V Lesoparku na Sluneční v Příchovicích byl vysazen strom Olgy Havlové

21.05.2018 13:07:16 | Autor: Eva Kráslová | Rubrika: Společnost | Obce: Kořenov

V Lesoparku na Sluneční v Příchovicích byl vysazen strom Olgy Havlové

V roce 2018 by se Olga Havlová, zakladatelka Výboru dobré vůle - Nadace Olgy Havlové, dožila 85 let. Na její počest bude v České republice vysazeno 85 stromů dobré vůle. Tu čest, stát se součástí tohoto projektu a vysadit strom Olgy Havlové, dostal i Lesopark na Sluneční v Areálu U Čápa na Příchovicích.

V neděli 20. května 2018 se k této příležitosti sešli lidičky dobré vůle a za krásného slunečného počasí slavnostně zasadili Buk lesní Rohanii, pro který bylo vybráno hrdé místo v krásném přírodním areálu Lesoparku na Sluneční. Na akci se podílela obec Kořenov, Areál u Čápa a Spolek Občanské Sounáležitosti Zvony ve spolupráci s Výborem dobré vůle - Nadací Olgy Havlové. Pozvání přijal i senátor Parlamentu ČR Jaroslav Zeman, starosta města Tanvald Vladimír Vyhnálek a místní farář Jozef Kadlic.

Všichni účastníci akce měli možnost na připravená srdíčka napsat svá přání a přidat je ke kořenům stromu, který bude růst s nimi a vynese je až do koruny stromu a do nebe. První zához stromu provedla ředitelka nadace Monika Granja spolu se starostou Kořenova Lubošem Markem. Poté se přidali další pozvaní hosté a nakonec i zúčastnění dospělí a děti. Jak nám řekl jeden z organizátorů akce Vlastimil Plecháč: „Vybrali jsme Buk lesní Rohanii, který má tvrdé dřevo, tak jako měla tvrdý život Olga Havlová."

Za příjemně strávené odpoledne patří dík všem organizátorům akce, místním ženám, které napekly vynikající sladké pochoutky, a restauraci U Čápa za lahodné občerstvení a krásnou květinovou výzdobu.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Příchovicích vysadí strom pro Olgu Havlovou

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 81 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Evropští odborníci na ochranu alejí se sjedou do Liberce

Pátý ročník mezinárodní konference Aleje 2019 bude koncem dubna hostit zástupce ministerstva životního prostředí, silničáře a úředníky za účasti odborníků z celé Evropy. Diskutovat budou o systematické ochraně a obnově alejí v krajině. Konferenci pořádá spolek Arnika ve spolupráci s Krajským úřadem Libereckého kraje a polskou organizací Fundacja Ekorozwoju. Cyklus přednášek odstartuje 25. dubna na Krajském úřadu Libereckého kraje. Přednášet budou zástupci ministerstva životního prostředí, krajského úřadu, správy a údržby silnic a odborníci na ochranu stromů. O své zkušenosti s obnovou, ochranou a údržbou alejí se podělí i zahraniční hosté z Francie, Německa, Polska, Ruska a Švédska.

Nominovat nejlepší Památku kraje můžete do konce dubna

Už jen do 30. dubna mohou lidé nominovat stavby do soutěže Památka roku 2018 Libereckého kraje. Cílem klání, které Liberecký kraj pořádá poprvé, je ocenit nejlepší obnovu nemovité kulturní památky. Podmínkou účasti v soutěži je dokončení obnovy nemovité kulturní památky v kalendářním roce nebo etapě obnovy a zároveň musí být dodržen minimální vlastní podíl vlastníka na obnově ve výši 50 000 korun. Podrobnosti v předchozím článku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

O prodlouženém velikonočním víkendu policisté kontrolovali řidiče
Policie hledá svědky nehody v Nové Vsi, při níž srazili kočárek s dítětem
Liberec uvítá volejbalové superveterány na Svijany cupu 2019
Pod Ještědem hořelo kvůli nedopalku cigarety, hasiči zasahují i jinde
Cenu ředitele Správy KRNAP za rok 2018 získalo devět osobností

Nejčtenější články

21.04.: Místo odpalu ohňostroje na jablonecké přehradě se mění
22.04.: Vlak narazil před Železným Brodem do stromu
21.04.: V anketě Dřevěná stavba 2019 uspěla hřiště z Libereckého kraje

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT