V kraji stávkují tři střední školy. V Jablonci se připojí i dvě základky

05.11.2019 15:09:03 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou,Liberecký kraj,Jablonecko

V kraji stávkují tři střední školy. V Jablonci se připojí i dvě základky

Na školách zřizovaných Libereckým krajem se učit ve středu 6. listopadu v naprosté většině bude. Z celkového počtu 57 příspěvkových organizací resortu školství, mládeže, sportu a zaměstnanosti Krajského úřadu Libereckého kraje nebude z důvodu stávky vůbec probíhat výuka na třech středních školách.

Z příspěvkových organizací Krajského úřadu Libereckého kraje nebude z důvodu stávky probíhat výuka na třech školách, a to:

1) v Obchodní akademii, Hotelové škole a Střední odborné škole, Turnov, Zborovská 519, příspěvková organizace (bude však zachován provoz domova mládeže)

2) ve Střední uměleckoprůmyslové škole a Vyšší odborné škole, Turnov, Skálova 373, příspěvková organizace

3) na Střední uměleckoprůmyslové škole a Vyšší odborné škole, Jablonec nad Nisou, Horní náměstí 1, příspěvková organizace

V těchto školách bude výuka upravena, případně částečně omezena:

1) Gymnázium, Česká Lípa, Žitavská 2969, příspěvková organizace

2) Gymnázium, Frýdlant, Mládeže 884, příspěvková organizace

3) Základní škola a Mateřská škola, Jilemnice, Komenského 103, příspěvková organizace

Některé další školské příspěvkové organizace se připojí dle našich informací pouze symbolicky, například vylepením plakátů. Ostatní příspěvkové organizace se ke stávce nepřidají.

Základní i některé další školy zřizují obce či města a o jejich zapojení do stávky kompletní informace nemáme. Například v Turnově se základní školy podle posledních informací do středeční stávky nezapojí.

Informace o jabloneckých školách

Jablonec nad Nisou zřizuje 18 mateřských a 9 základních škol, ZUŠ a DDM Vikýř. Ve středu bude úplně uzavřená MŠ Lovecká a ZŠ Liberecká, v ZŠ Pivovarské bude uzavřený II. stupeň, na I. stupni bude probíhat výuka. ZUŠ a DDM Vikýř také provoz nepřeruší.

MŠ Lovecká na svých webových stránkách (www.mspampeliska.eu/) napsala:

Vážení rodiče, vzhledem k tomu, že se naše školka připojí ke stávce Školských odborů, bude naše školka uzavřena. Situace se nám začíná zdát býti neúnosnou, zejména těmi zásadními sliby, které pak nejsou vůbec dodrženy. V médiích se stále prezentuje, že se školním zaměstnancům přidává, ale nikdy to nedopadne. Poslední rozhodnutí ministra školství a pana premiéra bylo poslední kapkou. Rovněž provozní zaměstnanci dostávají tarifní almužnu a svou práci dělají hlavně srdcem, protože by se v jiných sférách jistě uplatnili finančně úspěšněji...

V pondělí doplníme dalšími zásadními informacemi. Prosíme vás, zajistěte si péči o vaše děti v tento den jinak. Čtvrtek bude opět zase vzdělávacím dnem :-)

Vaše Pampelišky

ZŠ Liberecká uvedla (www.zsliberecka.cz):

Vážení rodiče, ve středu 6. 11. 2019 se většina zaměstnanců naší školy zapojí do protestní stávky. Vyjadřujeme tím svůj nesouhlas s jednáním vlády, které nepřispívá k důstojnému postavení zaměstnanců ve školství. 

Tento den bude škola uzavřena. Obědy budou všem odhlášeny.
Děkujeme za pochopení, za případné potíže se omlouváme.

Proč odbory přistoupily ke stávkové pohotovosti:

  • Žádáme, aby vláda neprodleně splnila usnesení Poslanecké sněmovny o zvýšení platů učitelů na 130 % průměrné mzdy v ČR nejpozději do roku 2020
  • Požadujeme revizi inkluzivního vzdělávání
  • Žádáme nevýšení kapitoly školství o čtvrtinu - na 5 % HDP, což je průměr zemí Evropské unie a OECD
  • Požadujeme změny v návrhu novely zákona o pedagogických pracovnících
  • Žádáme, aby vláda projednala Otevřený dopis ředitelek mateřských škol politikům za záchranu českého školství
  • Požadujeme omezení vlivu neziskovek na rozhodování o školství (Eduin, ČOSIV, Nadace OSF...)
  • Požadujeme změny v zařazování pedagogických pracovníků do tarifních tříd

„Náhradní provoz za uzavřená zařízení v tak krátkém čase a pro tak velké množství dětí není město schopné zajistit," upřesnila tisková mluvčí města Jablonec Jana Fričová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Uzavírka chodníku v jablonecké ulici SNP

Do 24. ledna budou probíhat stavební práce na chodníku ulice SNP v Jablonci nad Nisou. Důvodem je havárie podzemního vedení plynu. Oprava plynárenského vedení zabírá téměř čtyři čtvereční metry chodníku ulice SNP, dělníci tu budou pracovat do 24. ledna. Nový povrch pak chodník získá nejpozději do konce dubna tohoto roku.

Potravinová banka se opět dočká podpory od Libereckého kraje

Částku 300 tisíc korun poskytne kraj Potravinové bance Libereckého kraje, z.s. Její činnost spočívá v darování, rozdělování a dobrovolné bezplatné pomoci. Shromažďuje neprodejné a zdravotně nezávadné potraviny věnované zdarma obchodními řetězci, výrobci potravin i samotnými obyvateli a skladuje a přiděluje je humanitárním nebo charitativním organizacím, které poskytují potravinovou pomoc potřebným lidem. Posláním potravinové banky je boj proti hladu a proti plýtvání potravinami. Potravinová banka Libereckého kraje, z.s. vznikla jako čtvrtá v České republice a v krajské metropoli funguje od léta 2013. Sídlí v prostorách bývalé pošty v Liberci, v ulici Pionýrů v Rochlici. „Potravinová banka je jediným zařízením svého druhu v kraji a jedná se o dobře fungující příklad jak pomáhat těm, kteří to skutečně potřebují," prohlásil Jiří Löffelmann, radní pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zemřel předseda senátu Jaroslav Kubera. Pietní místo bude i v Jablonci
Jablonecké městské lázně se musely uzavřít
V roce 2019 dokončili zateplení DPS Palackého v Jablonci
Kraj prověřuje funkčnost systémů v domovech pro mentálně postižené
Lyžáky na tanvaldské sportovce

Nejčtenější články

18.01.: Obrazem: Made in Jablonec 2020
19.01.: Třetí ročník NERROX Cupu 2020 proběhl úspěšně
18.01.: Obrazem: Druhá atletická Halová středa

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Individuální bydlení v blízkosti Hamerského jezera v obci Hamr na Jezeře.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn