V Lesoparku na Sluneční v Příchovicích byl vysazen strom Olgy Havlové

21.05.2018 13:07:16 | Autor: Eva Kráslová | Rubrika: Společnost | Obce: Kořenov

V Lesoparku na Sluneční v Příchovicích byl vysazen strom Olgy Havlové

V roce 2018 by se Olga Havlová, zakladatelka Výboru dobré vůle - Nadace Olgy Havlové, dožila 85 let. Na její počest bude v České republice vysazeno 85 stromů dobré vůle. Tu čest, stát se součástí tohoto projektu a vysadit strom Olgy Havlové, dostal i Lesopark na Sluneční v Areálu U Čápa na Příchovicích.

V neděli 20. května 2018 se k této příležitosti sešli lidičky dobré vůle a za krásného slunečného počasí slavnostně zasadili Buk lesní Rohanii, pro který bylo vybráno hrdé místo v krásném přírodním areálu Lesoparku na Sluneční. Na akci se podílela obec Kořenov, Areál u Čápa a Spolek Občanské Sounáležitosti Zvony ve spolupráci s Výborem dobré vůle - Nadací Olgy Havlové. Pozvání přijal i senátor Parlamentu ČR Jaroslav Zeman, starosta města Tanvald Vladimír Vyhnálek a místní farář Jozef Kadlic.

Všichni účastníci akce měli možnost na připravená srdíčka napsat svá přání a přidat je ke kořenům stromu, který bude růst s nimi a vynese je až do koruny stromu a do nebe. První zához stromu provedla ředitelka nadace Monika Granja spolu se starostou Kořenova Lubošem Markem. Poté se přidali další pozvaní hosté a nakonec i zúčastnění dospělí a děti. Jak nám řekl jeden z organizátorů akce Vlastimil Plecháč: „Vybrali jsme Buk lesní Rohanii, který má tvrdé dřevo, tak jako měla tvrdý život Olga Havlová."

Za příjemně strávené odpoledne patří dík všem organizátorům akce, místním ženám, které napekly vynikající sladké pochoutky, a restauraci U Čápa za lahodné občerstvení a krásnou květinovou výzdobu.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Příchovicích vysadí strom pro Olgu Havlovou

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 81 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Krajské dotace míří i do oblasti cyklistické dopravy

Liberecký kraj vyhlásil dva dotační programy v oblasti dopravy. Peníze mohou zájemci využít například na projektové přípravy, rekonstrukci pozemních komunikací pro cyklodopravu, opravy cyklostezek či budování cykloturistických tras a terénních cyklistických stezek. „Na rozvoj cyklistické dopravy jsme letos vyčlenili 6 milionů korun. Chceme podpořit zejména výstavbu a rekonstrukci pozemních komunikací pro cyklodopravu. Žadatelům můžeme pokrýt až 70% způsobilých výdajů projektu. Na jeden projekt pak lze čerpat dle podmínek dotačního programu nejvýše dva miliony korun," uvedl Jan Sviták, náměstek pro resort dopravy, investic a veřejných zakázek. Projektovou přípravu staveb a rekonstrukcí půjde letos podpořit maximálně 800 tisíci korun na jeden projekt. Na tento dotační program vyčlenil kraj celkově 3 miliony. Žádosti mohou zájemci podávat od 20. ledna do 7. února 2020. Bližší informace k jednotlivým dotačním programům najdete na webu: https://dotace.kraj-lbc.cz/doprava.

V čele jabloneckého Eurocentra stojí dočasný jednatel

Rada statutárního města Jablonec nad Nisou odvolala jednatelku Eurocentra Jablonec, s.r.o., Janu Pěnčíkovou. Na její místo dočasně jmenovala Jana Zemana, aby tak zajistila stabilitu společnosti.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Anketa: Platí starší očipování psa a musí se registrovat?
Pecková s Hrzánovou jako Carmen uchvátily publikum
Rada kraje schválila programy požární ochrany a prevence kriminality
Kateřina Smutná na La Diagonele vybojovala 3. místo i s pádem
Třetí ročník NERROX Cupu 2020 proběhl úspěšně

Nejčtenější články

16.01.: V Jablonci se střetlo auto s tramvají
18.01.: Obrazem: Made in Jablonec 2020
16.01.: Benecko poměřilo výkonnost lyžařů Liberecka s jinými kluby

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn