V Jablonci bojovali muži i ženy v krajském přeboru družstev

30.06.2020 17:53:51 | Autor: Dušan Molitoris, Ladislav Janata, Václav Novotný | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

V Jablonci bojovali muži i ženy v krajském přeboru družstev

O atletické body se bojovalo za účasti 188 závodníků a závodnic ze 14 oddílů kraje. Na programu bylo 18 disciplín. Muži LIAZU dokázali na domácím stadionu opět zvítězit a družstvo žen skončilo druhé. Družstvo mužů je složeno z devíti mužů a je doplněno mladými nadějemi v kategoriích dorostenců a žáků, stejně tak mladé bylo družstvo žen.

Velký souboj v mužích opět předvedli dva vrhači jabloneckého oddílu. Úspěšnější byl Jiří Matura, který zvítězil v hodu diskem výkonem 34,11 a k tomu přidal ještě dvě druhá místa v kladivu 37,38 a ve vrhu koulí 10,69, což znamenalo 29 bodů to bylo o dva více než jeho velký soupeř Martin Heinl, který zvítězil v hodu kladivem výkonem 40,94 a byl druhý v disku 33,58 a čtvrtý ve vrhu koulí 9,53 metrů. Ve skoku dalekém zvítězil Lukáš Horna v osobním rekordu 579, závod ve skoku o tyči vyhrál Petr Karel Vobořil 343.

Dařilo se také dvěma žákům, Roman Kadavý zvítězil ve skoku dalekém 606 a v běhu na 100 metrů 11.66, to znamenalo zisk 22 bodů. O dva body méně vybojoval Jakub Dusil vítězstvím v běhu na 400 metrů 57.44 a za druhé místo v běhu na 200 metrů 25.18. Běh na 3000 metrů překážek byl zároveň bojem o titul krajských přeborníků. Stříbro vybojoval Petr Hlaváček 11:52.72 a bronz Tomáš Dvořák 11:56.90 oba LIAZ.

Pořadí ve druhém kole muži: 1. LIAZ Jablonec 251,5, 2. Lomnice nad Popelkou 204, 3. Jablonné v Podještědí 151, 4. Slovan Liberec 57,5, 5. Cvikov 47, 6. Česká Lípa 11 bodů.

2. kolo KPD v Jablonci<br />Autor: Václav Novotný V soutěži žen se pořadí ve druhém kole nezměnilo, zvítězilo opět družstvo Rumburku o 34 bodů nad domácími závodnicemi. Domácí závodnice zvítězily v sedmi disciplínách. Nejúspěšnější byla Eliška Hýblová, která zvítězila v bězích na 200 metrů 27.27 a 400 metrů 62.11. Další vítězství vybojovaly Aneta Markalousová v běhu na 100 metrů 13.39, Karolína Šimůnková 400 metrů překážek 71.63, v dálce zvítězila Eliška Latislavová 522 cm, trojskok vyhrála Andrea Pfefferová 10,18, štafeta 4x 400 metrů vyhrála ve složení Richterová, Přichystalová, Šimečková, Jégrová 4:38.89.

Celkový bodový stav ve druhém kole: 1. Rumburk 280,5, 2. LIAZ 246,5, 3. Cvikov 71, 4. Jičín 68, 5. Jablonné v Podještědí 56, 6. Slovan Liberc, 7. Česká Lípa 33.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Barbora Hůlková vyhrála v Liberci sprinterský trojboj
Opožděný start atletů do sezony úspěšně zvládlo mladší žactvo
FOTO: Maloskalský půlmaraton 2020 přilákal 55 běžců
Atleti LIAZU Jablonec zahajují sezonu

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 52 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Náročný začátek týdne v Krkonoších. Horská služba zasahovala pětkrát

Prodloužený víkend znamenal výrazně vyšší počet návštěvníků Krkonoš a s tím i nárůst počtu zásahů, do Špindlerova Mlýna letěl i vrtulník. Pět náročných zásahů jen za posledních 24 hodin má za sebou Horská služba ze Špindlerova Mlýna. Podrobnosti o zásazích na Našem Pojizeří

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hrad Valdštejn si připomíná rod Valdštejnů
Hasiči upozorňují na prázdninová rizika
Frýdlant opět láká návštěvníky
Parní vlaky o prázdninách opět vyjíždí na koleje v Českém ráji
Jablonec přistoupí ke druhému kolu restrikcí. Chce uspořit 50 milionů

Nejčtenější články

09.07.: Libereckým krajem projede o víkendu Rally Bohemia
08.07.: Skvrna na Mšenském potoce je zatím stále neznámého původu
08.07.: Turnaj O pojizerský štít úspěšně skončil

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn