V Jablonci obnovili park v ulici Pod Baštou

17.07.2019 11:40:47 | Autor: Jana Hajná | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

V Jablonci obnovili park v ulici Pod Baštou

Jablonecký park v ulici Pod Baštou prošel kompletní obnovou, a to bezmála za 900 tisíc korun. V parku je nový mobiliář a opravené cesty, vysazeno bylo šest stromů a 111 metrů čtverečných parku je osázeno trvalkami a keři.

Práce na obnově parku skončily v druhém červnovém týdnu. Od podzimu loňského roku je prováděla firma Plantastyl s.r.o, která zvítězila ve výběrovém řízení. „Obnova parku vyšla celkem na 884 tisíc korun. Kromě toho jsme nechali opravit také přilehlý chodník a osvětlení. Daná oblast tedy prošla obnovou kompletně. Pokud bychom šli cestou drobných průběžných oprav, nedávalo by to smysl," vysvětlil náměstek pro ekonomiku a majetek Štěpán Matek.

Přípravné práce v parku zahrnovaly i odstranění dvou poškozených stromů, smrku a lípy. „V rámci obnovy parku jsme ale zeleně naopak přidali. Nechali jsme vysadit šest stromů a založit záhony se 40 kusy solitérních keřů, 532 kusy půdopokryvných keřů a 97 kusy trvalek," upřesňuje vedoucí oddělení správy veřejné zeleně Štěpánka Gaislerová s tím, že součástí obnovy parku je i nový mobiliář, šest laviček a dva odpadkové koše. Také cesty v parku byly nově upraveny.

Obnovený park Pod Baštou v Jablonci<br />Autor: Archiv magistrátu města Jablonec nad Nisou Opravy přilehlého chodníku a veřejného osvětlení, které provedly Technické služby Jablonec nad Nisou, stály 240 tisíc korun. „Chodník už byl v dezolátním stavu. Technické služby opravily asfalt a vyměnily tři sloupy veřejného osvětlení, na kterých jsou upevněna moderní 70 wattová svítidla, která se vyznačují dobrou svítivostí a nízkou spotřebou," informoval vedoucí technického odboru Pavel Kozák.

Celá obnova parku byla provedena velmi citlivě bez poškození kořenového systému stromů. Původní čtyři parkové cesty nahradily dvě s jednou spojovací cestičkou. „Jsem rád, že máme další obnovený park, který se nachází v klidové části centra města. Park je bezbariérový, a proto je vhodný i pro maminky s kočárky," uzavřel náměstek Matek s tím, že aktuálně se uvažuje o obnovení zeleně v okolí kruhového objezdu v ulici Rýnovická a v Pasekách.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Finanční úřad v Jablonci hledá právníka

Finanční úřad pro Liberecký kraj hledá pro Odbor metodiky a výkonu daní právníka v oboru Daně a poplatky a Legislativa a právní činnost s místem výkonu práce Finanční úřad pro Liberecký kraj, 1. máje 97, Liberec. Předpokládaný termín nástupu je 1. 12.2019. Lhůta pro podání žádosti je 21. 10. 2019. Bližší informace najdete na https://www.financnisprava.cz/cs/financni-sprava/nabidka-zamestnani/. Kontakt na kompetentní osobu: telefon: +420 485 211 210, e-mail: martin.prihunek@fs.mfcr.cz.

K penězům z benefice pro Samuela přidal náměstek Svoboda angličáky

Přes 50 tisíc korun, které se podařilo pro zdravotně postiženého Samuela vybrat na konci srpna na benefičním metalovém koncertě na hradě Trosky, přivezl v zapečetěné kasičce v pátek 6. září rodině do obce Sezemice jeden z hlavních organizátorů, muzikant Jakub Viták. Za rodinou se vypravil také náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda. Ten přivezl jako dárek chlapci sadu modelů autíček, takzvaných angličáků. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Povinné očkování psů proti vzteklině se v Jablonci koná 19. září
Program Městského divadla Jablonec v září
Házenkáři postoupili do 3. kola poháru přes prvoligový Dvůr Králové
Jabloneckým školákům bude pomáhat doučovací pohotovost
Zkušební provoz linky z Tanvaldu na Smědavu byl úspěšný

Nejčtenější články

13.09.: Tatrhy se rozloučí s létem na jablonecké přehradě
13.09.: Památky se zábavou propojí v Jablonci 14. září
13.09.: Hasiči propagují kampaň Když jde o život, přeparkovat nestihnete!

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn