V jablonecké restauraci unikl oxid uhelnatý, osm lidí se přiotrávilo

12.01.2020 11:40:49 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

V jablonecké restauraci unikl oxid uhelnatý, osm lidí se přiotrávilo

Aktualizováno 13. 1.: V souvislosti s únikem oxidu uhelnatého v restauraci v Rýnovicích v sobotu 11. ledna muselo být hospitalizováno k lékařskému ošetření celkem osm osob.

„V sobotu večer v půl deváté policisté na lince 158 přijali oznámení o úniku oxidu uhelnatého v jedné restauraci v Jablonci nad Nisou - Rýnovicích. Provedeným šetřením bylo zjištěno, že oxid uhelnatý unikl z plynového kotle, který je umístěn ve sklepě uvedeného objektu. V době události se v restauraci nacházelo celkem 11 osob včetně personálu," sdělila tisková mluvčí jablonecké policie Dagmar Sochorová.

Jedna žena byla posádkou Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje převezena do hyperbarické komory v Liberci a sedm osob bylo hospitalizováno v jablonecké nemocnici. „V současné době šetříme veškeré okolnosti celé události a předmětem tohoto šetření je samozřejmě i stanovení právní kvalifikace," doplnila Dagmar Sochorová.

Aktualizace ze dne 12. 1. 2020 v 11.15:

Všech sedm hospitalizovaných osob v jablonecké nemocnici bylo v dopoledních hodinách propuštěno.

„Došlo k technické závadě na kotli, která měla za následek únik oxidu uhelnatého. Kotel je nově instalovaný a plní veškeré požadavky, což můžeme doložit kompletními revizními doklady, které jsme předali policii. Celá skutečnost nás velmi mrzí, ale došlo k nešťastné náhodě a podnikáme veškeré kroky, aby se již nic podobného nestalo," uvedli ve svém prohlášení na sociální síti majitelé postiženého Motorestu H + H.  

Druhá aktualizace ze dne 13. 1. 2020 v 8.00:

„Na základě dosud provedeného šetření jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti. Celý případ si od policistů z Obvodního oddělení ve Mšeně převzali jablonečtí kriminalisté," doplnila tisková mluvčí jablonecké policie.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kvůli oxidu uhelnatému byl evakuován rodinný dům v Jablonci
V domě ve Smržovce unikal oxid uhelnatý, tři osoby museli ošetřit
Muž v Železném Brodě zemřel na otravu oxidem uhelnatým

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Syn nalezené seniorky v Semilech poděkoval hasičským kynologům

Přátelské setkání se uskutečnilo v pondělí odpoledne na hasičské stanici v Semilech za přítomnosti všech kynologů, kteří se účastnili nedávné pátrací akce po starší ženě v Semilech. Nechyběli ani hlavní aktéři, a to kynologičtí psi. Pan Daneš, syn včas nalezené ženy, obdaroval čtyřnohé zachránce speciálními pamlsky, na kterých si určitě s chutí pochutnají. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Milion z Jablonce na dopravní obslužnost v kraji

Zastupitelé odsouhlasili Smlouvu o spolupráci při zajištění dopravní obslužnosti Libereckého kraje na období 2020-2023. Jablonec se tímto zavazuje zaplatit na zajištění dopravní obslužnosti v kraji částku jeden milion korun ročně. „Výše této částky je stanovená dohodou smluvních stran pro daný kalendářní rok jako konečná. Kraj stanoví rozsah dopravní obslužnosti a zajišťuje přepravu cestujících veřejnou drážní osobní dopravou i veřejnou linkovou dopravou a jejich propojením," připomněl primátor Jiří Čeřovský.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Už 13. ročník Jilemnické 50 se jel na Horních Mísečkách
Další budovy v Ralsku půjdou k zemi, kraj zde chce mít čisto a bezpečno
VIDEO: Cesta ze severu Čech až do španělské Marbelly
Cenná výhra Bižuterie nad týmem Žabiny Brno B
Blíží se další ročník Soutěže Karla Hubáčka

Nejčtenější články

26.01.: SDH Pěnčín/ Bratříkov má nový zásahový automobil
27.01.: Obrazem: Slavnostní ples přátel umění města Tanvald
27.01.: Obrazem: Zásadská Pralyže 2020

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn