V Jablonci ocenili nejlepší orientační běžce za rok 2019

02.12.2019 19:02:05 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

V Jablonci ocenili nejlepší orientační běžce za rok 2019

Slavnostní vyhlášení nejlepších orientačních sportovců roku 2019 se uskutečnilo v sobotu 23. listopadu v Jablonci nad Nisou. Vítězové byli vyhlášeni ve čtyřech disciplínách - pěším orientačním běhu, mountain bike orienteering neboli MTBO, v lyžařském orientačním běhu a trail-o čili orientační disciplíně zaměřená na čtení a správnou interpretaci map.

„Orientační běh směřuje jako kvalitní sport na světové olympijské hry. Těší mě tedy, že má v Libereckém kraji kvalitní základnu, což dokázali naši mladí sportovci na IX. hrách Letní olympiády dětí a mládeže, kde přispěli k pátému místu šesti zlatými, třemi stříbrnými a čtyřmi bronzovými medailemi," uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

V nejsledovanější kategorii, pěším orientačním běhu, zvítězil počtvrté v řadě Vojtěch Král z klubu SK Severka Šumperk, na druhém místě skončila Denisa Kosová z klubu OK 99 Hradec Králové. Třetí místo obsadila věkem ještě juniorka Tereza Janošíková, jež stejně jako Král reprezentuje klub SK Severka Šumperk. „Ačkoliv jsme na mistrovství světa ve štafetách skončili až třetí, myslím, že právě tam jsem podal svůj nejlepší výkon," vybíral Vojtěch Král ten nejlepší výkon ze svých letošních úspěchů.

Vyhlášení ankety Orientační běžec roku v Jablonci nad Nisou<br />Autor: Archiv KÚ Libereckého kraje V kategorii MTBO byla nejlepší závodnicí roku Veronika Kubínová, za lyžařský orientační běh zvítězila Petra Hančová. V disciplíně trail-o byli vyhlášeni Pavel Dudík a Pavel Ptáček. Do síně slávy vstoupil Václav Zakouřil, průkopník lyžařského orientačního běhu a dlouholetý trenér, a Svatava Nováková, medailistka z Mistrovství světa v LOB 1980 a stále nadšená orientační běžkyně.

V pozadí nezůstala během večera ani vrcholná orientační akce, která se na Jablonecku chystá - Mistrovství světa v orientačním běhu. Uskuteční se za finanční podpory Libereckého kraje v létě 2021 a jednotlivé závody se budou krom oblasti Kokořínska odehrávat právě v lesích Jizerských hor. „Závod, který se zde poběží v červenci roku 2021, jen potvrdí to, že zdejší region je zasvěcený sportu. Chystané mistrovství navíc provede závodníky jeho nejmalebnějšími místy. Věřím, že mnohý z účastníků si zdejší kraj zamiluje a bude se sem s láskou vracet," řekl hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Nejlepší orientační běžec roku 2019:

1. Král Vojtěch - SK Severka Šumperk 169 bodů
2. Kosová Denisa - OK 99 Hradec Králové 129 bodů
3. Janošíková Tereza - SK Severka Šumperk 93 bodů
4. Horčičková Vendula - OOB TJ Slovan Luhačovice 57 bodů
5. Nykodým Miloš -  SK Žabovřesky Brno 54 bodů

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Náročný začátek týdne v Krkonoších. Horská služba zasahovala pětkrát

Prodloužený víkend znamenal výrazně vyšší počet návštěvníků Krkonoš a s tím i nárůst počtu zásahů, do Špindlerova Mlýna letěl i vrtulník. Pět náročných zásahů jen za posledních 24 hodin má za sebou Horská služba ze Špindlerova Mlýna. Podrobnosti o zásazích na Našem Pojizeří

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FOTO: Turn-off rock fest přinesl popáté nálož ostřejší muziky
HZS Libereckého kraje převzal nové cisterny, testují barevné provedení
Skvrna na Mšenském potoce je zatím stále neznámého původu
Hrad Houska bude mít v zelené světnici nové malby, přispěl na to i kraj
Turnaj O pojizerský štít úspěšně skončil

Nejčtenější články

06.07.: Jediná šance jak to napravit je Baník
07.07.: Obrazem: Bozkovská pouť 2020 nabízela bohatý program
08.07.: Turnaj O pojizerský štít úspěšně skončil

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn