Uničov přivítal nejlepší české sbory, jablonečtí Vrabčáci nechyběli

03.06.2019 18:11:55 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Uničov přivítal nejlepší české sbory, jablonečtí Vrabčáci nechyběli

Již 29. ročník Celostátní přehlídky školních dětských pěveckých sborů hostil patnáctku nejlepších seskupení a letos potřetí se mezi nimi objevili také jablonečtí Vrabčáci pod vedením Pavla Žura.

Přestože malí zpěváčci absolvovali jednu z nejdelších cest ze všech zúčastněných sborů, odvedli prvotřídní výkon, a i když se již v celostátním finále neurčuje umístění sborů, domů odnáší si zvláštní ocenění za provedení skladeb Emila Hradeckého. „Naše vystoupení mělo šťávu a všichni jej hodnotíme jako povedené," usmíval se sbormistr Vrabčáků Žur.

29. ročník Celostátní přehlídky školních dětských pěveckých sborů v Uničově<br />Autor: Archiv Pavla Žura Víkendové finále se v Uničově konalo pod záštitou ministra kultury, z pověření Ministerstva kultury a dále pod záštitou Národního informačního a poradenského střediska pro kulturu a Městské kulturní zařízení Uničov.

Dva dny plné sborového zpěvu v sobě zahrnovaly sobotní vystoupení všech účastníků v koncertní síni a nedělní pochod, zpěv i tanec na uničovském Masarykově náměstí. Za krásného slunného počasí byla dětská energie a radost doslova nakažlivá a na fotografiích a záznamech z akce je to znát. Dětské rozzářené tváře doplňují neméně usměvaví dospělí, tedy ti, kteří se jim věnují celoročně.

Našim Vrabčákům věnuje svůj čas již zmíněný Pavel Žur, nově i Dagmar Vajdíková, kteří v přípravě dětí, organizaci zájezdu i v rámci doprovodného programu (diskotéka, hrad Bouzov) odvedli prvotřídní práci. A Vrabčáci? Ti mají na Uničov ty nejhezčí vzpomínky a jsou pyšní na ocenění, které si právem vyzpívali. A ty emoce mám z první ruky, jednoho Vrabčáka mám totiž doma ;-)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jablonecký hudební festival se letos konal již podevatenácté
Vrabčáci účinkují v Duetech pro Kuře a navíc postoupili do Uničova
Krajská přehlídka dětských pěveckých sborů letos podevatenácté

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Aktuální dopravní uzavírky v Jablonci nad Nisou

Do 19. října bude úplně uzavřená ulice Tichá a ve dnech 17. - 26. října bude zcela uzavřená ulice Jindřichovská. Důvodem obou uzavírek v Jablonci nad Nisou budou překopy ulic kvůli plynovodu. Objízdné trasy nejsou vedené. Další úplná uzavírka se týká ulice Zlatá mezi ulicemi Svatopluka Čecha a V Luzích, a to od 11. do 20. října. Ani zde nebude vedená objízdná trasa a v době uzavírky tu bude probíhat stavba sítí.

Varování: Na Jablonecku se stále volně pohybuje šelma

Na Jablonecku se stále pohybuje neznámá kočkovitá šelma. Důrazně vyzýváme občany k obezřetnosti při pohybu ve volné krajině, ke zvýšenému dozoru psů a domácích zvířat. Nedoporučujeme vstup do lesů. Předchozí článek o jablonecké šelmě


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hašek a Martinec vstoupili mezi legendy hokeje i na mincích
Program kin v Jablonci nad Nisou od 17. do 30. října
Modernizaci skokanských můstků pod Ještědem chce podpořit i kraj
KAM ZA SPORTEM: ve dnech 18. až 20. října 2019
V Plavech chystají setkání se známou spisovatelkou

Nejčtenější články

16.10.: Na jablonecké křižovatce U Balvanu se srazila dvě auta
14.10.: Liberecký kraj ocenil nejlepší pečovatelky a pečovatele za rok 2019
14.10.: Gottův dvorní fotograf bude vystavovat v Jablonci

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Prodej a půčovna paddleboardů

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn