V I. B třídě hraje devět týmů Jablonecka

20.08.2013 09:04:04 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonecko

V I. B třídě hraje devět týmů Jablonecka

Úvodní kolo krajské I. B třídy nepřineslo žádné překvapivé výsledky, snad jen potvrzení role favoritů u některých družstev jako například Pěnčína, rezervních týmů Velkých Hamrů i Železného Brodu a z mimojabloneckých Ruprechtice, které si vezou překvapivě vysokou výhru ze Zásady.

Zásada - Ruprechtice 0:3 ( 0:2 )

Zásada vstoupila do sezony s novým trenérem Petrem Kouckým. Prvním soupeřem jí byl zdatnější tým z Ruprechtic. Utkání bylo od začátku z obou stran opatrné, bez vážnějších ohrožení jedné i druhé branky. V dalším průběhu se začali více prosazovat hosté, kteří svojí větší aktivitou vstřelili první branku v 16. minutě utkání po střele Karbana ze střední vzdálenosti, když si domácí brankář Růžička na míč sáhl. Po obdržené brance se více osmělila i domácí Zásada, která měla v prvním poločase pouze jednu nebezpečnou střelu, kterou s přehledem zlikvidoval hostující brankář Vavřich. Druhou branku vstřelili hosté v 35. minutě po rohovém kopu Šrůtkem, což byl stav po první půli. Druhý poločas pokračoval ve stejném stylu jako první, ohrožení branky soupeře častěji předváděli hosté. Z jednoho z nich v 57. minutě dokonale rozebrali domácí obranu a ve třech proti jedinému obránci a brankáři domácích zakončili do prázdné branky Vrtalem na 0:3 pro Ruprechtice. Domácí se též několikrát osmělili, za zmínku stojí střela z trestného kopu, kterou Fišerovi zlikvidoval hostující brankář. Do konce utkání se již nic vážnějšího nestalo, hosté z Ruprechtic po zásluze vyhráli a odvezli si tři body.

Branky: 16. Karban, 35. Šrůtek, 57. Vrtal. Rozhodčí: Dytrt. ŽK: 0:1. Diváků: 80.
Zásada: Růžička - Kirschner (62.Faifr), Čurda, Nezavdal, Honzák - Čech, Štryncl, Serbus, Fišer - Kalous (76.Rožeň), Daníček (87. Lhota).

Jenišovice - FK ŽBS Železný Brod B 1:3 (0:2)

Brodskou rezervu doplnili náhradníci, kteří ráno byli na lavičce divizního áčka, a tak sestava Brodu byla velmi silná. Přestože se Jenišovičtí snažili, tak fotbalová kvalita byla jasně na straně Brodu. Úvod zápasu byl ještě vyrovnaný s větší iniciativou domácích, ale po čtvrthodině se zápas vyvíjel dle předpokladů a za jasné dominance Brodu. První dvě tutové šance ale Brod nevyužil, a tak skóroval až ve 25. minutě Holeček. Další tutovku poté nedal Hadač L. Druhý gól do sítě Jenišovic padl ve 38. minutě a střelcem byl znovu Holeček. Druhý poločas začal podobně jako skončil první, a to za převahy Brodu. Ta byla korunována třetím gólem v 54. minutě, když Holeček vybídl ke skórování Kuhna a ten nabídkou nepohrdl. Poté Brod polevil a varování přišlo hned dvakrát, když bojovné Jenišovice nastřelily břevno a dvakrát tyč. Za stavu 1:3 rozhodčí neodpískal jasnou penaltu na domácího hráče Vojtu Holečka. Ale pro brodské hráče to varování nebylo dostatečné a soupeř je potrestal v 80. minutě, kdy nestor Šimek hlavou snížil a tím závěr zápasu zdramatizoval. Jenišovice mohly snížit dokonce na rozdíl jednoho gólu, když přímý kop skončil znovu na tyči. Skóre se ale již nezměnilo a Brod tak splnil roli favorita.

Branky: 80. Šimek - 25. a 38. Holeček, 54. Kuhn. Rozhodčí: Hamada. ŽK: 4:3. Diváků: 50.
Jenišovice: Sucharda - Straka, Šimek, Bubák, Svoboda - Fiala, Kalousek, Krucký (72. Skalický), Holeček - Resl, Zabokrcký. Železný Brod B: Kordík - Halama, P. Hadač, Brožek, Šimek - Picek, Kuhn (60. Havlíček), Aubrecht, Makula (85. Šefr) - L. Hadač, Holeček (55. Žid).

Pěnčín - Krásná Studánka 5 : 3 (3:2)

Utkání začalo minutou ticha za spoluzakladatele pěnčínské kopané pana Josefa Čílu, který ve čtvrtek 15. srpna zemřel ve věku 82 let.

Střetli se dva kvalitní soupeři, hosté mají postupové ambice a domácí „dobrovolně" sestoupili o dvě soutěže níž. Hrál se ale zajímavý fotbal. První branku vstřelili Pěnčínští již v 10. minutě, kdy Zapadlo dostal míč za obranu a nedal brankáři šanci. Hosté sice vyrovnali, ale domácí využili své převahy a Pumrle si narazil balón o břevno a dorážkou dal na 2:1. Do poločasu skóroval ještě jednou dobře hrající Zapadlo a hosté udrželi jednogólový kontakt do poločasové přestávky. Po obrátce nejdříve hosté v 55. minutě nedali penaltu, ale vyrovnat se jim přeci jen podařilo po dalších pěti minnutách Bínou na 3:3. Domácí rozhodli v posledních deseti minutách, když nejdříve ve velkém vápně obešel Zapadlo všech pět hráčů, kteří mu stáli v cestě, a tutovku předložil Šikolovi a pátý gól po chybě brankáře zajistil svým druhým gólem Pumrle. Hosté v závěru chtěli bodovat, ale v cestě jim stál velmi dobrý brankář Pivrnec. Nový trenér Stanislav Karela chválí všechny hráče, kteří zůstali a hráli v pěnčínském dresu, za poctivý bojovný výkon.

Branky: 10. a 41. Zapadlo, 38. a 89. Pumrle, 82. Šikola. Rozhodčí: Salač. ŽK: 1:1. Diváků: 100.
Pěnčín: Pivrnec - Hušek (52. Matúška), Mastník, Sobotík (66. P. Bukvic), J. Matějček - Pleštil, Ráček, Pumrle, Paszyk (81. Šikola) - Zapadlo, P. Matějček.

Plavy - Kokonín 4 : 0 (3:0)

Nový plavský trenér Lubas, který přišel ze Zásady, naordinoval domácím hráčům aktivitu hned od začátku, kterou se snažili dodržovat. Hned v první minutě promarnil jednu šanci Rimský, ale za další minutu již pelášil sám na branku Spanilého a proměnil. Pak se zastřeloval zkušený Vokál, ale Spanilý byl na místě. V 11. minutě se ke slovu dostal Černý, který prostřeli,l co mu stálo v cestě, a zvýšil na 2:0. Hosté, když už si šanci vytvořili, tak narazili na kvalitní domácí obranu, kterou řídil zkušený Galbavý. Naopak domácí do půlky na 3:0 zvýšili Jónem. Druhý poločas již přinesl klidný fotbal za rozhodnutého stavu, ale krátce po změně stran a nástupu střídajícího Srbka do hry se podařilo zvýšit na 4:0. Poté se již stav neměnil a hosté si odvezli vysokou porážku.

Branky: 2. Rimský, 11. Černý, 32. Jón, 54. Srbek. Rozhodčí: Coufal. ŽK: 2:1. Diváků: 90.
Plavy: F. Lejsek - Jelínek, Černý, Votoček, Galbavý - Jón (66. Balatka), Čermák, Šimerda, L. Lejsek - Rimský (71. Červinka), Vokál (52. Srbek). Kokonín: Spanilý - Malý (49. Jabálek), Mokráň, Berndt, Chuchla (71. Šourek) - Winklet, J. Šilhán, M. Šilhán, Mrklas - Doubek (46. Štichauer), Meixner.

Lučany - Rokytnice 0 : 0

Utkání nevalné úrovně se hrálo z obou stran až příliš opatrně, hlavní bylo nedostat gól, a tak obrany převyšovaly nad útokem. Příležitostí se vyskytlo málo a hrálo se převážně ve středu hřiště. Za zmínku stojí velká šance Lučanských hned v úvodu, kdy Hradecký pádil sám na brankáře a nedal. Velkou šanci pro hosty svojí nepřesnou hlavičkou při malé domů vypracoval domácí J. Dítě, ale Sobotík robinsonádou jeho pokus zlikvidoval.

Rozhodčí: Ouředník. ŽK: 1:1. Diváků: 50.
Lučany: Sobotík - Patočka, Vokuš, M. Dítě, J. Dítě (85. Kočí) - Horký (72. Hillebrant), Svoboda, Killian, Röchl (67. Šindelář) - Hradecký, Maňák.

Rovensko - Držkov 1 : 4 (0:3)

Hosté, kteří mají nově v sestavě semilského Ševčíka, ale také exligové Zábojníka a Justa, v zápase jasně dominovali. Po 30 minutách vedl Držkov po brankách Vaníčka, Linharta a Ševčíka o tři branky. Domácí bojovali a dvakrát trefil tyč Novotný, šance měli i Hanzl a Procházka, ale čestný gól vstřelil za stavu 0:4 až 15 minut před koncem zápasu Vágenknecht.

Branky: 77. Vágenknecht - 15. a 50. Vaníček, 18. Linhart, 30. Ševčík.
Rozhodčí: Halama, ŽK: 1:5. Diváků: 80.

Bohužel sestavu a další podrobnosti Držkovští naší redakci nedodali.

Velké Hamry B - Hodkovice 5:2 (1:1)

Pánem na hřišti byly skoro po celý zápas Hamry. Odvrátily i jednobrankové manko, které jedinou střelou Hodkovic mezi tyče za první poločas obstaral Dostrašil. Domácí rychle srovnali krok Říhou, ovšem do půlícího hvizdu se proti konsolidovaně bránícímu soupeři prosazovali jen těžko. Všechno rozhodl úvod půle druhé. V 50. minutě Szirti ukázkovou kolmicí uvolnil Strnada a ten učebnicově posunul míč vedle brankáře Kvapila do sítě. O čtyři minuty později se kopala penalta poté, co zahrál ve vápně rukou jeden z hostujících obránců. Szirti ji bezpečně proměnil. V 65. minutě to už bylo o tři branky. Přímák Kobra Kvapil neudržel, k odraženému míči se dostal nejrychleji Horna a bylo to 4:1. Hodkovice ještě stačily Dostrašilem snížit, ale poslední slovo si vzal opět Szirti, který zakulatil výsledek na 5:2.

Branky: 54. a 80. Szirti, 17. Říha, 50. Strnad, 65. Horna - 15. a 75. Dostrašil.
Velké Hamry: Veselý - Jiřikovský, Kavan R., Horna - Malý, Kříž, Kobr, Horváth (12. Szirti), Urbanec (67. Provazník) - Říha (46. Pavelka), Strnad. Hodkovice: Kvapil - Kraus, Bouška, Vojtíšek Jar., Košek M. - Bendák, Nevyhoštěný, Pánek, Škopan - Matějka, Dostrašil. Rozhodčí: Trešl - Šťastný, Vít. ŽK: 1:0. Diváci: 130.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Muzea oslaví Mezinárodní den archeologie

Oslava nadšení z objevování historie - to je Mezinárodní den archeologie, který připadá na celém světě vždy na třetí říjnovou sobotu. Pracovníci Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě uchystali na sobotu 19. října akci nazvanou Malé archeologické putování Českou Lípou. Muzeum Českého ráje v Turnově si připravilo již na čtvrtek 24. října přednášku a komentované prohlídky. Přednáška Romana Sirovátky seznámí publikum s novými archeologickými objevy turnovských archeologů za poslední dva roky. Více podrobností

Aktuální dopravní uzavírky v Jablonci nad Nisou

Do 19. října bude úplně uzavřená ulice Tichá a ve dnech 17. - 26. října bude zcela uzavřená ulice Jindřichovská. Důvodem obou uzavírek v Jablonci nad Nisou budou překopy ulic kvůli plynovodu. Objízdné trasy nejsou vedené. Další úplná uzavírka se týká ulice Zlatá mezi ulicemi Svatopluka Čecha a V Luzích, a to od 11. do 20. října. Ani zde nebude vedená objízdná trasa a v době uzavírky tu bude probíhat stavba sítí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Víkend křišťálového údolí připravují v Muzeu skla a bižuterie
Kontrolní akce policie probíhala u hraničního přechodu v Harrachově
Do Bozkova přijela i na podzim 2019 zahrát kapela Tři sestry
V Jablonci otevřou novou galerii Pouzar&ová
Derby dělilo body, ale první půle nenadchla

Nejčtenější články

17.10.: Na jablonecké křižovatce U Balvanu se srazila dvě auta
19.10.: Od listopadu budou jablonečtí strážníci nasazovat autům botičky
17.10.: Jablonec nadále jedná o rekonstrukci a prodloužení tramvajové tratě

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn