V Lesoparku Na Sluneční v Příchovicích uspořádali adventní setkání

30.11.2016 21:29:32 | Autor: redakce | Rubrika: Kultura | Obce: Příchovice

V Lesoparku Na Sluneční v Příchovicích uspořádali  adventní setkání

V prostoru Lesoparku Na Sluneční v Příchovicích proběhlo v neděli 27. listopadu Adventní setkání, které připravil Spolek TanDem Kryšpín, z. s. společně s Areálem U Čápa.

„Smyslem této akce bylo setkání lidí všech věkových kategorií ať už u ručně malovaného Betlému, který je zasazen do prostoru lesoparku a můžete ho navštívit po celý vánoční čas, nebo popovídání si s kamarády u pohárku dobrého svařeného vína. Náš spolek společně s dětmi ze ZŠ Desná pro návštěvníky po dobu pěti týdnů připravoval dětský bazárek, jehož výtěžek bude věnován Asociaci rodičů a přátel zdravotně postižených dětí, klubu Jablonec nad Nisou, jako příspěvek na provoz asistenčního vozidla, kterým jsou sváženy děti z našeho regionu do škol," upřesnil za pořádající Spolek TanDeM Kryšpín, z. s. Rostislav Mocko, který dodal, že tato myšlenka nadchla děti natolik, že vyrábění vánočních dekorací, pečení cukroví a zdobení perníčků pro ně nebylo po dobu pěti týdnů povinností, ale zábavou a chutí podílet se na něčem co dává smysl. „Pořádaný bazárek byl zaměřen na nabídku těchto výrobků, ale i na nabídku hraček a knih. Je hezké, když se v tento čas děti rozhodnout vzít nějakou ze svých oblíbených hraček a věnují ji na pomoc někomu druhému."

V 16 hodin začal program příchodem průvodu do Betléma, kde Marie s Josefem za doprovodu Třech králů, andělů a pocestných nesoucích dary uklekli u jesliček s jezulátkem. Jako následující si pro návštěvníky děti ze ZŠ Desná připravili pásmo vánočních písní, bylo krásné vidět, jak se přihlížející přidávají, a i za pravého příchovického počasí zpívají společně známé písně. Dalším účinkujícím bylo dechové kvarteto Bukovjan, které nás zahráním koled dovedlo až k okamžiku, kdy k přítomným promluvil pan farář a následně byl rozsvícen vánoční stromeček. V ten okamžik se z oblohy na zem začal snášet sníh, vítr ukazoval svou vládu nad Příchovicemi a lesoparkem zněly skladby, které nám přijel zazpívat pěvecký sbor Harmonia z Tanvaldu. Na závěr celého setkání proběhlo společné vypouštění světelných balónku s přáním.

„Jsem velice rád, že jsem se mohl podílet na přípravě tohoto opravdu příjemného setkání a chtěl bych touto cestou poděkovat všem, bez kterých by nebylo možné převést myšlenku ve skutečnost! Děkuji dětem ze ZŠ Desná za fajn atmosféru a přiložení rukou k dílu při tvoření, pečení a vyrábění, fajn partě od Čápa, bez vašeho odhodlání a nadšení by to nešlo!, všem Kryšpínům, paním vychovatelkám a dětem ZŠ Desná za krásné vystoupení, dechovému kvartetu Bukovjan za navození sváteční atmosféry, pěveckému sboru Harmonie, panu Františku Matouškovi z Vysokého nad Jizerou, který připravil prostor pro umístění vánočního stromu v nelehkém kamenitém terénu lesoparku a v neposlední řadě všem účastníkům Adventního setkání v Lesoparku Na Sluneční, kteří svou účastí podpořili dobrou věc," doplnil Rostislav Mocko.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kulturní akce na Jablonecku od adventu až do Nového roku
Náměstí na Jablonecku o víkendu rozzáří vánoční stromy

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 32 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Náročný začátek týdne v Krkonoších. Horská služba zasahovala pětkrát

Prodloužený víkend znamenal výrazně vyšší počet návštěvníků Krkonoš a s tím i nárůst počtu zásahů, do Špindlerova Mlýna letěl i vrtulník. Pět náročných zásahů jen za posledních 24 hodin má za sebou Horská služba ze Špindlerova Mlýna. Podrobnosti o zásazích na Našem Pojizeří

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Libereckým krajem projede o víkendu Rally Bohemia
FOTO: Koncert Hradišťanu zahájil Sedmihorské léto 2020
Gratias Tibi Ago za záchranu lidského života převzal Jan Pňakovič
Liberecký kraj posílil turistické vlaky z Liberce a Turnova na Malou Skálu
Léto roztančilo jablonecké Eurocentrum podvaadvacáté

Nejčtenější články

07.07.: V Jablonci se bude konat premiérový Farský trh
06.07.: Jediná šance jak to napravit je Baník
08.07.: Turnaj O pojizerský štít úspěšně skončil

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Prodej a půčovna paddleboardů

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn