V Jablonci ocenili nejlepší orientační běžce za rok 2019

02.12.2019 19:02:05 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

V Jablonci ocenili nejlepší orientační běžce za rok 2019

Slavnostní vyhlášení nejlepších orientačních sportovců roku 2019 se uskutečnilo v sobotu 23. listopadu v Jablonci nad Nisou. Vítězové byli vyhlášeni ve čtyřech disciplínách - pěším orientačním běhu, mountain bike orienteering neboli MTBO, v lyžařském orientačním běhu a trail-o čili orientační disciplíně zaměřená na čtení a správnou interpretaci map.

„Orientační běh směřuje jako kvalitní sport na světové olympijské hry. Těší mě tedy, že má v Libereckém kraji kvalitní základnu, což dokázali naši mladí sportovci na IX. hrách Letní olympiády dětí a mládeže, kde přispěli k pátému místu šesti zlatými, třemi stříbrnými a čtyřmi bronzovými medailemi," uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

V nejsledovanější kategorii, pěším orientačním běhu, zvítězil počtvrté v řadě Vojtěch Král z klubu SK Severka Šumperk, na druhém místě skončila Denisa Kosová z klubu OK 99 Hradec Králové. Třetí místo obsadila věkem ještě juniorka Tereza Janošíková, jež stejně jako Král reprezentuje klub SK Severka Šumperk. „Ačkoliv jsme na mistrovství světa ve štafetách skončili až třetí, myslím, že právě tam jsem podal svůj nejlepší výkon," vybíral Vojtěch Král ten nejlepší výkon ze svých letošních úspěchů.

Vyhlášení ankety Orientační běžec roku v Jablonci nad Nisou<br />Autor: Archiv KÚ Libereckého kraje V kategorii MTBO byla nejlepší závodnicí roku Veronika Kubínová, za lyžařský orientační běh zvítězila Petra Hančová. V disciplíně trail-o byli vyhlášeni Pavel Dudík a Pavel Ptáček. Do síně slávy vstoupil Václav Zakouřil, průkopník lyžařského orientačního běhu a dlouholetý trenér, a Svatava Nováková, medailistka z Mistrovství světa v LOB 1980 a stále nadšená orientační běžkyně.

V pozadí nezůstala během večera ani vrcholná orientační akce, která se na Jablonecku chystá - Mistrovství světa v orientačním běhu. Uskuteční se za finanční podpory Libereckého kraje v létě 2021 a jednotlivé závody se budou krom oblasti Kokořínska odehrávat právě v lesích Jizerských hor. „Závod, který se zde poběží v červenci roku 2021, jen potvrdí to, že zdejší region je zasvěcený sportu. Chystané mistrovství navíc provede závodníky jeho nejmalebnějšími místy. Věřím, že mnohý z účastníků si zdejší kraj zamiluje a bude se sem s láskou vracet," řekl hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Nejlepší orientační běžec roku 2019:

1. Král Vojtěch - SK Severka Šumperk 169 bodů
2. Kosová Denisa - OK 99 Hradec Králové 129 bodů
3. Janošíková Tereza - SK Severka Šumperk 93 bodů
4. Horčičková Vendula - OOB TJ Slovan Luhačovice 57 bodů
5. Nykodým Miloš -  SK Žabovřesky Brno 54 bodů

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Kraj podpoří hospodaření v lesích

Liberecký kraj dlouhodobě podporuje hospodaření v lesích, a proto před několika lety zřídil Lesnický fond. V roce 2020 ho doplňuje o 2 miliony korun na celkovou částku 6 223 000 korun. Peníze pomohou žadatelům - vlastníkům lesů vyjma státu - v boji proti hmyzím škůdcům a k ochraně lesa před škodami způsobenými zvěří. „V rámci Lesnického fondu Libereckého kraje chceme zejména ochránit lesy proti hmyzím škůdcům pokládáním a asanací lapáků a použitím feromonových odparníků. Chceme také zabezpečit mladé lesní porosty, a proto podpoříme výstavbu nového oplocení. Peníze půjdou i na výchovné zásahy u stromů do stáří 40 let. Zde nám pomáhá i stát, který první zákroky dotuje z vlastních prostředků," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Kraj dotacemi reaguje i na současnou situaci v lesnictví, kdy se nejen v regionu šíří kůrovcová kalamita. Vloni posuzoval kraj v rámci Lesnického fondu celkem 98 žádostí o dotaci v celkové výši 3 350 840 korun.

Upozornění pro cestující a veřejnost

Od úterý 21. ledna od 8 hodiny ranní se v jablonecké ulici Jarní přesunuje zastávka městské hromadné dopravy, a to v obou směrech. Nově ji až do odvolání najdete o 150 metrů dále v ulici Růžová u domu s číslem popisným 15. Důvodem přesunu je havárie plynovodu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Tomáš Slavík byl do třetice vítězný v Brazílii
André Rieu slaví 70 let koncertním přenosem do kin
Program kin v Jablonci nad Nisou od 24. ledna do 5. února
Silnice LK mají nově certifikaci v oblasti životního prostředí
Závod O dřevěného Krakonoše v Rokytnici oslaví dvacetiny

Nejčtenější články

23.01.: Hejtman Libereckého kraje navštívil Desnou
23.01.: Třídenní fotbalová show proběhla v jablonecké hale
22.01.: Zlodějka kradla peněženky pacientkám v nemocničních pokojích

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn