V jablonecké restauraci unikl oxid uhelnatý, osm lidí se přiotrávilo

12.01.2020 11:40:49 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

V jablonecké restauraci unikl oxid uhelnatý, osm lidí se přiotrávilo

Aktualizováno 13. 1.: V souvislosti s únikem oxidu uhelnatého v restauraci v Rýnovicích v sobotu 11. ledna muselo být hospitalizováno k lékařskému ošetření celkem osm osob.

„V sobotu večer v půl deváté policisté na lince 158 přijali oznámení o úniku oxidu uhelnatého v jedné restauraci v Jablonci nad Nisou - Rýnovicích. Provedeným šetřením bylo zjištěno, že oxid uhelnatý unikl z plynového kotle, který je umístěn ve sklepě uvedeného objektu. V době události se v restauraci nacházelo celkem 11 osob včetně personálu," sdělila tisková mluvčí jablonecké policie Dagmar Sochorová.

Jedna žena byla posádkou Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje převezena do hyperbarické komory v Liberci a sedm osob bylo hospitalizováno v jablonecké nemocnici. „V současné době šetříme veškeré okolnosti celé události a předmětem tohoto šetření je samozřejmě i stanovení právní kvalifikace," doplnila Dagmar Sochorová.

Aktualizace ze dne 12. 1. 2020 v 11.15:

Všech sedm hospitalizovaných osob v jablonecké nemocnici bylo v dopoledních hodinách propuštěno.

„Došlo k technické závadě na kotli, která měla za následek únik oxidu uhelnatého. Kotel je nově instalovaný a plní veškeré požadavky, což můžeme doložit kompletními revizními doklady, které jsme předali policii. Celá skutečnost nás velmi mrzí, ale došlo k nešťastné náhodě a podnikáme veškeré kroky, aby se již nic podobného nestalo," uvedli ve svém prohlášení na sociální síti majitelé postiženého Motorestu H + H.  

Druhá aktualizace ze dne 13. 1. 2020 v 8.00:

„Na základě dosud provedeného šetření jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti. Celý případ si od policistů z Obvodního oddělení ve Mšeně převzali jablonečtí kriminalisté," doplnila tisková mluvčí jablonecké policie.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kvůli oxidu uhelnatému byl evakuován rodinný dům v Jablonci
V domě ve Smržovce unikal oxid uhelnatý, tři osoby museli ošetřit
Muž v Železném Brodě zemřel na otravu oxidem uhelnatým

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Aktuální překážky na jabloneckých komunikacích

Souhrn dopravních překážek na jabloneckých ulicích: 1) výkop do kříže na pěší zóně v křižovatce ulic Lidické a Komenského bude trvat do 8. června. Jeho důvodem je oprava plynárenského zařízení; 2) do 19. června budou probíhat práce ve výkopu v ulici Panenská, kde budou dělníci pracovat na odstranění havárie kanalizačního řadu; 3) do konce června bude stát lešení na chodníku u tribuny B fotbalového stadionu v ulici Vrkoslavická; 4) do 10. srpna se bude opravovat havárie kanalizace v ulici Plynární, staveniště zabere zhruba dva metry čtverečné ulice.

Od července povede odbor rozvoje města Jablonec nový vedoucí

Jablonecký magistrát bude mít od července nového vedoucího odboru územního a hospodářského rozvoje. Rada města rozhodla na základě výsledku výběrového řízení jmenovat do funkce Martina Jančíka. Současný vedoucí odboru územního a hospodářského rozvoje Otakar Kypta rezignoval na svou funkci už počátkem tohoto roku, a to ke konci června. Do výběrového řízení předložili úplné přihlášky tři kandidáti. Výběrová komise doporučila na jmenování do funkce dva z nich. „Podle názoru komise jsou oba dva uchazeči pro funkci vedoucího v oblasti rozvoje vhodní z hlediska svých znalostí na úseku projektů či územního plánování," konstatoval tajemník magistrátu Marek Řeháček.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Další krok k rekonstrukci Ještědu. Vznikla architektonická studie obnovy
Obrazem: Fotbalová rozlučka Jozefa Kadlice v Tanvaldě
Turistické autobusy s přepravou kol jezdí v Českém ráji i v roce 2020
Policisté z Jablonecka děkují za darované potraviny v nouzovém stavu
Jablonecký běh do pohody trochu jinak

Nejčtenější články

02.06.: Motocyklista upadl při předjíždění auta v Jablonci U Přehrady
03.06.: Policisté z Jablonecka děkují za darované potraviny v nouzovém stavu
02.06.: V Městské galerii MY zahájí odloženou výstavu mladých krajinářů

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn