V Jablonci došlo v jeden den ke dvěma střetům aut s chodci

01.11.2019 22:26:47 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

V Jablonci došlo v jeden den ke dvěma střetům aut s chodci

V Jablonci nad Nisou se ve čtvrtek 31. října staly dvě dopravní nehody, při kterých na přechodu pro chodce došlo ke střetu osobního vozidla s chodcem. K první nehodě došlo krátce před 16. hodinou v ulici Palackého. Druhá dopravní nehoda se pak stala o hodinu později na přechodu pro chodce v ulici Ladova u křižovatky s ulicí Nová Osada.

Při první nehodě řidička s vozem VW UP! jela po vedlejší jablonecké ulici Vrchlického sady, kde dávala v prostoru křižovatky s hlavní ulicí Palackého přednost jedoucím vozidlům, přičemž nevěnovala dostatečnou pozornost chodcům přicházejícím k přechodu pro chodce. V okamžiku, kdy se řidička rozjela a chtěla odbočit vpravo na hlavní silnici, vstoupil náhle na přechod pro chodce z její pravé strany nezletilý chlapec, kterého vozem srazila.

 „Chlapec po tomto střetu upadl na vozovku a zadní kolo vozidla mu přejelo nohu. Tento nezletilý chodec byl následně převezen na vyšetření do jablonecké nemocnice, po kterém byl propuštěn do domácího ošetřování. Charakter jeho zranění a doba léčení jsou předmětem probíhajícího šetření. Alkohol byl u řidičky vyloučen provedenou dechovou zkouškou, která měla negativní výsledek," sdělila tisková mluvčí jablonecké policie Dagmar Sochorová.

Při druhé nehodě řidič s vozidlem VW Bora jel ve směru od Liberce do centra města, kde v mírném klesání za pravotočivou zatáčkou přehlédl na vyznačeném přechodu pro chodce z levé strany přecházející dva chodce - ženu a muže ve věku 73 let. Následně do těchto chodců narazil.

„Chodkyně, která po střetu s vozem dopadla na vozovku a utrpěla zranění, které zcela jistě přesáhne dobu léčení sedmi dní, byla převezena z místa nehody do liberecké nemocnice. Muž po střetu s vozem upadl na vozovku, ale naštěstí žádné zranění neutrpěl. U řidiče i chodce policisté alkohol vyloučili na místě provedenými dechovými zkouškami, které měly negativní výsledky. U zraněné chodkyně si pak za tímto účelem vyžádali odběr krve v nemocnici," upřesnila policejní mluvčí.

Vzhledem k charakteru zranění ženy policisté již ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ublížení z nedbalosti. Veškeré okolnosti obou událostí i nadále šetří policisté z Dopravního inspektorátu v Jablonci nad Nisou.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Na Dušičky vyrazí na silnice i sváteční řidiči
Opilá řidička se převrátila s autem na Jizerce přes střechu
Tragická nehoda na I/13 u Liberce: Zemřeli tři lidé, z toho dvě děti
Řidič vjel s kamionem v Josefově Dole pod viadukt a pohnul s kolejemi
Na jablonecké křižovatce U Balvanu se srazila dvě auta

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Aktuální překážky na jabloneckých komunikacích

Souhrn dopravních překážek na jabloneckých ulicích: 1) výkop do kříže na pěší zóně v křižovatce ulic Lidické a Komenského bude trvat do 8. června. Jeho důvodem je oprava plynárenského zařízení; 2) do 19. června budou probíhat práce ve výkopu v ulici Panenská, kde budou dělníci pracovat na odstranění havárie kanalizačního řadu; 3) do konce června bude stát lešení na chodníku u tribuny B fotbalového stadionu v ulici Vrkoslavická; 4) do 10. srpna se bude opravovat havárie kanalizace v ulici Plynární, staveniště zabere zhruba dva metry čtverečné ulice.

Od července povede odbor rozvoje města Jablonec nový vedoucí

Jablonecký magistrát bude mít od července nového vedoucího odboru územního a hospodářského rozvoje. Rada města rozhodla na základě výsledku výběrového řízení jmenovat do funkce Martina Jančíka. Současný vedoucí odboru územního a hospodářského rozvoje Otakar Kypta rezignoval na svou funkci už počátkem tohoto roku, a to ke konci června. Do výběrového řízení předložili úplné přihlášky tři kandidáti. Výběrová komise doporučila na jmenování do funkce dva z nich. „Podle názoru komise jsou oba dva uchazeči pro funkci vedoucího v oblasti rozvoje vhodní z hlediska svých znalostí na úseku projektů či územního plánování," konstatoval tajemník magistrátu Marek Řeháček.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Jak pokračuje rekonstrukce Přepeřské ulice v Turnově
Miliony z fondu na lepší bydlení přesunul Jablonec do rezervy
Blesk do sezony vstoupil vítězně
Záchranáři ZZS Libereckého kraje děkují za pomoc i podporu
V Městské galerii MY zahájí odloženou výstavu mladých krajinářů

Nejčtenější články

31.05.: FOTO: Nové motomuzeum přilákalo do Železného Brodu stovky fandů
02.06.: Motocyklista upadl při předjíždění auta v Jablonci U Přehrady
31.05.: Mohlo to na Slavii dopadnout jinak?

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn