V Lesoparku na Sluneční v Příchovicích byl vysazen strom Olgy Havlové

21.05.2018 13:07:16 | Autor: Eva Kráslová | Rubrika: Společnost | Obce: Kořenov

V Lesoparku na Sluneční v Příchovicích byl vysazen strom Olgy Havlové

V roce 2018 by se Olga Havlová, zakladatelka Výboru dobré vůle - Nadace Olgy Havlové, dožila 85 let. Na její počest bude v České republice vysazeno 85 stromů dobré vůle. Tu čest, stát se součástí tohoto projektu a vysadit strom Olgy Havlové, dostal i Lesopark na Sluneční v Areálu U Čápa na Příchovicích.

V neděli 20. května 2018 se k této příležitosti sešli lidičky dobré vůle a za krásného slunečného počasí slavnostně zasadili Buk lesní Rohanii, pro který bylo vybráno hrdé místo v krásném přírodním areálu Lesoparku na Sluneční. Na akci se podílela obec Kořenov, Areál u Čápa a Spolek Občanské Sounáležitosti Zvony ve spolupráci s Výborem dobré vůle - Nadací Olgy Havlové. Pozvání přijal i senátor Parlamentu ČR Jaroslav Zeman, starosta města Tanvald Vladimír Vyhnálek a místní farář Jozef Kadlic.

Všichni účastníci akce měli možnost na připravená srdíčka napsat svá přání a přidat je ke kořenům stromu, který bude růst s nimi a vynese je až do koruny stromu a do nebe. První zához stromu provedla ředitelka nadace Monika Granja spolu se starostou Kořenova Lubošem Markem. Poté se přidali další pozvaní hosté a nakonec i zúčastnění dospělí a děti. Jak nám řekl jeden z organizátorů akce Vlastimil Plecháč: „Vybrali jsme Buk lesní Rohanii, který má tvrdé dřevo, tak jako měla tvrdý život Olga Havlová."

Za příjemně strávené odpoledne patří dík všem organizátorům akce, místním ženám, které napekly vynikající sladké pochoutky, a restauraci U Čápa za lahodné občerstvení a krásnou květinovou výzdobu.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Příchovicích vysadí strom pro Olgu Havlovou

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 81 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Výstava Turistika na Semilsku přenese do časů vzniku Riegrovy stezky

Výstava Turistika na Semilsku přenese do časů vzniku Riegrovy stezky

Novou výstavu Turistika na Semilsku - 110 let Riegrovy stezky a Klubu českých turistů otevřou v semilském muzeu. Díky velkoformátovým historickým fotografiím a dalším dobovým materiálům vás tato výstava přenese do časů výstavby Riegrovy stezky. Zároveň připomene činnost Klubu českých turistů v Semilech od jeho vzniku až dodnes. Další informace

Finanční úřad v Jablonci hledá právníka

Finanční úřad pro Liberecký kraj hledá pro Odbor metodiky a výkonu daní právníka v oboru Daně a poplatky a Legislativa a právní činnost s místem výkonu práce Finanční úřad pro Liberecký kraj, 1. máje 97, Liberec. Předpokládaný termín nástupu je 1. 12.2019. Lhůta pro podání žádosti je 21. 10. 2019. Bližší informace najdete na https://www.financnisprava.cz/cs/financni-sprava/nabidka-zamestnani/. Kontakt na kompetentní osobu: telefon: +420 485 211 210, e-mail: martin.prihunek@fs.mfcr.cz.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Novým primátorem Jablonce zvolen Jiří Čeřovský
Zastupitelé Jablonce odvolali primátora Kroupu
Na neukázněné řidiče v Libereckém kraji dohlížel policejní autobus
Teplo, teplo, teplíčko
V Desné byl autem sražen chodec

Nejčtenější články

18.09.: Zastupitelé Jablonce odvolali primátora Kroupu
15.09.: Zkušební provoz linky z Tanvaldu na Smědavu byl úspěšný
18.09.: V Desné byl autem sražen chodec

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn