V Jablonci připadlo dalších 15 cm sněhu

08.01.2019 14:22:52 | Autor: mh | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

V Jablonci připadlo dalších 15 cm sněhu

Jablonec nad Nisou zažívá skutečnou zimu. Úklid města probíhá 24 hodin denně dle pokynů dispečinku Technických služeb Jablonec N. n. s. r. o. (TSJ) a schváleného Plánu zimní údržby 2018/19. Za poslední dny napadlo zhruba 15 cm sněhu, od začátku zimního období pak celkem 90 cm.

Zimní údržbu v Jablonci nad Nisou komplikuje aktuální průběh počasí, kdy sněžení střídá obleva a následný mráz. Zejména na chodnících, parkovacích plochách a silnicích uklízených ve III. pořadí, kde se nestihlo včas stáhnout rozmoklou vrstvu sněhu, zůstávají zmrzlé krusty, které technika nedokáže účinně odstranit. Situace by se měla zlepšit předpovídaným sněžením, kdy vrstvy postupně změknou pod novým sněhem.

Potíže při úklidu, stejně jako každou zimu, způsobují dlouhodobě zaparkovaná auta v ulicích a na sídlištích. „Žádáme proto majitele vozů, aby přeparkovali a umožnili úklid ulic a parkovišť a také průjezd průtahové techniky," apeluje Pavel Kozák z technického odboru magistrátu. Dodává ještě, že vedení města zvažuje vypnutí parkovacích automatů na Horním náměstí a parkoviště nechat jako odstavné, právě kvůli uvolnění parkovacích míst v ulicích.

S ohledem na předpověď počasí, která avizuje husté sněžení, probíhají koordinační schůzky zástupců magistrátu, technických služeb, krajských silničářů i Policie ČR, aby došlo k minimalizaci případných komplikací.

Případné připomínky k zimní údržbě mohou občané směřovat na dispečink zimní údržby TSJ, který v zimním období funguje nonstop na telefonním čísle 775 790 315.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Situaci na jabloneckých silnicích i celém kraji komplikuje nový sníh
Jablonec od 2. ledna zasypává sníh
Vítr a sněžení komplikují dopravu v Libereckém kraji
V jablonecké ulici Jungmannova poškodil padající led ze střech tři auta
Z Jablonce hlásí: Na zimu připraveni
Silničáři v Libereckém kraji jsou na zimu připravení

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Hejtman Libereckého kraje bude posedmnácté odpovídat online

Ve středu 26. června od 21 hodin mohou návštěvníci facebookového profilu Libereckého kraje již posedmnácté položit prostřednictvím komentářů pod online přenos dotaz Martinu Půtovi. Pokud máte zájem o zodpovězení otázek či chcete zhlédnout reakce Martina Půty na různorodé dotazy, stačí se ve středu 26. června ve 21 hodin přihlásit ke svému facebookovému profilu a zavítat na stránky Libereckého kraje: https://www.facebook.com/libereckraj/. Své otázky můžete napsat do komentářů přímo pod živý přenos. Hejtman si tradičně dotazy přečte a zodpoví. Online vysílání se uskuteční již posedmnácté. Tentokrát proběhne z jabloneckého Tajvanu.

Muzeum Českého ráje v září otevře novou horolezeckou expozici

Do závěrečné fáze vstupují práce na přípravě nové stálé expozice Muzea Českého ráje v Turnově. Ponese název Z Českého ráje na vrcholy světa a bude se zabývat historií horolezectví - právě to má totiž v okolí Turnovska mnohaletou tradici. Expozice uvítá první návštěvníky 7. září tohoto roku. Více podrobností na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zemřel Josef Boček, dlouholetý sbormistr SPS Janáček a pedagog
Pozvánka na Pelechovské hry
Prasoloppet 2019 objektivem Jany Veselé
Liberečtí hasiči nejlepší ve čtyřčlenném raftu na divoké vodě
Český oddílový rekord juniorek LIAZU

Nejčtenější články

23.06.: Prasoloppet 2019 objektivem Jany Veselé
21.06.: Letní kino v Jablonci zahajuje sezonu
21.06.: V Bělé po duelu se Smržovkou převzali pohár pro Mistra I.B třídy!

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn