V divizi první porážka Mšena, naopak Hamry otočily zápas se Dvorem

11.09.2018 17:10:13 | Autor: Ladislav Janata, Petr Ježek | Rubrika: Sport | Obce: Velké Hamry,Jablonec nad Nisou

V tabulce divize C zůstávají oba celky na čele, ale v současnosti je na tom lépe tým Velkých Hamrů, který otočil dvoubrankový rozdíl v domácím zápase se Dvorem Králové. To se nepodařilo Mšenským, kteří prohrávali již od 10. minuty, a taky u toho zůstalo, což jim přineslo ztrátu vedení v tabulce a první porážku v soutěži.

Jiskra Mšeno - FK Pardubice B 0:1 (0:1)

Rozhodla o tom již desátá minuta, kdy jedinou branku zápasu vstřelil pardubický Huf. Byla to zřejmě první šance zápasu, kdy Kovářovu ránu domácí brankář Masařík stačil ještě vyrazit, ale na opakovanou střelu k tyči již nestačil - 0:1.

Pozvolna se k útočným akcím dostávali i domácí, ale šanci Pelty hostující brankář Šmíd vyřešil. Poměrně početnou diváckou kulisu oživil prudký volej Štajnera, který knokautoval bez následků jednoho z bránících hráčů pardubické rezervy. Šance při mírné převaze hostů měly i hlavičky Koblížka a Nulíčka po rohových kopech. Šanci měli i hosté, když prudký centr před branku Mšena neproměnil Šafařík. Velkou šanci k vyrovnání, když neproměnil přesný centr Štajnera Daníček, který kousek před bránou netrefil míč. I hosté měli šanci, ale Masařík akrobaticky neodvolil zvýšit hostům náskok.

Druhý poločas byl herně podobný, hosté měli mírnou převahu, ale šancí na obou stranách bylo dost, ale nic se neurodilo. Domácím se po utkání v Trutnově ani tentokrát nedařilo, ale tým je dostatečně zkušený, aby se s tím vyrovnal a stejně tak s několika zraněnými.

Na závěr ještě jedna poznámka, která se váže k případnému posílení hostů z A týmu Pardubic, hrajících Fortuna národní ligu. Rozdíl mezi sestavou rezervy Pardubic tentokrát a začátkem srpna ve Velkých Hamrech (výsledek 4:1 pro Hamry) jsou pouze 2 hráči. Z toho pouze jeden ze soupisky Áčka a hrajícím pravidelně vyšší soutěž je Daniel Kovář, který hraje v obraně Pardubic. Tudíž žádné velké posílení...

Branka: 10. Huf. Rozhodčí: Trojan. ŽK: 1:1. Diváků: 289. Jiskra Mšeno: Masařík - Štěpánek (33. Munzar), Houser, Váňa, Skuhravý - Štemberk, Štajner (68. Rozkovec), Koblížek, Pelta (78. Hušek) - Nulíček (33. Krejčík), Daníček.

TJ Velké Hamry - TJ Dvůr Králové nad Labem 4:2 (2:1)

Divizní utkání TJ Velké Hamry - TJ Dvůr Králové nad Labem<br />Autor: Zdeněk Matura Nováček divize z Jablonecka v podzimní části soutěže nebude nikdy favoritem a tak tomu bylo i v neděli dopoledne. Hostům vyšel start do zápasu a to hlavně tím, že se jim podařilo skórovat ze dvou rohů a vytvořit si tak dvoubrankový náskok. Domácí měli mírnou převahu, ale v obraně pozorní hosté je k ničemu nepustili. Ke štěstí Hamerských se dopustili několika chyb a jedné z nich domácí ještě do poločasu využili ke vstřelení kontaktního gólu.

Ve druhém poločase začali domácí ovládat hru a také střílet branky. Za pětadvacet minut se to podařilo celkem třikrát a bylo téměř rozhodnuto. Důsledná obrana v závěru utkání zajistila nováčkovi zasloužené tři body.

Branky: 40. a 70. Radzinevičius, 57. a 63. Kováčik - 28. Macháček, 34. Karal. Rozhodčí: Opočenský. ŽK: 1:3. Diváků: 250. Velké Hamry: Kobachidze - Macháček, Šidlo, Šedý, Barcuch - Kováčik (89. Vitkovič), Linka, Vencbauer, Dorničák (78. Mihálik) - Rudolf, Radzinevičius ( 90. Žitka). Fotogalerie z utkání