V Jablonci obnovili park v ulici Pod Baštou

17.07.2019 11:40:47 | Autor: Jana Hajná | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

V Jablonci obnovili park v ulici Pod Baštou

Jablonecký park v ulici Pod Baštou prošel kompletní obnovou, a to bezmála za 900 tisíc korun. V parku je nový mobiliář a opravené cesty, vysazeno bylo šest stromů a 111 metrů čtverečných parku je osázeno trvalkami a keři.

Práce na obnově parku skončily v druhém červnovém týdnu. Od podzimu loňského roku je prováděla firma Plantastyl s.r.o, která zvítězila ve výběrovém řízení. „Obnova parku vyšla celkem na 884 tisíc korun. Kromě toho jsme nechali opravit také přilehlý chodník a osvětlení. Daná oblast tedy prošla obnovou kompletně. Pokud bychom šli cestou drobných průběžných oprav, nedávalo by to smysl," vysvětlil náměstek pro ekonomiku a majetek Štěpán Matek.

Přípravné práce v parku zahrnovaly i odstranění dvou poškozených stromů, smrku a lípy. „V rámci obnovy parku jsme ale zeleně naopak přidali. Nechali jsme vysadit šest stromů a založit záhony se 40 kusy solitérních keřů, 532 kusy půdopokryvných keřů a 97 kusy trvalek," upřesňuje vedoucí oddělení správy veřejné zeleně Štěpánka Gaislerová s tím, že součástí obnovy parku je i nový mobiliář, šest laviček a dva odpadkové koše. Také cesty v parku byly nově upraveny.

Obnovený park Pod Baštou v Jablonci<br />Autor: Archiv magistrátu města Jablonec nad Nisou Opravy přilehlého chodníku a veřejného osvětlení, které provedly Technické služby Jablonec nad Nisou, stály 240 tisíc korun. „Chodník už byl v dezolátním stavu. Technické služby opravily asfalt a vyměnily tři sloupy veřejného osvětlení, na kterých jsou upevněna moderní 70 wattová svítidla, která se vyznačují dobrou svítivostí a nízkou spotřebou," informoval vedoucí technického odboru Pavel Kozák.

Celá obnova parku byla provedena velmi citlivě bez poškození kořenového systému stromů. Původní čtyři parkové cesty nahradily dvě s jednou spojovací cestičkou. „Jsem rád, že máme další obnovený park, který se nachází v klidové části centra města. Park je bezbariérový, a proto je vhodný i pro maminky s kočárky," uzavřel náměstek Matek s tím, že aktuálně se uvažuje o obnovení zeleně v okolí kruhového objezdu v ulici Rýnovická a v Pasekách.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V obci Bohumileč u Turnova narazilo auto do sloupu

K čelnímu nárazu osobního automobilu do sloupu došlo v sobotu 23. ledna odpoledne v obci Bohumileč. Na místě zasahovali hasiči ze stanice Turnov a zbrojnice Český Dub. Z místa nehody byla jedna zraněná osoba převezena do nemocnice k dalšímu ošetření. Další informace

Kraj i letos vzdá hold Tibetu, vlajku bude vyvěšovat nejméně do roku 2024

I letos, stejně jako v předchozích letech, zavlaje na terase třetího patra budovy Krajského úřadu Libereckého kraje tibetská vlajka. Připomíná březnové výročí povstání tibetského lidu proti represím a čínské politice. Liberecký kraj se pověšením vlajky každoročně připojuje do mezinárodní kampaně Vlajka pro Tibet. „Letos si připomeneme již 62. výročí povstání tibetského lidu proti represivní čínské politice. Podpora národů, které bojují za svoji svobodu, je pro nás důležitá. My sami jsme prožili desítky let v nesvobodě. Ke kampani Vlajka pro Tibet se připojujeme každoročně a pokračovat budeme i v současném volebním období," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Od 1. února vyjedou na Jablonecku nové autobusy Umbrella
Hasiči se v Libereckém kraji zapojili do trasování
Řidič skútru útočil na strážce KRNAP, policie řeší trestní oznámení
Prohlášení hejtmana Půty k účasti Vladislava Husáka na akci v Teplicích
Firma TGK - Technika oblékla do skleněných šatů oceněné sídlo Lasvitu

Nejčtenější články

24.01.: Sněhuláci vyrostli za mateřskou školkou v ulici Arbesova
24.01.: Miloš Kratochvíl: Oba góly jubilejní
25.01.: Horská služba zachraňovala zraněného muže pod ledopádem

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn