V Jablonci pokračují čtyři stavby, v dubnu začnou další dvě

01.04.2020 17:27:27 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

V Jablonci pokračují čtyři stavby, v dubnu začnou další dvě

Ani opatření související s nákazou koronaviru nezastavila stavby ve městě. V Jablonci jsou momentálně rozpracované čtyři, v dubnu by měly začít další dvě. Nejčastěji zmiňované jsou ve městě dvě velké rekonstrukce - v únoru začala ta v ulici V Aleji, v polovině března pak loni odložená, rozsáhlá rekonstrukce sítí a povrchů v ulicích Poštovní a Budovatelů. U obou je uzavírka úplná.

„V Aleji prochází rekonstrukcí vodovod a kanalizace. Poté oddělení investiční výstavby zrekonstruuje vozovku, chodníky, veřejné osvětlení a osadí novou zeleň. Výsledkem stavby bude také legalizace maximálně možného počtu parkovacích míst. Pro dopravu bude ulice V Aleji po etapách zcela uzavřená do letošního listopadu," vysvětlil náměstek pro rozvoj města Petr Roubíček.

V ulicích Poštovní a Budovatelů se rekonstruuje vedení plynu, vodovod i splašková kanalizace, město buduje novou dešťovou kanalizaci. „Plánujeme také stavbu retenční nádrže, obnovené budou komunikace i chodníky včetně veřejného osvětlení. Výstavba je náročná na koordinaci a vyžádala si velké objížďky, protože ulice Poštovní a Budovatelů a posléze oblast Anenského náměstí, až se stavba posune, budou až do října uzavřené," dodal Roubíček.

Vedení plynu se rekonstruuje také v uzavřené ulici Uhelná, práce potrvají ještě v dubnu, nebo v částečně uzavřené ulici Janovská, v níž budou dělníci ještě v květnu. Po Velikonocích, dle předpokladu od 15. dubna, by se měla částečně uzavřít ulice Březová od ulice V Luzích až po ulici Na Šumavě. „Částečná uzavírka tohoto úseku potrvá do konce května. Zároveň však od 1. května bude zahájena II. etapa rekonstrukce plynu od ulice Na Šumavě až po ulici Jeronýmova včetně. Vedou se však jednání o obráceném směru či realizaci z obou konců. V tomto úseku se také předpokládá částečná uzavírka. Od června do října by se ulice Březová měla uzavřít úplně, protože se k rekonstrukci plynu přidá ještě rekonstrukce vodovodu a kanalizace," uvedl Pavel Sluka, vedoucí oddělení investiční výstavby.

Do června potrvá likvidace havárie a rekonstrukce plynovodu při částečné uzavírce v ulicích Vodní a Havlíčkova. V dubnu by měla Krajská správa silnic Libereckého kraje začít stavět okružní křižovatku v ulicích Palackého - Želivského - Janovská - Čs. armády. „Křižovatka se zde bude uzavírat na etapy, průjezdná bude vždy jedním jízdním pruhem," připomněl náměstek Roubíček s tím, že hotovo by mělo být letos v září.

Od května do září bude úplně uzavřená ulice Turnovská kvůli přeložce vodovodu, do října pak počítá s úplnou uzavírku rekonstrukce vodovodu a kanalizace v ulici U Starého buku nebo rekonstrukce vodovodu v ulici Sněhová.

Další uzavírky ulic

• kvůli výkopu pro položení kabelu nízkého napětí bude částečná uzavírka v délce 7,5 metru v ulici Zlatá od domu 1281/4 k domu čp. 1282/1. Práce začnou 6. dubna
a potrvají tři dny.
• částečnou uzavírku ulice Jabloňová mají povolenou stavebníci rodinného domu kvůli vodovodní přípojce, a to od 1. dubna do 1. května.
• a zvláštní užívání komunikace je povolené v pěší zóně v ulici Podhorská a v části Mírového náměstí u domu čp. 2275/1, kde zabere zhruba 1,5 metru široký a 36 metrů dlouhý pruh lešení. Zábor území je povolený na sedm dní v rozpětí od 1. dubna
do konce května dle potřeby stavebníka.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Na Rádelském mlýnu další omezení. Uzavírka na Jablonec od 14. dubna
Liberecký tunel projde uzavírkou, omezení čeká řidiče i na Turnovsku
Vyfrézovaná místa na silnicích v Jablonci jsou opravená
Stavba v jabloneckém centru začne 16. března
Most u městských lázní v Jablonci se opravuje
Rekonstrukce jablonecké ulice V Aleji začne v polovině února

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Lokalita Přírodního divadla v Rokytnici po čase opět ožije!

Letní příroďák je zábavnou akci pro všechny, která se uskuteční už v sobotu 15. srpna od 15 hodin v areálu Přírodního divadla v Rokytnici nad Jizerou. Pobaví vás dva koncerty, letní kino i společná zábava. Po celou dobu bude zajištěno bohaté občerstvení, výběr nápojů i možnost opečení si špekáčků na ohni. Vstupné je dobrovolné. Podrobná pozvánka

S rehabilitací znovu do Krkonoš

Oddělení rehabilitace a fyzikální medicíny jablonecké nemocnice zve všechny zájemce o své zdraví na tradiční podzimní seminář v Krkonoších s pestrým programem. Seminář z cyklu Cesty ke zdraví se tentokrát bude zabývat klouby a vším, co s nimi souvisí, nese název Jak ochránit a uzdravit bolavé klouby. „Náš seminář vám dá příležitost poznat různé přístupy ke svým potížím, také jak jim předcházet, či návod, jak pomoci sobě či svým blízkým. Vyslechnete si přednášky, zažijete tematická cvičení, chůzi s holemi Nordic Walking a nahlédnutí do svého nitra. To vše v krásné krkonošské přírodě," zve na seminář primářka oddělení MUDr. Alena Svárovská. Termín konání je 10. 9. - 13. 9. 2020. Bližší informace o akci včetně způsobu přihlášení jsou zveřejněny na webových stránkách nemocnice www.nemjbc.cz nebo k doptání na svarovska@nemjbc.cz, případně na telefonu 483 345 811.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Po stopách řemesel v kraji: kvalita z kůže vydrží po generace
FOTO: Součástí Křehké krásy byla i výstava Trendy.Design.Produkce
Tip na výlet: za pohanskou historií k Bílé skále
Hygienici kontrolovali zmrzliny a provozovny v rekreačních oblastech
Skryté skvosty: Kraví roklí přes Jelení vrch až do Psího kostela

Nejčtenější články

12.08.: V jablonecké ulici 5. května se srazilo osobní auto s dodávkou
13.08.: ZasTenRock bude, ale rozdělený na dva díly
13.08.: Obrazem: Módní přehlídka v rámci výstavy Křehká krása 2020

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn