V domově důchodců Jablonecké Paseky finišuje rekonstrukce výtahů

24.06.2020 08:55:37 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

V domově důchodců Jablonecké Paseky finišuje rekonstrukce výtahů

Nových moderních výtahů se dočkali senioři z Domova důchodců Jablonecké Paseky, příspěvkové organizace Libereckého kraje. Rekonstrukcí prochází všech pět zdviží najednou. Čtyři z nich už jsou hotové. Modernizace posledního, pátého výtahu, bude hotová v polovině července.

Původní zdviže, sloužící řadu let, již nevyhovovaly současným technickým a bezpečnostním požadavkům. Jejich výměnou a zejména kompletní obnovou technologie se zvýší nejen kvalita přepravy osob, ale především bezpečnost pohybu seniorů.

„Tři z pěti výtahů jsou navíc evakuační. Vejde se do nich víc osob a až několik invalidních vozíků," uvedl ředitel domova Jan Sembdner. „Jsme rádi, že v tomto roce náš zřizovatel investuje nemalé finanční prostředky nejen do revitalizace výtahů, ale také do dalších projektů našeho pobytového zařízení pro seniory."

Stavební práce začaly v polovině března. Provádí je společnost VHL s. r. o. se sídlem v Praze. Cena rekonstrukce všech pěti výtahů přesahuje částku 5,6 milionu korun bez DPH a ze svého rozpočtu ji hradí Liberecký kraj.

„Nové výtahy jsem už viděl. Povedly se. Věřím, že senioři i personál domova a návštěvníci budou s nimi spokojení. Rekonstrukce zvýší pohodlí uživatelů domova a zrychlí jejich přepravu," zdůraznil náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda. „Jsem rád, že jsme v rozpočtu kraje našli na rekonstrukci potřebné peníze a věřím, že výtahy budou bez zásadnějších oprav sloužit ke spokojenosti všech mnoho let."

Domov důchodců Jablonecké Paseky provozuje dvě sociální služby: Domov pro seniory a Domov se zvláštním režimem. Kapacita obou pobytových služeb dohromady je téměř 100 lůžek. Nyní se domov stará o 95 seniorů.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Domov důchodců Jablonecké Paseky má nového ředitele
Senioři domova v Jabloneckých Pasekách vyzkoušeli nový gril

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Za volant náklaďáku usedl v Lučanech pod vlivem alkoholu

Policisté z Obvodního oddělení ve Smržovce ve zkráceném přípravném řízení sdělili v pondělí 19. října 59letému muži podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, kterého se dopustil 3. října letošního roku. Tehdy byl necelou hodinu po půlnoci kontrolován policejní hlídkou při řízení nákladního vozidla Ford Tranzit v Lučanech nad Nisou části Horní Maxov. Provedenou kontrolou policisté v jeho dechu naměřili hodnotu alkoholu 1,00 promile. Řidič se následně ještě podrobil lékařskému vyšetření, které bylo spojeno s odběrem krve. Výsledek rozboru jeho krve ukázal na hodnotu alkoholu 1,13 promile. Podezřelému tak nyní v případě odsouzení hrozí za spáchání uvedeného trestného činu trest odnětí svobody až na jeden rok. Další krimi zprávy

Webinář přiblíží brownfields a greenfields v Libereckém kraji

Zchátralé továrny, haly, rodinné domy, zemědělské usedlosti. V kraji jsou jich stovky, z toho desítky k prodeji či k pronájmu. Fenoménem takzvaných brownfields a greenfields se bude zabývat seminář, který chystá Liberecký kraj ve spolupráci s Agenturou regionálního rozvoje a agenturou CzechInvest. On-line webinář, na němž je účast bezplatná, se uskuteční ve čtvrtek 22. října od 10 hodin na platformě ZOOM. Záštitu nad ním převzal Michal Kříž, člen rady kraje pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánování. „S potěšením musím konstatovat, že řadu zanedbaných a opuštěných brownfieldů se podařilo zachránit a vdechnout jim nový život, například areálům pivovarů ve Frýdlantu a Cvikově. V současné době například prochází regenerací letitý brownfield v Liberci - komplex bývalé ostašovské slévárny," uvedl radní Michal Kříž.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kradla dvakrát za víkend v jabloneckém Centralu. Hrozí ji až osm let
Krajinou na pomezí Jizerských hor a Českého ráje provede doktor Kittel
Cyklista si dal si šest piv a havaroval na cyklostezce u přehrady
Liberecký tunel čeká od 22. do 25. října částečná uzavírka
Výzva poskytovatelům specializovaných ambulantních služeb v kraji

Nejčtenější články

18.10.: Zdravotníci a hasiči zasahovali při pádu muže z výšky v Desné
17.10.: O pomoc žádají domovy důchodců v Rokytnici a Jabloneckých Pasekách
17.10.: Policisté kontrolují dodržování mimořádných a krizových opatření

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop s umyvadly, parapety a deskami z litého mramoru.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn