V Jablonci v sobotu startuje Mistrovství ČR v aquatlonu

15.04.2016 12:11:54 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

V Jablonci v sobotu startuje Mistrovství ČR v aquatlonu

V sobotu 16. dubna v Jablonci nad Nisou pokračuje Český pohár v aquatlonu. Závod s názvem Skupina ČEZ MČR v aquatlonu Jablonec nad Nisou 2016 je po Českých Budějovicích, Karviné a Praze již čtvrtým dějstvím v šestidílném prestižním seriálu a zároveň je pro letošní rok Mistrovstvím České republiky. Aquatlon se v Jablonci koná už posedmé a potřetí jako národní šampionát. Závod se skládá ze dvou částí - plavání v jabloneckém bazénu a běhu, kde se na žádost svazu triatlonu poběží na tartanovém oválu na Střelnici.

Závod je určen pro všechny věkové i výkonnostní kategorie a ve středu, kdy se uzavřely elektronické přihlášky, bylo přihlášeno 224 závodníků. „Z toho máme velkou radost. Nárůst je zjevný hlavně u mladších kategorií a překvapivě u kategorií dorostu. Je jedině dobře, že tu bude tolik mladých. Chtěli jsme mít tak dvě stovky závodníků, ale to jsme již překročili a to se mohou ještě hlásit závodnici přímo u prezentace v den závodu od 8 hodin ve vestibulu bazénu," spokojeně konstatoval Tomáš Janata, ředitel závodu.

V Jablonci se bude závodit v kombinaci plavání a běhu a na dospělé kategorie a juniory čekají tratě 800 metrů plavání a 5 kilometrů běhu. Žáci od 8 do 11 let budou soutěžit na distancích 100 metrů plavání a kilometr běhu, žáci od 12 do15 let pak na tratích 200 metrů plavání a 2 kilometry běhu. Dorostenci absolvují 400 metrů plavání a 3 kilometry běhu.

„Poplave se 800 metrů, což je dvakrát více než při ostatních aquatlonových závodech. Takže si u nás sportovci pobudou ve vodě o něco déle. V Jablonci máme osmidráhový bazén, takže najednou poplave 16 lidí. A to je divácky hodně atraktivní. Mohu jen doporučit. Jelikož jde o mistrovství republiky, tak běh je pak s hromadným startem na atletickém oválu," prozradil ředitel závodu.

Ve startovní listině hlavních kategorií nacházíme jména, která jsou zárukou kvalitních výkonů, protož to jsou loňští vítězové nebo medailisté a to jak v kategorii mužů i žen. Pro jablonecké diváky je určitě nejzajímavější start domácí české reprezentantky v triatlonu Petry Kuříkové, která se teprve ve středu vrátila za závodů v Austrálii a na Novém Zélandu a přes možné aklimatizační potíže se objeví na startu a bude obhajovat loňský titul. Cestu jí budou chtít zkřížit hlavně vítězky předcházejících závodů ČP Švadlenková a Zimovjanová. Diváci budou také fandit i vítězce dalšího závodu ČP v Budějovicích další domácí vycházející hvězdičce Natálce Bělinové (roč. 2000).

Mezi muži jsou favorité téměř daní, protože na start se postaví všichni tři medailisté z loňského šampionátu Powada, Linduška i Václavík a už také proto, že všichni jsou vítězi dosavadních závodů Českého poháru. K těm lepším budou určitě konkurovat i jablonečtí závodníci, loňský junior Lukáš Novák a nebo velezkušený Jan „Venca" Francke.

Věřme, že bude přát počasí a vyjde předpověď na polojasno a 12 stupňů, a ne jako loni, kdy bylo několik stupňů nad nulou a pocitově tak mírně pod nulou. Snad to letos v tomto směru bude lepší.

Start první rozplavby je naplánován na 9:45 hodin. Běžecká část je pak připravena na tartanovém oválu Střelnice a první běžci vyrazí na trať ve 13 hodin.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

KAM ZA SPORTEM: 15. – 18. 4. 2016
Jablonec bude hostit mistrovství republiky v aquatlonu

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Muzea oslaví Mezinárodní den archeologie

Oslava nadšení z objevování historie - to je Mezinárodní den archeologie, který připadá na celém světě vždy na třetí říjnovou sobotu. Pracovníci Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě uchystali na sobotu 19. října akci nazvanou Malé archeologické putování Českou Lípou. Muzeum Českého ráje v Turnově si připravilo již na čtvrtek 24. října přednášku a komentované prohlídky. Přednáška Romana Sirovátky seznámí publikum s novými archeologickými objevy turnovských archeologů za poslední dva roky. Více podrobností

Aktuální dopravní uzavírky v Jablonci nad Nisou

Do 19. října bude úplně uzavřená ulice Tichá a ve dnech 17. - 26. října bude zcela uzavřená ulice Jindřichovská. Důvodem obou uzavírek v Jablonci nad Nisou budou překopy ulic kvůli plynovodu. Objízdné trasy nejsou vedené. Další úplná uzavírka se týká ulice Zlatá mezi ulicemi Svatopluka Čecha a V Luzích, a to od 11. do 20. října. Ani zde nebude vedená objízdná trasa a v době uzavírky tu bude probíhat stavba sítí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Rokytničtí záchranáři budou od příštího roku v novém
Basketbalistky oslavily sedmdesátku výhrou nad Spartou
Žitavská úzkokolejka dá Čechům dárek ke státnímu svátku
Velké Hamry přivezly bod po prohraných penaltách
Jablonecká firma dostala za znečišťování ovzduší pokutu 200 tisíc korun

Nejčtenější články

21.10.: Neznámá šelma se stále pohybuje u Jablonce, vydali povolení k odlovu
22.10.: Jablonecká firma dostala za znečišťování ovzduší pokutu 200 tisíc korun
21.10.: Ztracenou osobu našli v lese poblíž Viničné cesty v Jizerských horách

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn