V domově důchodců Jablonecké Paseky finišuje rekonstrukce výtahů

24.06.2020 08:55:37 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

V domově důchodců Jablonecké Paseky finišuje rekonstrukce výtahů

Nových moderních výtahů se dočkali senioři z Domova důchodců Jablonecké Paseky, příspěvkové organizace Libereckého kraje. Rekonstrukcí prochází všech pět zdviží najednou. Čtyři z nich už jsou hotové. Modernizace posledního, pátého výtahu, bude hotová v polovině července.

Původní zdviže, sloužící řadu let, již nevyhovovaly současným technickým a bezpečnostním požadavkům. Jejich výměnou a zejména kompletní obnovou technologie se zvýší nejen kvalita přepravy osob, ale především bezpečnost pohybu seniorů.

„Tři z pěti výtahů jsou navíc evakuační. Vejde se do nich víc osob a až několik invalidních vozíků," uvedl ředitel domova Jan Sembdner. „Jsme rádi, že v tomto roce náš zřizovatel investuje nemalé finanční prostředky nejen do revitalizace výtahů, ale také do dalších projektů našeho pobytového zařízení pro seniory."

Stavební práce začaly v polovině března. Provádí je společnost VHL s. r. o. se sídlem v Praze. Cena rekonstrukce všech pěti výtahů přesahuje částku 5,6 milionu korun bez DPH a ze svého rozpočtu ji hradí Liberecký kraj.

„Nové výtahy jsem už viděl. Povedly se. Věřím, že senioři i personál domova a návštěvníci budou s nimi spokojení. Rekonstrukce zvýší pohodlí uživatelů domova a zrychlí jejich přepravu," zdůraznil náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda. „Jsem rád, že jsme v rozpočtu kraje našli na rekonstrukci potřebné peníze a věřím, že výtahy budou bez zásadnějších oprav sloužit ke spokojenosti všech mnoho let."

Domov důchodců Jablonecké Paseky provozuje dvě sociální služby: Domov pro seniory a Domov se zvláštním režimem. Kapacita obou pobytových služeb dohromady je téměř 100 lůžek. Nyní se domov stará o 95 seniorů.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Domov důchodců Jablonecké Paseky má nového ředitele
Senioři domova v Jabloneckých Pasekách vyzkoušeli nový gril

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Příspěvek z jablonecké pokladny na hodiny

Statutární město Jablonec nad Nisou daruje místní Náboženské obci Církve československé husitské 15 tisíc korun na provoz a údržbu věžních hodin kostela Dr. Farského na stejnojmenném náměstí. „Jde o tradičního žadatele s dlouholetou podporou ze strany města, které vždy mělo a nadále má zájem, aby byly věžní hodiny městských kostelů plně funkční," konstatoval náměstek pro oblast humanitní David Mánek.

Lomnice v proměnách času se představí očima malířů

Vzhledem ke stávající situaci ve společnosti způsobené pandemií koronaviru, nemožnosti cestování a navštěvování pamětihodností, muzeí a galerií, připravili pracovníci lomnického muzea pro svoje věrné příznivce a zájemce o svět výtvarného umění virtuální výstavu nesoucí název Lomnice v proměnách času očima malířů. Podrobnosti a videoprohlídka na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Od začátku roku zemřeli na silnicích v Libereckém kraji dva lidé
Covid konečně opravdu ustupuje. Očkování se otevře pro starší 65 let
Po Spartě a před Plzní: změny v historii
Barokní klenot v Doksech přibližuje rybníky a básníka Máchu
Waldorfská škola v Semilech dala rodičům vybrat, zda děti testovat

Nejčtenější články

16.04.: Na jablonecké křižovatce se srazily dvě auta a autobus
15.04.: Obrazem: V Jablonci se už po zimě probudily zmije obecné
15.04.: Schranzova hlava znamená opět druhé místo v tabulce!

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn