V Jablonci opět ocení nejlepší pečovatelky

12.06.2015 18:08:05 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

V Jablonci opět ocení nejlepší pečovatelky

V pátek 19. června budou u příležitosti koncertu ke Světovému dni proti násilí na seniorech v městském divadle předána ocenění Jablonecká pečovatelka 2015 šesti pečovatelkám a osobním asistentkám.

Jablonecké ocenění vychází z celostátní kampaně Pečovatel/ka roku vyhlašovaná Asociací poskytovatelů sociálních služeb a Diakonií ČCE. „Na myšlenku veřejně ohodnotit pečovatelky a osobní asistentky v Jablonci nás přivedla ředitelka jabloneckého střediska Diakonie a manažerka pracovní skupiny komunitního plánování pro seniory Michaela Albrechtová," prozradil primátor Petr Beitl.

Poprvé se ocenění v Jablonci předávalo v roce 2013. Tenkrát se zapojily tři organizace, které tento typ služeb poskytují - Diakonie ČCE, Centrum sociálních služeb a Domov důchodců Jablonecké Paseky. Ohlasy byly velmi pozitivní nejen mezi pečovatelkami, ale hlavně mezi těmi, kteří jejich služby využívají. „Vloni jsme za lidský přístup, profesionalitu a dobře odváděnou práci ocenili pečovatelky nominované šesti organizacemi a navíc se udělovala Cena veřejnosti," vzpomínal primátor.

Do letošní kampaně se opět zapojilo šest organizací. Ty ze svého středu vybraly pečovatelku nebo osobní asistentku, která by měla být dle jejich názoru oceněna nejen za práci s klienty. Cena veřejnosti se letos udělovat nebude. „Práci pečovatelek vnímám jako velmi náročnou. A to jak po fyzické, tak i po psychické stránce. Každá organizace vybrala zodpovědně tu nejlepší, a tak by vlastně ani nebylo fér, aby ještě sváděly jakýsi pomyslný boj o hlasy svých klientů. Navíc někteří klienti už ani svůj hlas té své pečovatelce dát nemohou," vysvětlila za pořadatele Michaela Albrechtová.

„Oceněním Jablonecká pečovatelka vzdáváme hold práci lidí v sociálních službách - pečovatelům a pečovatelkám, osobním asistentům a asistentkám, kteří ve své profesi pomáhají ostatním lidem. Pečovatelky odvádějí ohromný kus práce a pomáhají potřebným nejen na těle, ale i na duši," řekl Pavel Svoboda, náměstek primátora pro humanitní oblast, který nad letošním ročníkem Jablonecké pečovatelky převzal záštitu.

Nominace na ocenění Jablonecká pečovatelka 2015

Schopnost vcítit se do potřeb druhého člověka, láskyplný přístup, ochota pomáhat, profesionalita. To jsou schopnosti, které nejsou cizí žádné z šesti žen, které letos obdrží ocenění Jablonecká pečovatelka 2015:

  • · Lucie Dontová - Centrum pro zdravotně postižené Libereckého kraje, o. p. s.
  • · Jana Brunclíková - Centrum sociálních služeb Jablonec nad Nisou, p. o.
  • · Jana Soukalová - Diakonie ČCE, Jablonec nad Nisou
  • · Lenka Branišová - Domov důchodců Jablonecké Paseky, p. o.
  • · Soňa Hřebenová - Hospicová péče sv. Zdislavy, o. p. s.
  • · Kateřina Vokáčková Novotná - Rodina 24

 

Jak probíhalo vyhlášení vloni se podívejte zde v článku: Cenu veřejnosti získala pečovatelka Martina Kurpitová

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Koncert proti násilí na seniorech v rytmu šlágrů 30. a 40. let

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Náročný začátek týdne v Krkonoších. Horská služba zasahovala pětkrát

Prodloužený víkend znamenal výrazně vyšší počet návštěvníků Krkonoš a s tím i nárůst počtu zásahů, do Špindlerova Mlýna letěl i vrtulník. Pět náročných zásahů jen za posledních 24 hodin má za sebou Horská služba ze Špindlerova Mlýna. Podrobnosti o zásazích na Našem Pojizeří

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Bozkovská pouť 2020 nabízela bohatý program
V Jablonci se bude konat premiérový Farský trh
Do jabloneckého muzea na skleněné pátky
Jablonecký krystal rozzářila designová svítidla
Lidové chaloupky z Železnobrodska představuje výstava Petra Luniaczka

Nejčtenější články

06.07.: Jediná šance jak to napravit je Baník
04.07.: Zahraniční dělníci o nákaze často nevědí. Otestujte se, vybízejí hygienici
04.07.: Zlatá popelnice 2019: nejlíp třídí odpady v Albrechticích a Jablonečku

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop s umyvadly, parapety a deskami z litého mramoru.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn