V Kokoníně přivítal prvňáčky preventista městské policie

02.09.2019 21:30:41 | Autor: Jana Hajná | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

V Kokoníně přivítal prvňáčky preventista městské policie

V Jablonci nad Nisou nastoupilo během prvního školního dne k přechodům pro chodce jedenáct strážníků městské policie (MP). Do kokonínské základní školy pak přišel prvňáčky pozdravit a předat drobné dárky preventista MP Miloslav Lejsek.

„Na bezpečnost dětí dohlížíme u vybraných přechodů v blízkosti základních škol už tradičně nejen v první školní den, ale během celého školního roku. Dnes bezpečnost dětí hlídalo 11 strážníků," konstatoval Miloslav Lejsek z MP v Jablonci nad Nisou s tím, že městská policie společně s humanitním odborem věnovala dětem reflexní prvky: „Protože v dopravním provozu je pro bezpečnost důležité být viděný," dodává.

Městská policie přichází do mateřských, základních a středních škol v průběhu celého školního roku, a to v rámci prevence kriminality. Pro děti různých věkových skupin připravuje besedy a přednášky šité na míru. Od ledna do května loňského školního roku jich bylo více jak třicet. „První stupeň, tedy děti od prvních do pátých tříd, vzděláváme na téma doprava. Mluvíme o povinnostech chodců a cyklistů, učíme je povinnou výbavu kola atd.," prozradil preventista městské policie Miloslav Lejsek. Pro žáky pátých tříd jsou určené přednášky o kyberšikaně a počítačové kriminalitě. „Se sedmáky mluvíme o tabákovém zákoně, vysvětlujeme jim fungování městské policie a stálicí je dopravní výchova," připomněl.

Že výchova k bezpečnému chování je důležitá, o tom svědčí i výsledky letních preventivních akcí zvaných Kolo. „Ačkoliv je pořádáme o prázdninách už dlouhodobě a pravidelně, stále nacházíme hříšníky. Zkoumáme vybavení kola a nošení bezpečnostních helem a výsledky jsou stále smutné," uzavřel preventista jablonecké městské policie Miloslav Lejsek. Letos v červenci při preventivní kontrole obstáli jen dva ze zastavených 34 cyklistů, v srpnu pak jen pět z dvaapadesáti.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Do školních lavic zasedlo v Jablonci přes 470 prvňáčků
Policie chystá Dopravně preventivní akci Zebra se za Tebe nerozhlédne
Táborníci navštívili jablonecké strážníky

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Milion z Jablonce na dopravní obslužnost v kraji

Zastupitelé odsouhlasili Smlouvu o spolupráci při zajištění dopravní obslužnosti Libereckého kraje na období 2020-2023. Jablonec se tímto zavazuje zaplatit na zajištění dopravní obslužnosti v kraji částku jeden milion korun ročně. „Výše této částky je stanovená dohodou smluvních stran pro daný kalendářní rok jako konečná. Kraj stanoví rozsah dopravní obslužnosti a zajišťuje přepravu cestujících veřejnou drážní osobní dopravou i veřejnou linkovou dopravou a jejich propojením," připomněl primátor Jiří Čeřovský.

Kraj podpoří hospodaření v lesích

Liberecký kraj dlouhodobě podporuje hospodaření v lesích, a proto před několika lety zřídil Lesnický fond. V roce 2020 ho doplňuje o 2 miliony korun na celkovou částku 6 223 000 korun. Peníze pomohou žadatelům - vlastníkům lesů vyjma státu - v boji proti hmyzím škůdcům a k ochraně lesa před škodami způsobenými zvěří. „V rámci Lesnického fondu Libereckého kraje chceme zejména ochránit lesy proti hmyzím škůdcům pokládáním a asanací lapáků a použitím feromonových odparníků. Chceme také zabezpečit mladé lesní porosty, a proto podpoříme výstavbu nového oplocení. Peníze půjdou i na výchovné zásahy u stromů do stáří 40 let. Zde nám pomáhá i stát, který první zákroky dotuje z vlastních prostředků," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Kraj dotacemi reaguje i na současnou situaci v lesnictví, kdy se nejen v regionu šíří kůrovcová kalamita. Vloni posuzoval kraj v rámci Lesnického fondu celkem 98 žádostí o dotaci v celkové výši 3 350 840 korun.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Trestňák, penalta a body byly fuč
SDH Pěnčín/ Bratříkov má nový zásahový automobil
Jablonecké zastupitelstvo odsouhlasilo finance na provoz tramvaje
Putování po stopách Skřítka Střípka přináší v roce 2020 několik novinek
Literární večer v jablonecké galerii věnují románu Projekt Gilgameš

Nejčtenější články

23.01.: Hejtman Libereckého kraje navštívil Desnou
23.01.: Třídenní fotbalová show proběhla v jablonecké hale
23.01.: Pralyžaři podesáté míří na zásadské závody postaru

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn