V jabloneckém Eurocentru zahájili výstavu Křehká krása

08.08.2013 21:27:41 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

V jabloneckém Eurocentru zahájili výstavu Křehká krása

Unikátní a jediná svého druhu v České republice. To je velkolepá přehlídka skla a bižuterie od téměř třiceti vystavovatelů, která od dnešního dne láká návštěvníky do jabloneckého Eurocentra. Čtyřdenní akce má bohatý doprovodný program pro celou rodinu.

Perlou výstavy jsou dva střevíce, které vytvořila ve sklárně v Novém Boru světoznámá návrhářka Blanka Matragi, vstup na výstavu je zdarma. Kompletní doprovodný program výstavy Křehká krása najdete zde.

„Liberecký kraj si v minulém ročníku zvolil pro propagaci cestovního ruchu motto Křehká krása, vybroušená chuť. Tím jsme celý rok veřejnosti připomínali to, co je typické pro náš region. Vznikla řada map a brožur o bižuterii, sklářství a pivovarech, kterými se náš kraj pyšní. Jsem proto ráda, že motto nebude zapomenuto a my můžeme nadále pokračovat v podpoře sklářských podniků formou takto prestižní záležitosti, jako je výstava v jabloneckém Eurocentru. Věřím, že se výstava časem zařadí mezi nejvyhledávanější události v rámci celé České republiky," sdělila Hana Maierová, náměstkyně hejtmana Libereckého kraje.

Návštěvníci se mohou těšit na zajímavé exponáty vytvořené ze skla a bižuterie. Součástí čtyřdenní výstavy jsou i dvě sklářské pece, kde své umění budou veřejnosti ukazovat přední skláři regionu. V rámci doprovodného programu bude k dispozici i kreativní dílna se 13 ukázkami nejrůznějších technik, které tvoří základ sklářské a bižuterní tvorby. Pro malé návštěvníky je připraveno několik atrakcí, například malování na sklo, ale i hledání dvou skleněných střevíčků pro princeznu. Ty vytvořila světově uznávaná návrhářka Blanka Matragi. 

„Často se hovoří o konkurenceschopnosti a kreativitě. Velikou roli v této oblasti hrají paměťové instituce, které odkazují na tradice regionu a jejich úspěchy. Jsem proto velice ráda, že mohlo Ministerstvo kultury a Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou výrazně přispět k uskutečnění této úžasné akce," podotkla Matoušková.

Součástí akce je i výstava Zrcadlení, která představuje veřejnosti spolupráci pěti polských a deseti českých vystavovatelů. Podpora sousedního polského regionu Jelení Hora je v rámci tohoto ročníku velmi silná. Polská strana se tak neprezentuje jen sklem, ale i svojí gastronomií. Během čtyř dnů mohou návštěvníci ochutnávat nejrůznější sladkosti a uzeniny, které vznikají za našimi hranicemi.

„Nedávno u nás proběhla prezentace Vaší bižuterní tvorby. Díky velkému úspěchu chceme v našem regionu otevřít obchod s českou bižuterií, protože cítíme, že je o ni značný zájem," podotkl guvernér Jelení Hory Jacek Włodyga.

Výstavu ve čtvrtek 8. srpna v Eurocentru slavnostně zahájili (jak vidíte na titulní fotografii) náměstkyně ministryně kultury Anna Matoušková, náměstkyně hejtmana Libereckého kraje Hana Maierová, náměstkyně primátora Jablonce nad Nisou Soňa Paukrtová, předseda Svazu výrobců skla a bižuterie Pavel Kopáček, guvernér polského okresu Jelení Hora Jacek Włodyga a jednatelka Eurocentra Marta Procházková.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Křehká krása zve i na skleněné střevíčky od Blanky Matragi
Jablonecké Eurocentrum se připravuje na výstavu Křehká krása

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Milion z Jablonce na dopravní obslužnost v kraji

Zastupitelé odsouhlasili Smlouvu o spolupráci při zajištění dopravní obslužnosti Libereckého kraje na období 2020-2023. Jablonec se tímto zavazuje zaplatit na zajištění dopravní obslužnosti v kraji částku jeden milion korun ročně. „Výše této částky je stanovená dohodou smluvních stran pro daný kalendářní rok jako konečná. Kraj stanoví rozsah dopravní obslužnosti a zajišťuje přepravu cestujících veřejnou drážní osobní dopravou i veřejnou linkovou dopravou a jejich propojením," připomněl primátor Jiří Čeřovský.

Kraj podpoří hospodaření v lesích

Liberecký kraj dlouhodobě podporuje hospodaření v lesích, a proto před několika lety zřídil Lesnický fond. V roce 2020 ho doplňuje o 2 miliony korun na celkovou částku 6 223 000 korun. Peníze pomohou žadatelům - vlastníkům lesů vyjma státu - v boji proti hmyzím škůdcům a k ochraně lesa před škodami způsobenými zvěří. „V rámci Lesnického fondu Libereckého kraje chceme zejména ochránit lesy proti hmyzím škůdcům pokládáním a asanací lapáků a použitím feromonových odparníků. Chceme také zabezpečit mladé lesní porosty, a proto podpoříme výstavbu nového oplocení. Peníze půjdou i na výchovné zásahy u stromů do stáří 40 let. Zde nám pomáhá i stát, který první zákroky dotuje z vlastních prostředků," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Kraj dotacemi reaguje i na současnou situaci v lesnictví, kdy se nejen v regionu šíří kůrovcová kalamita. Vloni posuzoval kraj v rámci Lesnického fondu celkem 98 žádostí o dotaci v celkové výši 3 350 840 korun.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Trestňák, penalta a body byly fuč
SDH Pěnčín/ Bratříkov má nový zásahový automobil
Jablonecké zastupitelstvo odsouhlasilo finance na provoz tramvaje
Putování po stopách Skřítka Střípka přináší v roce 2020 několik novinek
Literární večer v jablonecké galerii věnují románu Projekt Gilgameš

Nejčtenější články

23.01.: Hejtman Libereckého kraje navštívil Desnou
23.01.: Třídenní fotbalová show proběhla v jablonecké hale
23.01.: Pralyžaři podesáté míří na zásadské závody postaru

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn