V Kokoníně přivítal prvňáčky preventista městské policie

02.09.2019 21:30:41 | Autor: Jana Hajná | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

V Kokoníně přivítal prvňáčky preventista městské policie

V Jablonci nad Nisou nastoupilo během prvního školního dne k přechodům pro chodce jedenáct strážníků městské policie (MP). Do kokonínské základní školy pak přišel prvňáčky pozdravit a předat drobné dárky preventista MP Miloslav Lejsek.

„Na bezpečnost dětí dohlížíme u vybraných přechodů v blízkosti základních škol už tradičně nejen v první školní den, ale během celého školního roku. Dnes bezpečnost dětí hlídalo 11 strážníků," konstatoval Miloslav Lejsek z MP v Jablonci nad Nisou s tím, že městská policie společně s humanitním odborem věnovala dětem reflexní prvky: „Protože v dopravním provozu je pro bezpečnost důležité být viděný," dodává.

Městská policie přichází do mateřských, základních a středních škol v průběhu celého školního roku, a to v rámci prevence kriminality. Pro děti různých věkových skupin připravuje besedy a přednášky šité na míru. Od ledna do května loňského školního roku jich bylo více jak třicet. „První stupeň, tedy děti od prvních do pátých tříd, vzděláváme na téma doprava. Mluvíme o povinnostech chodců a cyklistů, učíme je povinnou výbavu kola atd.," prozradil preventista městské policie Miloslav Lejsek. Pro žáky pátých tříd jsou určené přednášky o kyberšikaně a počítačové kriminalitě. „Se sedmáky mluvíme o tabákovém zákoně, vysvětlujeme jim fungování městské policie a stálicí je dopravní výchova," připomněl.

Že výchova k bezpečnému chování je důležitá, o tom svědčí i výsledky letních preventivních akcí zvaných Kolo. „Ačkoliv je pořádáme o prázdninách už dlouhodobě a pravidelně, stále nacházíme hříšníky. Zkoumáme vybavení kola a nošení bezpečnostních helem a výsledky jsou stále smutné," uzavřel preventista jablonecké městské policie Miloslav Lejsek. Letos v červenci při preventivní kontrole obstáli jen dva ze zastavených 34 cyklistů, v srpnu pak jen pět z dvaapadesáti.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Do školních lavic zasedlo v Jablonci přes 470 prvňáčků
Policie chystá Dopravně preventivní akci Zebra se za Tebe nerozhlédne
Táborníci navštívili jablonecké strážníky

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Hledá se jubilejní desátá Alej roku. Nominace běží do konce října

V celostátní anketě Alej roku spolku Arnika je dosud nominováno 22 alejí, z Libereckého kraje zatím žádná. Loni v kraji bodovala alej na Křížový vrch u Cvikova, za celou republiku památná alej u Rakovnického potoka. Která se stane desátou Alejí roku? Nominujte ji na www.alejroku.cz. Podrobnosti v předchozím článku zde

Jablonečtí radní schválili dvě nové obřadnice

Jablonečtí radní na svém posledním zasedání schválili dvě nové obřadnice, a to Jitku Balákovou a Janu Pastuchovou. Obě nově jmenované obřadnice budou mít na starosti vítání občánků. Na rok 2020 bylo původně plánovaných jedenáct termínů vítání nových občánků. „Vzhledem k vyhlášenému nouzovému stavu v souvislosti s Covid-19 se jarní termíny musely rušit. Tím pádem se počet nových občánků, kteří by měli být na radnici slavnostně přivítaní, zvýšil. Proto nyní vyhlašujeme termíny nové," řekla Iva Bendová z kanceláře primátora s tím, že toto byl jeden z důvodů, proč bylo třeba zvýšit i počty obřadníků.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Z převrácené Tatry ve Smržovce vytekly provozní kapaliny
Sluneční elektrárny otevřou své brány, také FTV Farma Pěnčín
VIDEO: Ohlédnutí za slavnostmi města Desná 2020
Fotbalisté Velkých Hamrů potvrdili druhé místo v divizi
Vnitřní dopravce modernizuje vozový park a má ušetřit kraji peníze

Nejčtenější články

21.09.: Hořela střecha rodinného domu v Tanvaldě
22.09.: Krajští policisté odhalili alkohol u šesti řidičů autobusů
21.09.: VIDEO: Běh Přes desenské kopce 2020

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn