V Jablonci došlo v jeden den ke dvěma střetům aut s chodci

01.11.2019 22:26:47 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

V Jablonci došlo v jeden den ke dvěma střetům aut s chodci

V Jablonci nad Nisou se ve čtvrtek 31. října staly dvě dopravní nehody, při kterých na přechodu pro chodce došlo ke střetu osobního vozidla s chodcem. K první nehodě došlo krátce před 16. hodinou v ulici Palackého. Druhá dopravní nehoda se pak stala o hodinu později na přechodu pro chodce v ulici Ladova u křižovatky s ulicí Nová Osada.

Při první nehodě řidička s vozem VW UP! jela po vedlejší jablonecké ulici Vrchlického sady, kde dávala v prostoru křižovatky s hlavní ulicí Palackého přednost jedoucím vozidlům, přičemž nevěnovala dostatečnou pozornost chodcům přicházejícím k přechodu pro chodce. V okamžiku, kdy se řidička rozjela a chtěla odbočit vpravo na hlavní silnici, vstoupil náhle na přechod pro chodce z její pravé strany nezletilý chlapec, kterého vozem srazila.

 „Chlapec po tomto střetu upadl na vozovku a zadní kolo vozidla mu přejelo nohu. Tento nezletilý chodec byl následně převezen na vyšetření do jablonecké nemocnice, po kterém byl propuštěn do domácího ošetřování. Charakter jeho zranění a doba léčení jsou předmětem probíhajícího šetření. Alkohol byl u řidičky vyloučen provedenou dechovou zkouškou, která měla negativní výsledek," sdělila tisková mluvčí jablonecké policie Dagmar Sochorová.

Při druhé nehodě řidič s vozidlem VW Bora jel ve směru od Liberce do centra města, kde v mírném klesání za pravotočivou zatáčkou přehlédl na vyznačeném přechodu pro chodce z levé strany přecházející dva chodce - ženu a muže ve věku 73 let. Následně do těchto chodců narazil.

„Chodkyně, která po střetu s vozem dopadla na vozovku a utrpěla zranění, které zcela jistě přesáhne dobu léčení sedmi dní, byla převezena z místa nehody do liberecké nemocnice. Muž po střetu s vozem upadl na vozovku, ale naštěstí žádné zranění neutrpěl. U řidiče i chodce policisté alkohol vyloučili na místě provedenými dechovými zkouškami, které měly negativní výsledky. U zraněné chodkyně si pak za tímto účelem vyžádali odběr krve v nemocnici," upřesnila policejní mluvčí.

Vzhledem k charakteru zranění ženy policisté již ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ublížení z nedbalosti. Veškeré okolnosti obou událostí i nadále šetří policisté z Dopravního inspektorátu v Jablonci nad Nisou.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Na Dušičky vyrazí na silnice i sváteční řidiči
Opilá řidička se převrátila s autem na Jizerce přes střechu
Tragická nehoda na I/13 u Liberce: Zemřeli tři lidé, z toho dvě děti
Řidič vjel s kamionem v Josefově Dole pod viadukt a pohnul s kolejemi
Na jablonecké křižovatce U Balvanu se srazila dvě auta

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Kraj poskytne Severočeskému muzeu dotaci na restaurování sbírek

Dotaci na restaurování exponátů ze sbírek poskytne Severočeskému muzeu v Liberci Liberecký kraj. Schválili to na svém zasedání 12. ledna krajští radní. Kromě toho se muzeum dočká také lepšího zabezpečení sbírek v depozitářích, vybavení pro uložení sbírkových předmětů a zařízení a vybavení konzervátorské dílny a digitálního pracoviště. Výdaje na celý projekt přesahují 47 milionů, krajský příspěvek je deset procent. „Z Evropské unie a státního rozpočtu poputuje devadesát procent, což činí 42,4 miliony korun, podíl Libereckého kraje je deset procent - 4,7 milionu. Pro Severočeské muzeum je to třetí projekt, podpořený Integrovaným regionálním operačním programem," uvedl Jiří Ulvr, krajský radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

Na přihlášení staveb do Soutěže Karla Hubáčka zbývá už jen měsíc

Uzávěrka se blíží. Poslední měsíc mají lidé na to, aby přihlásili novostavby, rekonstrukce a projekty do dalšího, již sedmnáctého ročníku architektonické Soutěže Karla Hubáčka. Všechny potřebné informace se nalézají na webu https://stavbaroku.lk. Závěrečný den pro podávání přihlášek je 14. února. „Rád bych vyzval všechny projektanty, stavitele i investory, aby se přihlásili. Letos se navíc podařilo zkoordinovat regionální soutěž s celostátní Stavbou roku, do které bude mít vítěz Soutěže Karla Hubáčka rovněž možnost se přihlásit," uvedl Jiří Ulvr, krajský radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova. Předchozí podrobný článek o soutěži


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Bedřichově se u parkoviště srazila dvě auta
Obrazem: Na jilemnickém náměstí vzniká sněhový Krakonoš
Majitel psa je v Jablonci vyšetřovaný pro ublížení na zdraví z nedbalosti
Od 18. ledna začalo platit dopravní omezení v úseku Rádlo - Jeřmanice
Podzemní chodba i loupežníci. Skalní hrad v Oldřichově halí tajemno

Nejčtenější články

18.01.: V Jablonci už napadlo 83 cm sněhu. Lidé vyhazují sníh na uklizené ulice
17.01.: Policie žádá o pomoc při pátrání po patnáctileté Elišce z Liberce
19.01.: Majitel psa je v Jablonci vyšetřovaný pro ublížení na zdraví z nedbalosti

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn