V krajské knihovně funguje u objednaných výpůjček výdejní okénko

23.11.2020 22:03:46 | Autor: Kateřina Šidlofová | Rubrika: Kultura | Obce: Liberecký kraj

V krajské knihovně funguje u objednaných výpůjček výdejní okénko

Od pondělí 23. listopadu 2020 otevřela Krajská vědecká knihovna v Liberci v hlavní budově a na městských pobočkách výdejní místa pro vyzvednutí předem objednaných dokumentů. Tato služba vyplývá z aktuálně platných vládních nařízení. Od dnešního dne vyhlášený stupeň 4 v PES matici opatření umožňuje knihovnám poskytovat výpůjční služby přes výdejní okénko či bezkontaktně, jiný druh výdeje však nadále zakazuje.

„Naši knihovníci se snaží čtenářům zpříjemnit současnou nelehkou situaci. Ta dopadá mimo jiné na psychiku lidí a právě četba může být také jakousi „duševní pomocí". Děkuji všem pracovníků knihoven, že se snaží hledat způsob, jak knihy k lidem dostat," říká k aktivitě knihoven Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Čtenáři si mohou knihy objednávat on-line přes Konto čtenáře, telefonicky na č. 482 412 144 nebo e-mailem na adrese knihovna@kvkli.cz. Při zadání objednávky je nutné uvést číslo čtenářského průkazu nebo rok narození. Výdejní místo na hlavní budově knihovny je otevřeno po-pá od 9.00 do 18.00 hod. Čtenář si výpůjčky může vyzvednout poté, co obdrží oznámení od knihovny, nejdéle však do 48 hodin od vytvoření objednávky. K vyzvednutí je nutný čtenářský průkaz.

Knihy je možné vracet do biblioboxů před knihovnou. Kromě pobočky v Rochlicích budou formou výdejního okénka fungovat také naše městské pobočky Ruprechtice, Králův Háj, Machnín, Vesec a Kunratická, ovšem pouze v omezené otevírací době.

„Jsme rádi, že můžeme zatím alespoň touto formou vyhovět požadavkům našich čtenářů, jistě tuto naši službu přivítají. A věřím, že brzy už budeme moci knihovnu otevřít," doplnila  ředitelka KVK Blanka Konvalinková.

Veškeré podrobné informace k této službě a k provozu jednotlivých výdejních míst naleznete na webu knihovny v sekci Aktuálně. https://www.kvkli.cz/aktualne   

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Knihou roku Libereckého kraje Jizerky i příběh cestovatele Paclta
Krajskou knihovnu můžete podpořit zakoupením nové knihy
Krajská knihovna dále rozšiřuje služby i obnovuje kulturní akce

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V obci Bohumileč u Turnova narazilo auto do sloupu

K čelnímu nárazu osobního automobilu do sloupu došlo v sobotu 23. ledna odpoledne v obci Bohumileč. Na místě zasahovali hasiči ze stanice Turnov a zbrojnice Český Dub. Z místa nehody byla jedna zraněná osoba převezena do nemocnice k dalšímu ošetření. Další informace

Kraj i letos vzdá hold Tibetu, vlajku bude vyvěšovat nejméně do roku 2024

I letos, stejně jako v předchozích letech, zavlaje na terase třetího patra budovy Krajského úřadu Libereckého kraje tibetská vlajka. Připomíná březnové výročí povstání tibetského lidu proti represím a čínské politice. Liberecký kraj se pověšením vlajky každoročně připojuje do mezinárodní kampaně Vlajka pro Tibet. „Letos si připomeneme již 62. výročí povstání tibetského lidu proti represivní čínské politice. Podpora národů, které bojují za svoji svobodu, je pro nás důležitá. My sami jsme prožili desítky let v nesvobodě. Ke kampani Vlajka pro Tibet se připojujeme každoročně a pokračovat budeme i v současném volebním období," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Firma TGK - Technika oblékla do skleněných šatů oceněné sídlo Lasvitu
Parkování v Bedřichově bylo o víkendu obtížné, ale dostupné
Vyhlídka Špička nadchne milovníky přírody i architektury
Horská služba zachraňovala zraněného muže pod ledopádem
Sněhuláci vyrostli za mateřskou školkou v ulici Arbesova

Nejčtenější články

22.01.: Na jablonecké křižovatce se srazil autobus s kamionem
22.01.: Cena stavby terminálu v Jablonci se zvýšila na dvojnásobek
24.01.: Sněhuláci vyrostli za mateřskou školkou v ulici Arbesova

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn