V Jablonci obnovili park v ulici Pod Baštou

17.07.2019 11:40:47 | Autor: Jana Hajná | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

V Jablonci obnovili park v ulici Pod Baštou

Jablonecký park v ulici Pod Baštou prošel kompletní obnovou, a to bezmála za 900 tisíc korun. V parku je nový mobiliář a opravené cesty, vysazeno bylo šest stromů a 111 metrů čtverečných parku je osázeno trvalkami a keři.

Práce na obnově parku skončily v druhém červnovém týdnu. Od podzimu loňského roku je prováděla firma Plantastyl s.r.o, která zvítězila ve výběrovém řízení. „Obnova parku vyšla celkem na 884 tisíc korun. Kromě toho jsme nechali opravit také přilehlý chodník a osvětlení. Daná oblast tedy prošla obnovou kompletně. Pokud bychom šli cestou drobných průběžných oprav, nedávalo by to smysl," vysvětlil náměstek pro ekonomiku a majetek Štěpán Matek.

Přípravné práce v parku zahrnovaly i odstranění dvou poškozených stromů, smrku a lípy. „V rámci obnovy parku jsme ale zeleně naopak přidali. Nechali jsme vysadit šest stromů a založit záhony se 40 kusy solitérních keřů, 532 kusy půdopokryvných keřů a 97 kusy trvalek," upřesňuje vedoucí oddělení správy veřejné zeleně Štěpánka Gaislerová s tím, že součástí obnovy parku je i nový mobiliář, šest laviček a dva odpadkové koše. Také cesty v parku byly nově upraveny.

Obnovený park Pod Baštou v Jablonci<br />Autor: Archiv magistrátu města Jablonec nad Nisou Opravy přilehlého chodníku a veřejného osvětlení, které provedly Technické služby Jablonec nad Nisou, stály 240 tisíc korun. „Chodník už byl v dezolátním stavu. Technické služby opravily asfalt a vyměnily tři sloupy veřejného osvětlení, na kterých jsou upevněna moderní 70 wattová svítidla, která se vyznačují dobrou svítivostí a nízkou spotřebou," informoval vedoucí technického odboru Pavel Kozák.

Celá obnova parku byla provedena velmi citlivě bez poškození kořenového systému stromů. Původní čtyři parkové cesty nahradily dvě s jednou spojovací cestičkou. „Jsem rád, že máme další obnovený park, který se nachází v klidové části centra města. Park je bezbariérový, a proto je vhodný i pro maminky s kočárky," uzavřel náměstek Matek s tím, že aktuálně se uvažuje o obnovení zeleně v okolí kruhového objezdu v ulici Rýnovická a v Pasekách.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Jablonci nad Jizerou rozsvítí vánoční strom už 23. listopadu

Městský úřad v Jablonci nad Jizerou, místní dobrovolné spolky a Katolická farnost zvou na slavnostní rozsvícení Vánočního stromu, které se bude konat v sobotu 23. listopadu 2019 od 14 hodin v Pilišťatech u hájenky. Více podrobností

Nová okna pro jabloneckou školku

Statutární město Jablonec nad Nisou vyhlásilo výběrové řízení na výměnu a opravu oken v jedné z jabloneckých školek. Realizace by měla proběhnout o prázdninách příštího roku. „Veřejná zakázka je vyhlášená na výměnu za repliky a opravu oken v Mateřské škole v ulici 28. října, a to v její staré části. Předpokládaná hodnota zakázky je 2,3 milionu korun a vybraný zhotovitel ji musí zvládnout během prázdnin příštího roku, aby děti mohly do školky nastoupit opět od září 2020," řekl náměstek pro rozvoj města Petr Roubíček. Podle původního plánu měly opravy v této mateřské škole začít už tyto prázdniny, oprava a výměna oken byla rozdělená do dvou let. Městu se však nepřihlásil vhodný zhotovitel, proto musí vyhlásit výběrové řízení znovu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

JARDA DOČKAL – 80 !
Konference Liberecko 2020+: Stát musí zlepšit financování krajů a obcí
Pozitivní zkušenost s Dobrým andělem motivuje pomáhat ještě více
Virová hepatitida A je už v sestupné fázi epidemie
Liberecký kostel ožije již potřetí třígenerační anglickou oslavou adventu

Nejčtenější články

19.11.: V Plavech se sázelo stromořadí
21.11.: Hasiči zasahovali při požáru rodinného domu v Držkově
20.11.: U odbočky na Rádlo narazilo auto do divočáka

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop s umyvadly, parapety a deskami z litého mramoru.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn