na kopačky soupeře. Po hrubce obrany ve 36. minutě se dostal do šance Kalina a osamoceného Pěničku bez potíží překonal. Ve druhé půli se chtěli domácí pokusit utkání alespoň zdramatizovat, ale pokračovalo trápení z prvního poločasu. Více šancí měli přeci jen hosté, ale ani oni nedokázali již žádné proměnit a utkání tak skončilo zaslouženou výhrou hostujícího týmu.

Branky: 19. Dupač, 36. Kalina. Rozhodčí: Novák. Diváků: 50. Držkov B: Pěnička - Čermák, Frenec, Hruška (46. Leitgeb), Polman - Marousek, Linhart, Machačka , Fišer (46. Škorpil) - Frýba, Balatka. Rychnov: Lumnitzer - Procházka, Kalina, Janků, Jindra - Plaček (46. David), Lána (67. Viktora), Pánek (63. Kubát), Dupač - Havlíček (77. Kolovratník), Petr.

Malá Skála - Tanvald 6:1 (3:0)

Branky: 43. a 60. Kubín, 13. a 51.Šilhán, 17. Rulec - 85. Šedivý. Rozhodčí: Nesvadba. ŽK: 1:2. Diváků: 68. Malá Skála: Hlaváč - Nikodým, L. Rulec, Novák (68. M. Flégl), Daníček - Kopecký, Kubín (60. Cafourek), Šilhán, Polcer (46. Hloušek) - Cafourek (60. J. Flégl) Kotrba. Tanvald: Burianek - Koželuh, Horváth, Pohl, Sklenička (29. Šedivý) - Wágner, Hudec, Bajzík ml., Duštíra - Kodýtek (46. Polášek), Bajzík st. (60. Mlýnek).

Kokonín - Zásada 2:1 (1:0)

Domácí zpočátku nakopávali míče za obranu hostů a vhazovali již od půlící čáry míče za jejich obranu, až před jejich brankáře. Vedení 1:0 pro domácí zařídil Krejčík. Teprve po této brance domácích se začali zásadští hráči probouzet - byli důraznější v soubojích, museli přistoupit na hru soupeře, minimalizovat kombinaci a útoky začínat dlouhými přihrávkami - nejlépe vzduchem. Tak se dostal do průniku zásadský Mrkvička, který byl zezadu údajně podražený obráncem domácích v pokutovém území, ale píšťalka rozhodčího mlčela.

Zásadští začali druhou půli aktivněji; jejich šance však končily mimo brankové zařízení domácích. Až v 58. minutě využil nedorozumění domácí obrany s jejich gólmanem hostující Mrkvička a z dálky volejem - tvrdou přesnou placírkou vstřelil vyrovnávající gól. Radost hostů však netrvala dlouho, hned po rozehrávce chyboval Jiskra, poslal malou domů, avšak s příliš malou razancí. Nebezpečnou situaci ještě Růžička obětavě vyřešil vyběhnutím a odkopem míče do zámezí. Domácí však ihned rychle rozehráli, míč z autu vhodili až za gólmana hostí, tam aut propadl a na zadní tyči osamocený Mrklas hlavičkou přeloboval Růžičku - 2:1.

Závěr byl ve znamení náporu hostů a údržby domácích, ale také došlo na dohady a protesty, ale to k fotbalu patří, případné stížnosti určitě vyřeší STK.

Branky: 20. Krejčík, 60. Mrklas - 58. Mrkvička. Rozhodčí: P. Linhart. ŽK: 1:2. ČK: 0:1 (67. Beneš - 2x ŽK). Diváků: 40. Kokonín: Penz - Krejčík, Šilhán, Rákay, Štichauer (76. Chuchla) - Hlubůček (70. Pala), Procházka, Demín (87. Kunze), Šourek - Mrklas (C), Janků (55. Maixner). Zásada: Růžička - Pleštil, Čurda, Beneš, Kalous - Jiskra, Šupík, Mrkvička, Salaba - Loukota (87. Lhota), Línek (75. Soukup).

Radčice - Jenišovice B 1:1 (1:0)

Rozhodčí: Klement. ŽK: 3:4. Diváků: 50. Radčice: Řehák - Koudelka, Bujárek, Veselý, Petr - Hádek, Sůva, Šturm, Novák - Miller, Řehák. Jenišovice B: Kohl - Preisler, Svoboda, Hubený (56. Bočok), Schmidt - Aron, Kočí, Rosenbaum, Fiala - Skalický, Sucharda.

III. třída:

Plavy B - Josefův Důl 4:1 (3:0)

Utkání začalo velmi svižně a domácí byli při střelecké chuti. Za 19. minut to bylo 3:0, kdy se za Plavy trefili Lukáš Černý a dvakrát David Balatka. Hosté byli zralí na ručník a vypadalo to na debakl. Opak byl ale pravdou. Hra se vyrovnala a hrozili taky hosté, kteří měli pár hráčů, kteří se snažili o zvrat utkání, ale jejich hra byla příliš na sebe bez podpory ostatních spoluhráčů.

Ve druhém poločase pokračoval obraz hry z druhé poloviny prvního poločasu a fotbal moc krásy nepobral. Hosté z ojedinělé akce po centru skórovali Volkem na 1:3 a dalo jim to trochu nové chuti do hry. Tu ale utlumil za deset minut svojí druhou brankou Lukáš Černý, a bylo hotovo. Zbytek zápasu se dohrával v klidu s šancemi na obou stranách, ale další branka už nepadla a zápas skončil 4:1 pro Plavy.

Branky: 4. a 57. Černý, 15. a 19. Balatka - 50. Volek. Rozhodčí: Brožek. ŽK: 0:1. Diváků: 70. Plavy: Šikola - M.Černý, Lédl, Kouřil, Fojtík (46.Matoušek) - Balatka (46.Lubas), Tomíček, Šimčík (46. Jandura), Svačina - Gallyas, L. Černý. Josefův Důl: Hanko - Bělohradský (46. Rezler), Volek, Lipský, Mladonický - Bugár, Jurák (62. Kremláček), Němec, Poláček - Verner, Procházka.

Hodkovice B - Mšeno C 1:5 (1:3)

Branky: 35. Pavlík -24. a 52. Koudelka, 29. a 45. Pokorný, 87. Hadidi. Rozhodčí: M.Nagy. ŽK: 2:1. Diváků: 40. Hodkovice B: Michalec - P. Kyksa (46. J. Kyksa), Ja. Vojtíšek, Ji. Vojtíšek (55. Kovár), Havel (74. Bukovjan) - Chlum, Vérteši, Spodich, M. Košek (67. Bradáč) - Pavlík, Sluka (46. Kolomazník). Mšeno C: Potůček - Jiroušek, Ryšavý, Koudelka, Šťovíček - Hýř (46. Hadidi), Pokorný (61. Duštíra), Uko, Hujer (46. Bradel) - Dočkal, Svozil.

Smržovka B - Lučany B 1:1 (1:0)

Branky: 28. Z. Picka - 47. Brůha. Rozhodčí: Smoleňák. ŽK: 1:0. Diváků: 20. Smržovka B: Macek - Bergmann (86. P. Suchý), Jelínek, Z. Picka (68. Tříska), Nič - Pipek, Hásek, Štěpánek, Augsten (73. Válek) - P. Bergmann, J. Suchý. Lučany B: Ši. Sobotík - Kis, Mevald, Kocourek, Šindelář - Brůha, Jabluňka (46. Kraus), Tichý, Němec - Dítě, Rybníček.

Nová Ves - Janov 6:1 (3:0)

Rozhodčí: Bukvička. ŽK: 1:0. Diváků: 400. Nová Ves: Trytko - Vít (70. Linka), Šilhán, J. Halama, Karaqui - L. Halama (56. Peroutka),Kohout, Bílek, L. Halama ml. (62. Heletey) - Kocúr (62. Kunyovski), M. Halama (37. Nýč), Janov: Ducháček - Huk, Mlejnek, Zámečník, Manina - Svoboda, Nitsche, Majer, Vránek - Suchánek, Dejmek.