V I.A třídě zástupci Jablonecka bodovali napůl

13.09.2017 12:11:18 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonecko

Oba vítězové víkendových zápasů - Mšeno B a Desná - si pojistily příslušnost k předním týmům soutěže a nezklamaly ani další, když svou bojovností daly znát, že o záchranu bojovat nebudou.

Cvikov - Mšeno B 1:6 (0:2)

Mšenští sehráli utkání na půdě soupeře, který venku dvakrát výrazně prohrál a naopak doma jednou výrazně zvítězil, a byl tak hodně nečitelný. Jaký bude průběh utkání určil již ve 3. minutě Samko skvěle proměněným trestným kopem. V dalším dějství prvního poločasu měl na hlavě branku Pařík, po něm i sám před brankářem Jiroušek střílel nad, až ve 35. minutě skvělou práci předvedl Brož svým sprintem a fotbalovým uměním, kdy po zasekávačce ve vápně nekompromisně zavěsil.

Úvod druhého poločasu byl jednoznačně v režii mšenských fotbalistů, v rozmezí 11 minut nastříleli čtyři branky a o utkání bylo rozhodnuto. Nejprve ve 47. minutě zúročil výbornou práci Paříka v poli Brož, o tři minuty později uplatnil při rohu Brože svůj skvělý timing hlavou Jiroušek, který navíc v 55. minutě vysunul Pešata, a ten se nemýlil. V tuto chvíli to bylo 0:5, což nestačilo mladíkovi Paříkovi, který se výborně orientoval ve vápně soupeře a s přehledem zavěsil. Konečnou podobu výsledku utkání dali domácí v 69. minutě, kdy už mšenští hráči už nebyli plně koncentrovaní na hru.

„Utkání jsme měli až překvapivě pod kontrolou, úvod druhého poločasu je snem každého trenéra, pak už si zápas na lavičce jen v uvozovkách užíváte. Nemohu ale nevidět, že posledních 30 minut jsme měli sehrát jinak. Nicméně vyhrajete výrazně venku, není co dodat," hodnotil zápas trenér Mšena B Mařas.

Branky: 69. Spilka - 35.a 47. L. Brož, 4.Samko, 50. Jiroušek, 55. Pešat, 57. Pařík. Rozhodčí: Jirák. ŽK: 2:1. Diváků: 69. Mšeno B: Braniš- Regenermel, Škvor, Krámský, Flek - Samko - Brádel (70 Šourek), Brož (83 Horna), Pešat, Jiroušek - Pařík.

FK Hejnice FC Pěnčín 6:3 (4:0)

Další mistrovské utkání odehráli Pěnčínští na hřišti Hejnic, ale zápas se hostům hlavně výsledkově vůbec nepovedl. Zejména v prvním poločase, kdy domácím prakticky darovali čtyři branky po svých chybách a ztrátách ve středu hřiště, tak i v dostupování a bránění okolo šestnáctky. Hosté drželi častěji míč na svých kopačkách, vytvořili si dostatek standardních situací, ať už rohových nebo přímých kopů, se všemi jejich příležitostmi si domácí obrana v čele s brankářem dokázala poradit. Zato obrana hostů při bránění působila nekompaktně až naivně a domácí prakticky na co sáhli z toho byl gól a brankář hostů si na míč sáhl pouze, když ho lovil ze své sítě a za poločas čtyřikrát.

O poločasové pauze se tentokrát žádná bouřka v kabině hostů nekonala, hráči si byli vědomi, že tento zápas je ztracen a jediné co můžou udělat je, že druhý poločas odehrají se ctí, a hlavně se pokusí všem přítomným dokázat, že na Pěnčíně hrát fotbal umí. Bohužel v 55. minutě opět nepokryli domácího Neumanna a ten svým čtvrtým gólem v zápase zvýšil na 5:0, Na tento vývoj již hostující trenér zareagoval dvojitým střídáním a přeskupením jednotlivých postů, a reakce na sebe nenechala dlouho čekat. V 60. minutě zastavili domácí průnik hostujícího hráče pouze za cenu pokutového kopu a ten s přehledem proměnil Lukáš Barcuch. Prakticky po rozehrání domácích se k míči dostal opět Barcuch, všiml si, že domácí brankář stojí daleko od své brány a lobem z dobrých 40 metrů snížil na 5:2. Pěnčín od této chvíle soupeře přitlačil před jeho pokutové území, ale bohužel začal opět spalovat jednu šanci za druhou. Útočné snažení hostů umocnil svojí neukázněností domácí Dressler, který dostal mezi 67. a 69. minutou dvě žluté a musel pod sprchy. Bohužel zůstaly nevyužity i doslova tutovky Barcucha, Fajfra, Hlouška, Bejdy, a tak se skóre měnilo až v 87. minutě, kdy právě Standa Bejda byl do třetice úspěšný a snížil na 5:3.

Pěnčín hrál v takové útočné euforii, že v 89. minutě nepohlídal ojedinělou akci domácích a ti uzavřeli konečné skóre tohoto zápasu a 6:3.

Hodnocení tohoto zápasu nemůže být jiné, než že fotbal je o chybách a o gólech a v dnešním zápase udělal Pěnčín při bránění víc chyb a vstřelil méně branek než domácí borci, a tak je výsledek takový jaký je, i přes to, že herně byli Pěnčínští po většinu zápasu lepším týmem. Je nutné, aby hráči na toto nepovedené utkání co nejdříve zapomněli, řádně potrénovali především obrannou součinnost a zapracovali na koncovce.

Branky: 13., 21., 29. a 55. Neumann, 27. Koťátko, 89. Sirůček - 60.(PK), 61. Barcuch, 87. Bejda. Rozhodčí: Pavlů. ŽK: 2:4, ČK: 1:0 (69. Dressler). Diváků: 60. Pěnčín: Matějček I. - Lang, Heinrich, Matějček J. Záveský (56. Ferenc) - Fajfr, Barcuch, Bejda, Zapadlo, - Mätzelt (56. Pumrle) - Hloušek.

TJ Desná - Rapid Liberec 3:2 (1:0)

Utkání se hrálo ve velkém tempu, hráči obou mužstev podali bojovný výkon, který se musel líbit přihlížejícím divákům, domácí byli od úvodu utkání fotbalovější. Hosté pozorně bránili a vyráželi do rychlých protiútoků a hrozili zejména ze standardních situací, především nebezpečných dlouhých autů Halamy.

Domácí přežili v 9. minutě velkou minelu, kdy hasil „požár" Doubek. Poté si domácí vytvořili řadu slibných příležitostí, do poločasu však využili pouze jedinou ke vstřelení gólu. V úvodu druhé půle vyrovnáním náladu zmrazili hosté, naštěstí brzy odpověděli vedoucí brankou. Když jsme se čtvrt hodiny před koncem utkání domácí ujali dvoubrankového vedení, zdálo se, že je o výsledku rozhodnuto. V závěru Desenští umožnili hostům zahrávání mnoha standardek, jednu využili v 88. minutě ke zkorigování stavu, vyrovnat se jim již nepodařilo a tak domácí slavili druhou domácí výhru v sezoně.

Důležité okamžiky:

14. - centr Sekaniny hlavičkoval Mejsnar v záklonu do břevna, dorážku J. Kořínka odvrátili hosté z brankové čáry do bezpečí
15. - Pfeifer sklepl balon pod sebe, střela V. Kořínka z vápna mířila nad
21. - 1:0 - po faulu na Sekaninu zahrával V. KOŘÍNEK trestný kop a svým razantním „projektilem" s pomocí obou tyčí dopravil míč do sítě
30. - Pivnička postupoval sám na gólmana, ukvapeně se rozhodl pro střelu, kterou pouze trefil vyběhnuvšího gólmana
41. - po dlouhém autu měl tutovku Šikýř, Doubek bravurně likvidoval šanci hostů
51. - 1:1 - chladná sprcha pro domácí - po centru Andrše nebyl ve vápně pokrytý ŠIKÝŘ a hlavou otřel míč o tyč do sítě
55. - 2:1 - závar ve svém vápně hosté odvrátili, odražený balon si 30 metrů od branky zpracoval PFEIFER a nechytatelnou střelou k tyči skóroval
58. - Sekanina uvolnil Pivničku, ten se po průniku do vápna snažil lobovat brankáře hostů neúspěšně
61. - Kopal unikl po pravé lajně, následoval přesný centr do vápna na J. Kořínka, který si s nadějnou situací neporadil
64. - V. Kořínek centroval od levého rohového praporku, Pivnička střelou z jedné minul o chloupek banku hostů
68. - na Halamův centr si naběhl Železný, obrana domácích ho nechala zcela volného, k našemu štěstí mířil vedle
75. - 3 : 1 - V. Kořínek se uvolnil, jeho tečovaná střela z boku vápna na vzdálenější tyč minula branku na roh, který zahrál Sekanina, jeho balon našel ve vápně ve výhodné pozici MEJSNARA, ten šanci proměnil

Branky: 21. Kořínek, 56.Pfeifer, 76. Mejsnar - 51. a 88. Šikýř. Rozhodčí: Stejskal: ŽK: 3:1. Diváků: 100. Desná: Doubek - Nguyen, Kovář, Kopal (81.Mladonický), P. Kořínek - Pivnička ( 89. Křemen), J. Kořínek (73. Skrutek), Mejsnar, Pfeifer - Sekanina, V. Kořínek.

Krásná Studánka - Velké Hamry B 3:0 (0:0)

Vyrovnané utkání v prvním poločase a o výsledku rozhodla hluchá čtvrthodinka hostů, kteří během úvodní prospali a inkasovali tři branky.

Branky: 51. Novák, 58. Smolák, 61. Rác. Rozhodčí: Horák. ŽK: 0:2. Diváků: 50. Velké Hamry B: Průcha - Veselý, L. Prousek, Jiřikovský, Linhart - V. Prousek (71. Titlbach), Vencbauer, Štětkář (46. Kavan), Kříž - Mihálik, Malý.