V Desné hořel rodinný dům

25.02.2019 11:38:39 | Autor: redakce | Rubrika: Krimi | Obce: Desná v Jizerských horách

V Desné hořel rodinný dům

Krajské operační a informační středisko hasičů přijalo v neděli 24. února po půl jedenácté v noci hlášení o požáru rodinného domu v Desné. Na místo byly vyslány jednotky profesionálních hasičů z Tanvaldu a Jablonce nad Nisou a dvě jednotky dobrovolných hasičů z Tanvaldu-Šumburku a Desné.

„Po příjezdu na místo události hasiči viděli, že požár domu je již ve III. fázi rozvoje. Plameny zachvátily celý objekt a požár byl již plně rozvinutý. Uvnitř budovy se naštěstí nikdo nenacházel, takže nedošlo ke zranění ani nadýchání se zplodin hoření. Jednotky natáhly dopravní vedení vody až k hořícímu objektu," sdělila tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Pavlína Bílková.

Požár rodinného domu v Desné Komplikací byla železniční trať, která jim vedla v cestě. Koleje museli hasiči podkopat a hadice protáhnout pod nimi. Provoz na železniční trati tak nebyl omezen a hasební látku dostali během chvíle až na požářiště.

Další komplikací bylo 20 tun uhlí, které měla majitelka uskladněné ve sklepě rodinného domu. Hasiči nasadili na likvidaci požáru tři útočné proudy vody, ochlazovali okolní budovy a po celou dobu museli zasahovat v dýchací technice.

„Vzhledem k situaci a rozvoji požáru se velitel po dohodě s majitelkou objektu rozhodl, že hasiči nechají stavení kontrolovaně dohořet. Na místě proto zasahovali celou noc. V pondělí ráno je vystřídala nová směna, která bude v Desné ještě během dopoledne provádět dohašovací práce. Příčina vzniku požáru a výše škody jsou v šetření," doplnila mluvčí hasičů.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V centru Liberce hořel autobus
Požár elektroinstalace zapříčinil evakuaci OC Forum v Liberci
Kvůli oxidu uhelnatému byl evakuován rodinný dům v Jablonci
Hasiči zasahovali u požáru penzionu v Albrechticích
V noci hořel rodinný dům v Janově nad Nisou

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Část Nádražní ulice v Turnově čeká na finální povrch a výsadbu zeleně

Část Nádražní ulice v Turnově čeká na finální povrch a výsadbu zeleně

Náročná rekonstrukce ulice Nádražní a silnice II/610 v Turnově pokračuje i na podzim. Zatímco některé úseky jsou téměř hotové, jiné jsou se vysokém stavu rozpracovanosti. Úsek od Hotelu Beneš na hranici katastru je z velké části dokončen. Probíhat už bude pouze výsadba zeleně a položen bude finální asfaltový povrch. Podrobnosti a fotografie

Dotace na čistírny a kanalizační přípojky do 31. října

Ještě do konce října je možné v Jablonci nad Nisou na oddělení dotací požádat o dotaci z Programu podpory výstavby technické infrastruktury pro rok 2019. Město Jablonec má ve svém rozpočtu alokovanou částku 1,5 milionu korun a finanční prostředky jsou určené na podporu výstavby domovních čistíren odpadních vod a kanalizačních přípojek. „Jediný rozdíl oproti minulosti je ten, že program nepodporuje odkanalizování novostaveb," konstatovala vedoucí oddělení dotací Iveta Habadová. O investiční dotaci mohou žádat majitelé rodinných a bytových domů v katastrálním území Jablonce nad Nisou, získat mohou 50 % z celkových způsobilých výdajů, maximálně však 50 tisíc korun na jednu bytovou jednotku. Podrobné informace jsou na úřední desce a webu města v části Magistrát, sekce Životní situace - Finance.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Populární Mapy kolem nás začínají v liberecké krajské knihovně
Dokončili opravu silnice ve Vítkovicích, finišují v Hrabačově a Jilemnici
Den stromů v jabloneckém ekocentru oslaví 18. října
Krkonošská horská služba má za sebou náročný víkend
Liberecký kraj ocenil nejlepší pečovatelky a pečovatele za rok 2019

Nejčtenější články

14.10.: Liberecký kraj ocenil nejlepší pečovatelky a pečovatele za rok 2019
12.10.: Fanoušci traktorů si do Bozkova našli cestu i přes přeložení
13.10.: Obrazem: Fotbalisté Velkých Hamrů si poradili se Spartou Kutná Hora

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn