V Jablonci pořádali Den IZS

12.06.2019 18:49:11 | Autor: jh, zš, pjs | Rubrika: Krimi | Obce: Jablonec nad Nisou

V Jablonci pořádali Den IZS

Několik stovek diváků mělo možnost v úterý 11. června na jabloneckém Horním náměstí vidět složky Integrovaného záchranného systému a další profese v akci při Dni IZS.

Součástí programu byly například ukázky vyprošťování zraněných osob z havarovaného auta, zásahu Horské služby Jizerské hory na věži kostela Nejsvětějšího Srdce Ježíšova nebo bojového umění MUSADO v podání příslušníků Armády ČR. Celý program zakončila ukázka spolupráce leteckých záchranářů, vrtulníku společnosti DSA, Vodní záchranné služby a Policie ČR na jablonecké přehradě.

Příchozí mohli zhlédnout techniku hasičů, v dopoledním bloku nechyběla dynamická ukázka vyproštění zraněné osoby z havarovaného vozidla. Letos vzhledem k tropickým teplotám byla obzvláště náročná.

Den IZS v Jablonci nad Nisou<br />Autor: HZS Libereckého kraje, územní odbor Jablonec nad Nisou Malí i velcí účastníci se také zastavovali ve stánku preventivně výchovné činnosti, kde se soutěžilo. Otázky směřovaly na správné ohlášení události na tísňovou linku, výstroj a výzbroj hasiče či správné zabalení evakuačního zavazadla.

Den Integrovaného záchranného systému zahájil primátor Jablonce nad Nisou Milan Kroupa, který zároveň předal zástupcům Policie ČR, Zdravotnické záchranné služby LK, Městské policie Jablonec nad Nisou a Hasičského záchranného sboru LK permanentky, které jim umožní po předložení služebního průkazu zdarma využívat některá městská sportoviště.

„Tímto gestem jsme chtěli dát najevo, že si práce strážníků, policistů, hasičů a záchranářů moc vážíme. Poděkování si však zaslouží nejen všechny složky IZS, ale i členové horské služby, vodní záchranné služby, červeného kříže, dobrovolných hasičů, armády, lékaři a sestry, vězeňská služba a další profese, které se včera v Jablonci prezentovaly," řekl primátor Milan Kroupa a dodal: „Zvlášť bych chtěl vyzdvihnout schopnost spolupráce všech složek při zásazích. Myslím, že Den IZS je jasným důkazem toho, že se v naší zemi můžeme cítit bezpečně."

Den IZS v Jablonci nad Nisou<br />Autor: HZS Libereckého kraje, územní odbor Jablonec nad Nisou Jablonecký Den IZS byl tradičně rozdělen do dvou bloků, dopoledního a odpoledního. „Na dopolední část programu chodí zpravidla děti a žáci z mateřských a základních škol. Kromě zhlédnutí praktických ukázek mohli navštívit i stánky jednotlivých složek, kde se mohli zábavnou formou řadu věcí dozvědět a naučit," doplnil vedoucí oddělení krizového řízení statutárního města Jablonec nad Nisou Vratislav Pavlín s tím, že se fronty tvořily například u trenažeru BESIPu, kde si návštěvníci akce mohli na vlastní kůži vyzkoušet, jak důležité je mít v autě zapnutý bezpečnostní pás. Velký zájem byl také o primární zdravotní péči, kterou na akci předváděly Zdravotnická záchranná služba LK, Nemocnice Jablonec nad Nisou a Český červený kříž.

Na Horním náměstí se rovněž prezentovala jablonecká městská policie. „Oddělení prevence kriminality připravilo dopravní kvíz zaměřený na chodce a cyklisty. Zájemcům jsme také ukazovali služební vozidlo určené k měření rychlosti," upřesnil preventista Miloslav Lejsek s tím, že za správné vyplnění kvízu si návštěvníci akce odnášeli omalovánky, pexesa s dopravní tématikou a reflexní pásky. Stánek městských strážníků zaujal okolo 350 návštěvníků.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Pozvánka na den IZS v Jablonci
Obrazem: Den IZS v Albrechticích se vydařil
V Železném Brodě pořádali Den IZS

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 17 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Zateplováním se v krajských budovách ušetří ročně více než milion korun

V letech 2016-2019 ušetřil Liberecký kraj díky zateplování svých budov 3,5 milionu korun. Vyplývá to z analýzy dat z modulu ENERGIE. Ta probíhá pravidelně každý rok. Porovnávají se v ní mimo jiné spotřeby objektů před provedením revitalizačních opatření, tedy před zateplením, a po nich. Ve všech budovách ve správě Libereckého kraje se v letech 2016-2019 ušetřilo 3 250 000 kWh. Ve finančním vyjádření to je 3 500 000 korun. „Je jasně vidět, že investice do revitalizací plášťů budov se dlouhodobě vyplácejí. Navíc snížením spotřeby snižujeme i tzv. uhlíkovou stopu a pomáháme přírodě. Rozhodně v tom hodláme pokračovat," okomentovala výsledky analýzy statutární náměstkyně hejtmana pro řízení ekonomiky, správy majetku a informatiky Jitka Volfová.

Náročný začátek týdne v Krkonoších. Horská služba zasahovala pětkrát

Prodloužený víkend znamenal výrazně vyšší počet návštěvníků Krkonoš a s tím i nárůst počtu zásahů, do Špindlerova Mlýna letěl i vrtulník. Pět náročných zásahů jen za posledních 24 hodin má za sebou Horská služba ze Špindlerova Mlýna. Podrobnosti o zásazích na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

O prázdninách se v jabloneckých školách opravuje
Ve Skřivánčí ulici v Jablonci se srazil kamion s osobním autem
Tábor nejen pro neslyšící děti měl letos název Svět kolem nás
Program kin v Jablonci nad Nisou od 9. do 22. července
Obrazem: Rally Bohemia 2020

Nejčtenější články

11.07.: Lidí s koronavirem v kraji aktuálně 96, v okrese Jablonec přibylo 6 osob
13.07.: Ve Skřivánčí ulici v Jablonci se srazil kamion s osobním autem
12.07.: Obrazem: Premiérový Farský trh v Jablonci

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn