V Lesoparku na Sluneční v Příchovicích byl vysazen strom Olgy Havlové

21.05.2018 13:07:16 | Autor: Eva Kráslová | Rubrika: Společnost | Obce: Kořenov

V Lesoparku na Sluneční v Příchovicích byl vysazen strom Olgy Havlové

V roce 2018 by se Olga Havlová, zakladatelka Výboru dobré vůle - Nadace Olgy Havlové, dožila 85 let. Na její počest bude v České republice vysazeno 85 stromů dobré vůle. Tu čest, stát se součástí tohoto projektu a vysadit strom Olgy Havlové, dostal i Lesopark na Sluneční v Areálu U Čápa na Příchovicích.

V neděli 20. května 2018 se k této příležitosti sešli lidičky dobré vůle a za krásného slunečného počasí slavnostně zasadili Buk lesní Rohanii, pro který bylo vybráno hrdé místo v krásném přírodním areálu Lesoparku na Sluneční. Na akci se podílela obec Kořenov, Areál u Čápa a Spolek Občanské Sounáležitosti Zvony ve spolupráci s Výborem dobré vůle - Nadací Olgy Havlové. Pozvání přijal i senátor Parlamentu ČR Jaroslav Zeman, starosta města Tanvald Vladimír Vyhnálek a místní farář Jozef Kadlic.

Všichni účastníci akce měli možnost na připravená srdíčka napsat svá přání a přidat je ke kořenům stromu, který bude růst s nimi a vynese je až do koruny stromu a do nebe. První zához stromu provedla ředitelka nadace Monika Granja spolu se starostou Kořenova Lubošem Markem. Poté se přidali další pozvaní hosté a nakonec i zúčastnění dospělí a děti. Jak nám řekl jeden z organizátorů akce Vlastimil Plecháč: „Vybrali jsme Buk lesní Rohanii, který má tvrdé dřevo, tak jako měla tvrdý život Olga Havlová."

Za příjemně strávené odpoledne patří dík všem organizátorům akce, místním ženám, které napekly vynikající sladké pochoutky, a restauraci U Čápa za lahodné občerstvení a krásnou květinovou výzdobu.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Příchovicích vysadí strom pro Olgu Havlovou

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 81 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Občané Vysokého nad Jizerou se budou moci zeptat přímo hejtmana

Hejtman Martin Půta pokračuje ve svých pravidelných cestách po kraji. Ve středu 13. listopadu zavítá do Vysokého nad Jizerou. Hejtmanský den začne setkáním se starostkou Lucií Strnádkovou, která provede Martina Půtu celým programem. Ten zakončí tradiční beseda s občany. Další informace na Našem Pojizeří

Krajský úřad podpoří deseti miliony liberecké Divadlo F. X. Šaldy

Částkou 10 milionů podpoří Liberecký kraj rekonstrukci topení a vzduchotechniky Divadla F. X. Šaldy v Liberci. Na svém jednání o tom rozhodla rada kraje. Celková částka na modernizaci budovy činí více než 26 milionů korun. „Ač se to na první pohled může zdát jako okrajová záležitost, kvalitní vzduchotechnika a vytápění jsou jedním ze základních předpokladů funkčnosti celého divadla. Proto jsme se rozhodli v letošním roce směřovat příspěvek Libereckého kraje právě do těchto úprav," uvedla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Velkolepá oslava 70. výročí ZUŠ Tanvald
Policisté se zaměřili na viditelnost chodců
Neobvyklým turistou po zasněžené silnici v Jizerkách byl velbloud
Památník v Lukášově byl odhalen jako splátka historického dluhu
Hlídka městské policie poskytla první pomoc muži v bezvědomí

Nejčtenější články

12.11.: Otevřeli nový podnik v bývalé Jizeře v Jablonci
11.11.: Atletkou roku Zuzana Hejnová a trenérkou Dana Jandová
11.11.: Obrazem: Utkání Fortuna ligy FK Jablonec - Sparta Praha

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn