V Libereckém kraji začala výměna označníků autobusových zastávek

29.09.2019 11:06:38 | Autor: TZ Korid LK | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

V Libereckém kraji začala výměna označníků autobusových zastávek

Pracovníci společnosti SILNICE LK vyměnili v pondělí 23. září na autobusové zastávce Bílý Potok, Smědava starý smaltový označník zastávky za novou dopravní značku. Začala tak dlouho připravovaná plošná výměna označníků autobusových zastávek.

Plošná výměna 2851 ks dopravních značek na 1377 autobusových zastávkách jen na krajských silnicích II. a III. třídy v celém Libereckém kraji je naplánována na 5 let. Ještě letos chtějí pracovníci SILNICE LK osadit více než 500 ks označníků na zastávkách na Frýdlantsku, Hrádecku-Chrastavsku a na Českodubsku. V roce 2020 budou osazovány označníky na zastávkách při silnicích II. třídy v ostatních oblastech Libereckého kraje. V letech 2021 a 2022 se pak budou přeznačovat autobusové zastávky na silnicích III. třídy. Rok 2023 je jako rezerva.

Nové označníky už naleznete na cca 50 stanovištích zastávek, které prošly od roku 2018 rekonstrukcí společně s přilehlou komunikací, nebo se jedná o zastávky nově zřízené. Při dalších rekonstrukcích se již budou osazovat nové značky automaticky.

Nové označníky zastávek Bílý Potok<br />Autor: Archiv KÚ Libereckého kraje „Náklady na výměnu označníků jsou stanoveny na 7 milionů korun a cílem je sjednocení vzhledu zastávek v celém Libereckém kraji a nahradit nesourodou směs smaltových tabulí, samolepek a různých forem kulatých dopravních značek - označníků, většinou za hranicí své životnosti" říká Jan Sviták, resortní radní a náměstek hejtmana.

„V minulosti si označník zřizoval sám dopravce, ale od 4. 10. 2017 přešla povinnost označování zastávek z dopravců na vlastníky komunikací, jde tedy o reakci na změnu legislativy, ke které Liberecký kraj přistoupil velmi zodpovědně," dodal Jan Sviták.

„Nové značky v Libereckém kraji vycházejí z čtvercového provedení (IJ 4a), které se používá v MHD. Rozdělování druhů dopravy podle tvaru označníku ztratilo vznikem integrovaných systémů smysl, protože zastávky jsou zpravidla obsluhovány společně. Legislativa proto použití tohoto původně „městského" označníku i v příměstských oblastech povoluje," vysvětlil Jiří Hruboň, ředitel organizátora dopravy KORID LK.

Nové řešení zastávkového označníku zahrnuje kromě symbolu autobusu s logem IDOL také dobře viditelnou informaci o názvu zastávky a čísly zastavujících linek. Číslo v modrém kroužku značí pozici nástupní hrany a plánuje se jejich zobrazení i v jízdních řádech.

Nový formát označníků není určen výhradně pro silnice v majetku kraje. V kraji je 79 obcí, měst a soukromých subjektů, které mají zastávky na svých místních a účelových komunikacích. „Nabídneme jim společně se SILNICE LK a KORIDL LK součinnost a dodávku příslušných označníků a případně i osazení značek. Někde si třeba značky objednají a osadí sami na základě příslušného vzoru pro výrobu" řekl Jan Sviták.

O průběžnou aktualizaci označníků se budou nadále starat dohromady KORID LK, SILNICE LK a smluvní dopravci. KORID LK udržuje databázi a kontroluje změny linek na zastávkách, dopravci provádí výlep jízdních řádů a aktualizaci seznamu linek a názvů zastávek na označnících a SILNICE LK se starají o dopravní značku jako takovou, tedy o sloupek, jeho ukotvení a o plechovou tabuli.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kraj bude instalovat nové označníky k autobusovým zastávkám

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Vybrané lékárny v kraji budou mít otevřeno i v neděli 1. listopadu

Vláda České republiky zakázala od tohoto týdne maloobchodní prodej v neděli. V souvislosti s tím budou uzavřena obchodní centra, a tedy i lékárny v těchto zařízeních. Proto se lékárny a Oblastní lékárnická komora dohodly na tom, jak a které provozovny budou pro ty, kteří tuto službu potřebují, otevřeny. V Libereckém kraji bude otevřeno pět lékařských pohotovostí. Po jedné v Liberci, Turnově, Jablonci nad Nisou a dvě v České Lípě. Jedna lékárna bude otevřena v Mladé Boleslavi, městě, jež s krajem sousedí a někteří obyvatelé regionu do něj mají blíže než do uvedených měst. Tento přehled platí pro neděli 1. listopadu 2020.

Odstávka lanovky na Ještěd

Od čtvrtku 22. října až do 20. listopadu 2020 proběhne odstávka lanové dráhy na Ještěd. O obnovení provozu po ukončení odstávky bude rozhodnuto podle aktuální situace.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Další autobusové zastávky v kraji mají nové označníky
Jablonecké muzeum spouští online aktivity pro návštěvníky
Rekonstrukce Nádražní ulice v Rychnově skončila, plánují opravy mostů
Práce na cyklostezce Odra-Nisa pokračují, hotovo bude na jaře
V kraji je 262 pacientů v nemocnicích, klesl přírůstek nakažených!

Nejčtenější články

29.10.: Kamion v Liberci prorazil svodidla a zabrzdil až před plynovou stanicí
30.10.: Dvanáctiletí chlapci v Jablonci úmyslně zničili hřiště
28.10.: V Roztokách u Jilemnice hoří průmyslová hala

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn