V Jablonci při slavnostním koncertu ocenili nejlepší pečovatelky

13.06.2016 18:23:14 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

V Jablonci při slavnostním koncertu ocenili nejlepší pečovatelky

Statutární město Jablonec nad Nisou již šest let pořádá koncertní programu u příležitosti Mezinárodního dne proti násilí na seniorech, který připadá na 15. června. Letos už počtvrté také bylo součástí slavnostního odpoledne udílení ocenění Jablonecká pečovatelka. Cenu si z jabloneckého divadla v pátek 10. června odneslo 8 pečovatelek a osobních asistentek.

„Domácí násilí je problém, o němž je potřeba hovořit a šířit osvětu, aby se oběti ale ani svědci různého typu domácího násilí nebáli promluvit a požádat o pomoc. Koncert problém nevyřeší, ale je dobré si občas i nepříjemné věci připomenout a mluvit o nich. Naše pravidelná setkání v divadle takovou příležitostí jsou," řekl patron koncertu primátor města Petr Beitl.

Koncert dua Kamélie<br />Autor: Archiv magistrátu města Jablonec nad Nisou Slavnostní Letošní ročník koncertu se odehrál v rytmu 80. let 20. století, kam diváky svými písničkami přenesly Kamélie - nestárnoucí plavovlásky Dana Buštíková a Hana Vlková. Průvodcem odpoledne byl vtipný a pohotový Alexandr Hemala a o hudební doprovod se postaral Orchestr Ladislava Bareše.

Organizátoři koncertu jsou už tradičně Statutární město Jablonec nad Nisou, Diakonie ČCE Jablonec nad Nisou a Centrum sociálních služeb Jablonec nad Nisou, p. o.

Jablonecká pečovatelka 2016

Schopnost vcítit se do potřeb druhého člověka, láskyplný přístup, ochota pomáhat, profesionalita. To jsou schopnosti, které nejsou cizí žádné z osmi žen, které letos obdržely ocenění Jablonecká pečovatelka 2016.

„Oceněním Jablonecká pečovatelka vzdáváme hold práci lidí v sociálních službách - pečovatelům a pečovatelkám, osobním asistentům a asistentkám, kteří se své profesi pomáhají ostatním lidem. Pečovatelky odvádějí ohromný kus práce a pomáhají potřebným jak fyzicky tak psychicky," řekl Pavel Svoboda, náměstek primátora pro humanitní oblast, který nad letošním ročníkem Jablonecké pečovatelky převzal záštitu.

Poprvé se ocenění v Jablonci předávalo čtyřmi lety. Ohlasy byly velmi pozitivní nejen mezi pečovatelkami, ale hlavně mezi těmi, kteří jejich služby využívají. Zatímco v prvním ročníku v roce 2013 své nejlepší pečovatelky a osobní asistentky nominovaly tři organizace, vloni už to bylo šest subjektů a letos přišly nominace od celkem osmi organizací poskytujících sociální služby. Organizace vybírá ze svého středu tu pečovatelku nebo osobní asistentku, která by měla být dle jejich názoru oceněna nejen za práci s klienty ale i za své další profesní i osobní kvality.

Oceněné jablonecké pečovatelky<br />Autor: Archiv magistrátu města Jablonec nad Nisou

Ocenění Jablonecká pečovatelka 2016 na Koncertu proti násilí na sseniorech v pátek 10. června 2016 v Městském divadle v Jablonci nad Nisou převzaly:

Liběna Petrlíková - Anavita, a. s. - DS Jablonec
• Jako pečovatelka pracuje 8 let, necelý rok pak působí v nově otevřeném domově seniorů. Do péče o klienty vnáší klid, dokáže odhadnout jejich potřeby a navázat komunikaci i s hůře komunikujícím člověkem. Pro své kolegy je správným týmovým hráčem.

Kateřina Valentová - Centrum sociálních služeb Jablonec nad Nisou, p. o.
• Jako pečovatelka pracuje 23 let. Je zkušenou pečovatelkou s profesionálním, ale lidským přístupem. Její předností je diskrétnost, porozumění a pochopení. Pro kolektiv je nepostradatelná především pro samostatné rozhodování a každodenní plné nasazení.

Bohumila Sladká - Centrum pro zdravotně postižené Libereckého kraje, o. p. s.
• Práci osobní asistentky vykonává 7 let. Jejími klienty jsou děti, osoby se zdravotním postižením i senioři. U klientů je oblíbená a v rodinách působí přirozeně, klientům pomáhá a motivuje je, aby mohli co nejdéle zůstat spokojení ve svém domácím prostředí. Paní Sladká již byla vyhlášena Jabloneckou pečovatelkou v roce 2014.

Ludmila Klimundová - Diakonie CČE, Jablonec nad Nisou
• V Diakonii pracuje 4 roky. Je velmi pracovitá, spolehlivá a samostatná. Je všímavá k potřebám klientů, motivuje je a podporuje. Dokáže si poradit v krizových situacích. U práce přemýšlí a umí si ji dobře zorganizovat.

Renata Stibůrková - Domov důchodců Jablonecké Paseky, p. o.
• Jako pečovatelka pracuje 8 let. Má pěkný vztah ke klientům, je empatická a dokáže vypozorovat i potřeby těch, kteří se nedovedou sami vyjádřit. Je oblíbená mezi klienty i jejich rodinami. Dokáže si samostatně poradit a řešit provozní záležitosti. Je na ni stoprocentní spolehnutí.

Milada Jiřímská - Hospicová péče sv. Zdislavy, o. p. s.
• V hospici pracuje 5 let, začínala jako dobrovolnice ještě před tím, než vznikla možnost pracovat na pozici pečovatelky. Je spolehlivá, veselá, kreativní, soucitná a schopná přizpůsobit se mentalitě klienta a jeho rodiny. Patří mezi „držáky" pečovatelského týmu Hospicové péče.

Petra Okrouhlíková - Rodina 24
• Jako osobní asistentka v Rodině 24 pracuje 4 roky. Svoji práci vykonává svědomitě a s respektem ke způsobu života každého klienta. Zajímá se o zájmy klientů a snaží se je co nejvíce zapojit. Je dobrým příkladem svým služebně mladším kolegům.

Ludmila Vobrubová - SeniA
• Ve sdružení pracuje 9 let, v sociálních službách již má třicetiletou praxi. Nominovaná je pro svůj neutuchající elán, pozitivní energii, kterou vkládá do své práce a naprostou spolehlivost.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

O domácím násilí a násilí na seniorech je potřeba hovořit
Klobouková slavnost v jablonecké Novoveské ulici se opět vydařila
Musíme komunikovat, shodli se odborníci na zdravotní a sociální péči
V Jablonci opět ocení nejlepší pečovatelky
Cenu veřejnosti získala pečovatelka Martina Kurpitová

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Zateplováním se v krajských budovách ušetří ročně více než milion korun

V letech 2016-2019 ušetřil Liberecký kraj díky zateplování svých budov 3,5 milionu korun. Vyplývá to z analýzy dat z modulu ENERGIE. Ta probíhá pravidelně každý rok. Porovnávají se v ní mimo jiné spotřeby objektů před provedením revitalizačních opatření, tedy před zateplením, a po nich. Ve všech budovách ve správě Libereckého kraje se v letech 2016-2019 ušetřilo 3 250 000 kWh. Ve finančním vyjádření to je 3 500 000 korun. „Je jasně vidět, že investice do revitalizací plášťů budov se dlouhodobě vyplácejí. Navíc snížením spotřeby snižujeme i tzv. uhlíkovou stopu a pomáháme přírodě. Rozhodně v tom hodláme pokračovat," okomentovala výsledky analýzy statutární náměstkyně hejtmana pro řízení ekonomiky, správy majetku a informatiky Jitka Volfová.

Náročný začátek týdne v Krkonoších. Horská služba zasahovala pětkrát

Prodloužený víkend znamenal výrazně vyšší počet návštěvníků Krkonoš a s tím i nárůst počtu zásahů, do Špindlerova Mlýna letěl i vrtulník. Pět náročných zásahů jen za posledních 24 hodin má za sebou Horská služba ze Špindlerova Mlýna. Podrobnosti o zásazích na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Bratři Ebenové poprvé zahrají na Sedmihorském létě
Dny lidové architektury opět představí tradiční řemeslnou výrobu
Obrazem: Premiérový Farský trh v Jablonci
Tip na výlet v našem kraji, tentokrát na Čertovy kameny u Josefova Dolu
Na led vyjedou jablonečtí hokejisté až v polovině srpna

Nejčtenější články

11.07.: Lidí s koronavirem v kraji aktuálně 96, v okrese Jablonec přibylo 6 osob
12.07.: Obrazem: Premiérový Farský trh v Jablonci
10.07.: Do Jablonce míří Pilař a Hrubý

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Eshop zaměřený na prodej postelí, matrací, roštů a doplňků pro zdravý spánek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn