V Desné hořel rodinný dům

25.02.2019 11:38:39 | Autor: redakce | Rubrika: Krimi | Obce: Desná v Jizerských horách

V Desné hořel rodinný dům

Krajské operační a informační středisko hasičů přijalo v neděli 24. února po půl jedenácté v noci hlášení o požáru rodinného domu v Desné. Na místo byly vyslány jednotky profesionálních hasičů z Tanvaldu a Jablonce nad Nisou a dvě jednotky dobrovolných hasičů z Tanvaldu-Šumburku a Desné.

„Po příjezdu na místo události hasiči viděli, že požár domu je již ve III. fázi rozvoje. Plameny zachvátily celý objekt a požár byl již plně rozvinutý. Uvnitř budovy se naštěstí nikdo nenacházel, takže nedošlo ke zranění ani nadýchání se zplodin hoření. Jednotky natáhly dopravní vedení vody až k hořícímu objektu," sdělila tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Pavlína Bílková.

Požár rodinného domu v Desné Komplikací byla železniční trať, která jim vedla v cestě. Koleje museli hasiči podkopat a hadice protáhnout pod nimi. Provoz na železniční trati tak nebyl omezen a hasební látku dostali během chvíle až na požářiště.

Další komplikací bylo 20 tun uhlí, které měla majitelka uskladněné ve sklepě rodinného domu. Hasiči nasadili na likvidaci požáru tři útočné proudy vody, ochlazovali okolní budovy a po celou dobu museli zasahovat v dýchací technice.

„Vzhledem k situaci a rozvoji požáru se velitel po dohodě s majitelkou objektu rozhodl, že hasiči nechají stavení kontrolovaně dohořet. Na místě proto zasahovali celou noc. V pondělí ráno je vystřídala nová směna, která bude v Desné ještě během dopoledne provádět dohašovací práce. Příčina vzniku požáru a výše škody jsou v šetření," doplnila mluvčí hasičů.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V centru Liberce hořel autobus
Požár elektroinstalace zapříčinil evakuaci OC Forum v Liberci
Kvůli oxidu uhelnatému byl evakuován rodinný dům v Jablonci
Hasiči zasahovali u požáru penzionu v Albrechticích
V noci hořel rodinný dům v Janově nad Nisou

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Pokračuje výstava fotografií v jablonecké nemocnici

V jablonecké nemocnici na chodbě za bistrem pokračuje výstava fotografií Jaroslavy Fojtíkové, která ve dvou blocích, s názvem Orchideje naší přírody a I u nás máme stepi, představuje svá oblíbená místa České republiky. „Ráda bych vám svými snímky zprostředkovala malou procházku po stepních lokalitách u nás. Z nepřeberného množství druhů rostlin jsem vybrala pár zástupců, typických pro tato místa v průběhu jedné vegetační sezony. Alespoň několik záběrů jsem musela věnovat i zástupcům říše živočišné, bez které by malý exkurz do našich stepních lokalit nebyl myslitelný," uvedla autorka výstavy.

Liberecký kraj finančně podpoří Paměť národa

Celkem 200 tisíc korun poskytne Liberecký kraj společnosti Post Bellum na projekt Paměť národa, který pomůže rozšířit příběhy pamětníků z regionu. Organizaci se podařilo vytvořit nejrozsáhlejší veřejně přístupnou pamětnickou databázi v Evropě a v současné době obsahuje bezmála 5 tisíc svědectví. Kraj dá 200 tisíc korun na projekt Vyhledejme a představme pamětníky 20. století Libereckého kraje. Ucelený obrazový dokument, který by představil příběhy lidí, jež byli přímými účastníky významných historických událostí, zatím v Libereckém kraji chybí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Pasecký kostel rozezní písničky o lásce
Mladí hasiči se utkali ve Dvojboji svatého Floriana
Staročeské trhy v Turnově opět uctí mistry řemesel
I.B třída: Mistrovská Bělá oslavila titul osmigólovým nášupem Roztokám
Parní vlak pojede z Turnova na slavnosti do Rychnova

Nejčtenější články

24.05.: Jablonecký FK se díky Slavii vyhnul baráži o Evropu
23.05.: KAM ZA SPORTEM: 24. 5. – 26. 5. 2019
24.05.: Hladiny řek stouply i v Libereckém kraji, nejvíce zlobila Smědá

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Prodej a půčovna paddleboardů

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Ebony Porn European Porn