V Lesoparku na Sluneční v Příchovicích byl vysazen strom Olgy Havlové

21.05.2018 13:07:16 | Autor: Eva Kráslová | Rubrika: Společnost | Obce: Kořenov

V Lesoparku na Sluneční v Příchovicích byl vysazen strom Olgy Havlové

V roce 2018 by se Olga Havlová, zakladatelka Výboru dobré vůle - Nadace Olgy Havlové, dožila 85 let. Na její počest bude v České republice vysazeno 85 stromů dobré vůle. Tu čest, stát se součástí tohoto projektu a vysadit strom Olgy Havlové, dostal i Lesopark na Sluneční v Areálu U Čápa na Příchovicích.

V neděli 20. května 2018 se k této příležitosti sešli lidičky dobré vůle a za krásného slunečného počasí slavnostně zasadili Buk lesní Rohanii, pro který bylo vybráno hrdé místo v krásném přírodním areálu Lesoparku na Sluneční. Na akci se podílela obec Kořenov, Areál u Čápa a Spolek Občanské Sounáležitosti Zvony ve spolupráci s Výborem dobré vůle - Nadací Olgy Havlové. Pozvání přijal i senátor Parlamentu ČR Jaroslav Zeman, starosta města Tanvald Vladimír Vyhnálek a místní farář Jozef Kadlic.

Všichni účastníci akce měli možnost na připravená srdíčka napsat svá přání a přidat je ke kořenům stromu, který bude růst s nimi a vynese je až do koruny stromu a do nebe. První zához stromu provedla ředitelka nadace Monika Granja spolu se starostou Kořenova Lubošem Markem. Poté se přidali další pozvaní hosté a nakonec i zúčastnění dospělí a děti. Jak nám řekl jeden z organizátorů akce Vlastimil Plecháč: „Vybrali jsme Buk lesní Rohanii, který má tvrdé dřevo, tak jako měla tvrdý život Olga Havlová."

Za příjemně strávené odpoledne patří dík všem organizátorům akce, místním ženám, které napekly vynikající sladké pochoutky, a restauraci U Čápa za lahodné občerstvení a krásnou květinovou výzdobu.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Příchovicích vysadí strom pro Olgu Havlovou

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 81 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

TUL otevře s Fraunhofer institutem nové Centrum excelence

Technická univerzita v Liberci (TUL) a německý Fraunhoferův institut pro výzkum silikátů (ISC) spojují své síly a zřizují nové centrum excelence. Institut pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace TUL uzavřel s Fraunhoferovým institutem, jako jedna z mála českých institucí, Memorandum o porozumění. Aby se vznik centra co nejvíce urychlil, navrhují partneři zahájit spolupráci v oblastech společných odborných znalostí a zájmů. Pro výměnu know-how a výsledků výzkumu ústavy vytvoří digitální datový prostor. Základem spolupráce je týmový projekt NANOMATCON (Multifunkční nanočástice a strukturované materiály), financovaný v rámci evropského programu Horizont 2020, a některé aplikované projekty s českými průmyslovými partnery.

Ve výběrovém řízení určí novou ředitelku ZŠ Pasířská Jablonec

Rada města Jablonce nad Nisou vyhlásila výběrové řízení na obsazení místa ředitele/ředitelky Základní školy Jablonec nad Nisou, Pasířská 72, příspěvková organizace (ZŠ Pasířská). „Věřím, že se do konkurzního řízení přihlásí kvalitní uchazeči, ze kterých vybereme správnou osobnost, která bude mít ty nejlepší předpoklady pro výkon funkce ředitele - ředitelky ZŠ Pasířská. Termín pro podání přihlášek je 15. 3. 2019 do 12:00," uvedl náměstek jabloneckého primátora pro oblast humanitní David Mánek.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Řidič se zákazem řízení se v Desné lekl policejní hlídky a poté boural
Obrazem: Pašeráckej vejkend v Rokytnici 2019
Přístroje AED jsou nově na Knajpě a na Hřebínku
Policie pátrá po muži z Teplic, mohl by se zdržovat na Jablonecku
Nadějný vstup házenkářů do jarní části

Nejčtenější články

20.02.: Policie pátrá po muži z Teplic, mohl by se zdržovat na Jablonecku
18.02.: Policie hledá muže, kterého zachytila kamera v Desné
18.02.: Na jablonecké křižovatce přehlédl, že ho předjíždí

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Eshop zaměřený na prodej postelí, matrací, roštů a doplňků pro zdravý spánek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT